Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

Filtr
 •          Piętnastka od 8 lat jest szkołą laboratoryjną, specjalistką w Polsce w dziedzinie praktyki Obserwacji Koleżeńskiej. Zgłębiamy także Analizę Prac Ucznia (szczególnie zajmując się zadaniem edukacyjnym) oraz poznajemy i stosujemy różne techniki nauczania (CLIL, Współprowadzenie, Outdoor learning, Inteligencje Wielorakie). Inspiracje czerpiemy oczywiście z Centrum Edukacji Obywatelskiej, ale nie tylko. Nowe umiejętności zyskujemy również dzięki współpracy w ramach międzynarodowych projektów.

 •         Konkurs odbył się 16 maja 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie Wlkp.  Była to już jego VI edycja, tym razem udział w nim mogli wziąć również uczniowie szkół podstawowych.

 •           Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczeń klasy 6b Nikodem Zalewski zdobył III miejsce w XIII Ogólnopolskim Łowieckim Konkursie Miniatur Fortepianowych, który odbył się w dniach 24-25.05.2019 we Wrocławiu.

 •            Dnia 28.05.19r. sześcioro uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami wzięło udział w seminarium pt. Zamień chemię na jedzenie, które odbyło się w I Liceum ogólnokształcącym w Gorzowie.

 •          Na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych przywiązujemy także wielką rolę do propagowania obyczajów, zwyczajów i tradycji. Uczymy się szacunku do innych. W tym tygodniu wykonaliśmy różne ćwiczenia związane z obchodami Dnia Matki.

 •          Już po raz dziesiąty, 24 maja br., uczniowie SP 15 uczestniczyli w X Konkursie Gry na Flecie Prostym pod hasłem „Flet Prosty Jest Prosty”. Konkurs organizowany jest zawsze w przyjaznej atmosferze przez SP1, Szkołę Muzyczną Yamaha oraz Gorzowską Orkiestrę Dętą. W tym roku odbywał się w Sali Kameralnej Filharmonii Gorzowskiej. Celem konkursu jest prezentacja dorobku muzycznego młodych muzyków, rozbudzenie aktywności muzycznej dzieci i młodzieży oraz wzbogacanie wiedzy oraz doświadczeń muzycznych.

 •          22 maja wszyscy rodzice uczniów byli zaproszeni na spotkanie dotyczące procedur postępowania w sytuacjach trudnych, kryzysowych i nadzwyczajnych. Spotkanie prowadziła pedagog szkolna B.Kępińska, która przedstawiła zarówno zespół kryzysowy, strategię zarządzania kryzysem jak i poszczególne procedury zachowania.

 •           W dniu 21 marca 2019 r. chętni  uczniowie klas  2 – 8 naszej szkoły przystąpili do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR.
  Wyróżnienia otrzymali:

 •          23 maja 2019 r.  uczniowie klasy 1a i 3b mieli okazję obejrzeć w naszej szkole przedstawienie kukiełkowe przygotowane przez p. Grzegorza Kmiecia z  teatru lalkowego „Złota Kaczka”. Uczniowie poznali perypetie Calineczki z baśni Hansa Christiana Andersena, które uwieńczone zostały jej ślubem z Księciem Kwiatów. W spektaklu wystąpiło dziewięć lalkowych postaci, które przy dźwiękach  muzyki i śpiewu, wprowadziły  widzów w magiczny świat baśni.

 •         Uczniowie klasy IV a uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji wychowawczej zorganizowanej przez wychowawcę p. Wojciecha Blatkiewicza z udziałem zaproszonego gościa. Gościem tym była Pani Elżbieta Pachana Sędzia Sądu Rejonowego w Gorzowie Wlkp.

 •         Malwina Duk z klasy 8b zajęła I miejsce, a Mikołaj Muszyński z klasy 5e – III miejsce w Biegu Słowiańskim dla dzieci i młodzieży. Zawody odbyły się w sobotę 18 maja na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Wyszyńskiego. Impreza została poprzedzona 10-kilometrowym biegiem osób dorosłych - 25 Okrążeń na 25. Rocznicę Biegu na Monte Cassino.

 •         20 maja 2019r. na stadionie przy I Liceum Ogólnokształcącym ul. Puszkina odbył się Czwórbój Lekkoatletyczny.

  Szkołę Podstawową nr 15 reprezentowało 6 zawodniczek (Długi Jagoda, Szałas Agata, Szałas Martyna, Kwiatek Amelia, Heck Megan, Kugler Hanna) i 6 zawodników (Cierkoński Jan, Muszyński Mikołaj, Hodyl Piotr, Gratkowski Franciszek, Dyrak Karol), obowiązkowo startujących we wszystkich konkurencjach.

 •           W dniach 13 – 17 maja 2019 r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli szkół partnerskich z Francji, Szwecji i  Włoch. Było to ostatnie Międzynarodowe Spotkanie Projektowe w ramach realizowanego przez nas projektu Erasmus+ „Jestem pedagogiem innowacyjnym, nauczam globalnie – różne techniki nauczania a podwyższanie umiejętności językowych”.

 •         „Przeciwdziałamy wszelkim formom niewłaściwego zachowania się. Jesteśmy empatyczni. Szanujemy każdego człowieka”. Pod takimi hasłami przeprowadzone zostały zajęcia dydaktyczne w klasie 5d. 

 •         W piątek 17 maja 2019r. klasa 4f uczestniczyła w wycieczce nad jezioro Głębokie, gdzie znajduje się leśna ścieżka edukacyjna. Uczniowie dzięki Nadleśniczemu i Leśniczym Nadleśnictwa Międzyrzecz poznali funkcję lasu, zagadnienia z ochrony lasu i przyrody.

 •          W piątek 10 maja w Katowicach odbył się finał ogólnopolski Konkursu Wielkiej Ligi Czytelników. Tym razem do zmagań czytelniczych przystąpiło 16 najlepszych drużyn z wszystkich województw. Województwo lubuskie reprezentowały uczennice naszej szkoły:
  Marcelina Michałowicz kl.4a
  Aleksandra Staroń kl. 4b
  Ewa Bujanowska kl. 4e.

 •          Kolejna fantastyczna lekcja za nami. Dzisiaj uczniowie klasy V a zmierzyli się z kluczowymi pytaniami w języku angielskim. Lekcja była prowadzona przez nauczyciela z Włoch. Uczniowie pracowali w parach. Ich zadaniem było dopasowanie pytań do odpowiedzi.

 •          Prowadzenie zajęć w terenie i kontakt z przyrodą zaszczepia u młodych ludzi szacunek do przyrody. Bezpośrednie doświadczenie nie tylko daje wiedzę ale także buduje związki emocjonalne z miejscem.

 •       14 maja 2019 r. klasa 2a po raz kolejny zaprezentowała lekcję z wykorzystaniem inteligencji wielorakich. Tym razem oglądali ją nasi projektowi goście. Uczniowie podzieleni zostali na cztery grupy, które odpowiadały ich predyspozycjom.

 •         We wtorek, 14 maja grupa Erasmusa wzięła udział w nietypowym sprawdzianie wiedzy na temat Polski przygotowanym przez grupę uczniów z klasy 7b. Gospodarze zadbali o odpowiednią oprawę i sportową atmosferę, wręczając specjalnie przygotowane koszulki z flagami państw partnerskich. Po krótkiej sesji zdjęciowej i wyjaśnieniu zasad można było rozpocząć rywalizację.

 •         13 maja 2019 roku grupa nauczycieli z Włoch, Szwecji i Francji wzięła udział w lekcji języka polskiego- dokładniej w warsztatach animacji poklatkowej. Pewnie ktoś zapyta, dlaczego na języku polskim kręcimy filmy? A to dlatego, że dzięki temu mamy możliwość realizacji zapisów podstawy programowej z języka polskiego, które mówią o tym, że uczeń musi nabyć umiejętność odczytywania tekstów poprzez przekład intersemiotyczny (czyli przekład tekstu na język obrazu).

 •          W tym roku nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie. Wydarzenie miało miejsce 9 maja w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży; pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe i zachęcenie ich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu.

 •          Były święta, była majówka, wszyscy odpoczywali, a Debora Szmytkiewicz z klasy Ve startowała w szeregu zawodów biegowych.

  Nasza uczennica jest aktualną Mistrzynią Ziemi Gorzowskiej w Biegach Długodystansowych (w kategorii kobiet do lat 19) i jednoczesną zwyciężczynią Grand Prix Międzyrzecza w Biegach Długodystansowych w tej samej kategorii. W ostatnich tygodniach startowała w następujących biegach, stając najczęściej na najwyższym stopniu podium:

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
4
Artykułów:
208
Odsłon artykułów:
615341

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim