Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

Filtr
 •         24 kwietnia 2019 r.  w Zespole Szkół Ekonomicznych w Gorzowie Wlkp. odbyło się podsumowanie sezonu strzeleckiego Ligi Obrony Kraju. Uroczystą galę prowadził Prezes Zarządu Rejonowego LOK w Gorzowie Wlkp. Jan Gaweł, który na początku spotkania przywitał i przedstawiał zgromadzonych gości, czyli Przewodniczącego Rady Miasta Gorzowa Wlkp. Jana Kaczanowskiego, dyrektorów szkół średnich, gimnazjów, szkół podstawowych oraz opiekunów dzieci.

 •            28.04.2018 r. uczniowie klasy 4d należący do MPK Słowianka startowali w III edycji Lubuskiej Ligi Pływackiej Dzieci w Zielonej Górze.

 •          W IV Biegu Charytatywnym dla Autystów, zgodnie z prośbą organizatorów (Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem w Gorzowie Wielkopolskim), na niebiesko zaświecili się reprezentanci naszej Szkoły:

 •           Na lekcji wychowania fizycznego uczniowie klasy 6b mieli możliwość zaproponowania własnej gry lub zabawy na świeżym powietrzu. Chłopcy wybrali futbol amerykański a dziewczęta ćwiczenia gimnastyczne z elementami jogi.

 •         3 kwietnia w auli Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych. Przybyli na nie laureaci konkursów z całego województwa. Towarzyszyli im dumni opiekunowie, a często także członkowie rodzin.

 •       27 marca odbył się w Kostrzynie Finał Wojewódzki Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE dla uczniów klas IV - VI (drugiej kategorii wiekowej).

 •         W klasie IV f w czasie przerwy śródlekcyjnej odbyły się zajęcia, których celem było zwrócenie uwagi na rozwiązywanie konfliktów drogą pokojową, a co za tym idzie dostrzeganie dobrych stron każdego ucznia.

 •         We wtorek podczas zastępczej lekcji wychowania fizycznego uczniowie klasy 7b uczestniczyli w treningu funkcjonalnym. Dowiedzieli się na czym polega crossfit, jakie elementy zawiera, kto go zapoczątkował i dlaczego tak prężnie rozwija się w Polsce. Pani P. Saniuk zajęcia rozpoczęła od rozgrzewki i wyjaśnienia podstawowych pojęć  związanych z tym sportem. Uczniowie otrzymali zadanie do wykonania w postaci WOD-u (Workouts of the Day) tzw. programu ćwiczeń, który składał się z 10 wybranych „stacji”. Klasa dzielnie stawiła czoła takim ćwiczeniom jak:

 •           W szkole prowadzone są różne działania dotyczące przeciwdziałania uzależnieniom.

 •           Nowymi hasłami, które pojawiły się w Kąciku Prawnym są przemoc fizyczna i przemoc psychiczna.Nie trzeba mieć siniaków i złamań kości, aby być ofiarą przemocy. Zawsze należy pamiętać, że poniżanie i obelgi bolą tak samo jak bicie. Nikt nie ma prawa bić i poniżać kogokolwiek. Gdy dotknie Cię przemoc, nie musisz być sam!

 •        W miniony piątek w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Muffinka. Akcja została zorganizowana na prośbę uczniów. Wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania i wybrane dzieci wraz z rodzicami przygotowali wypieki. Chętni nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły kupowali słodkości podczas przerw lekcyjnych.

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
4
Artykułów:
354
Odsłon artykułów:
810364

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim