Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

Filtr
 •          Na zajęciach wychowania fizycznego uczniowie z klas 4-6 wykonali prace na konkurs p.t.,, Rola witamin w organizmie młodego człowieka".

 •         Dnia 22.03.2019 o godz. 16.30 w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. W jury zasiadły: p. wicedyr. Monika Prokopiuk, p. Agnieszka Kucharska - Tankielun i p. Izabela Jaber. Komisja oceniała zachowanie sceniczne, poprawność językową, rytmiczną i intonacyjną wystąpień. Nad obsługą techniczną przedsięwzięcia czuwał p. Janusz Trojańczyk. 

 •           Dwukrotnie straciliśmy relację,  bo nam Internet “uciekl”, łobuz jeden, a teraz już za późno na pisanie, dlatego umieszczamy informację w telegraficznym skrócie.

 •         W czwartek 28 marca odbyły się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Zielonej Górze rozgrywki półfinału wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Wielkiej Ligi Czytelników. Do zmagań czytelniczych przystąpiło 14 drużyn z naszego województwa. Naszą szkołę   reprezentowały drużyny w dwóch kategoriach wiekowych w sprawdzonym już składzie:

 •          Cały dzień w ogrodzie to niezła gratka!

  Miejsce wymarzone, by rozwijać inteligencję przyrodniczą.

 •            Dnia 27.03 w naszej szkole odbył się apel dotyczący niezwykle ważnej tematyki, jaką bez wątpienia jest Mała Ojczyzna. Uczniowie klas 4a i 4c przygotowali krótki program artystyczny. Poza recytacjami wybranych wierszy znalazły się w nim również kompozycje patriotyczne. Publiczność miała okazję wysłuchać występu Hanny Markiewicz (4c), która zaśpiewała piosenkę pt. Tu wszędzie jest moja ojczyzna.

 •             W środę 27 marca odbyła się lekcja matematyki na wychowaniu fizycznym, przygotowana przez panią Anię Wesoły i panią Joannę Łazowską. Celem lekcji dla 3b było doskonalenie obliczeń matematycznych i zdolności motorycznych.

 •          We wtorek 26 marca odbył się finał Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży "3" siatkarskich chłopców. Reprezentacja SP 15 w składzie: Szymon Grams, Jakub Biżek, Mikołaj Muszyński, Kacper Mazurek, Kamil Ziółek, Jerzy Trojan (Błażej Miler i Piotr Byczkowski - grali w eliminacjach) godnie walczyli w finale.

 •          Dzisiejsze zadania nie były łatwe, choć ciekawe - mówiliśmy o emocjach i przygotowaliśmy scenki z życia Pinokia i Koziołka Matołka.  Relacja należy do naszych Erazmusków. Oto ich refleksje.

 •         Dla głębszego przeżywania okresu Wielkiego Postu uczniowie klasy 4e i 3a przygotowali dla Rodziców i parafian NP NMP scenkę ewangeliczną o drzewie figowym.

 •         W piątek 22.03 klasy 4a i 4c pod okiem wychowawców pana Wojtka Blatkiewicza i pani Joanny Łazowskiej udały się do Centrum Nauki Keplera. W Planetarium pod wielką kopułą obejrzeli film w 2 D pt. Polaris, zwiedzili Jaskinię Światła, a także stwierdzili, że na Jowiszu waga ciała ucznia z 4 klasy może przekroczyć 100 kg.  

 •            Dzisiaj spędziliśmy cały dzień na plaży! Ale po kolei. Najpierw spotkaliśmy się w szkole z naszymi włoskimi kolegami, a tam zaskoczyła nas... ekipa telewizji! Uśmiechaliśmy się wszyscy ładnie, bo rozumieliśmy niewiele.

 •           Zaczęliśmy dzień od pysznego słodkiego śniadania i ruszyliśmy na pierwszą lekcję do Vascello Square. To dziedziniec otoczony typowymi dla Procidy kamienicami. Rozwijaliśmy inteligencję językową i ruchową. Usłyszeliśmy historie o Pinokiu i Koziołku Matołku.

 •          20 marca 2019 roku w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp. odbył się Jubileusz 20-lecia PTTK Ziemi Gorzowskiej.

 • Z nieukrywaną dumą i radością pragnę poinformować, że tytuły laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych zostały przyznane. Kto zdobył ten zaszczytny tytuł?

 •         
           20.03.2019 r. odbyło się spotkanie Szkolnego Koła Wolontariatu, na którym przedstawiony został Regulamin - zasady funkcjonowania wolontariatu w naszej szkole.
 •          W holu szkoły zastały umieszczone informacje dotyczące przestrzegania zasad i norm przez uczniów. Każdy może też skorzystać z rad, które określają, co można robić czekając w holu na zajęcia.

 •          19 marca wybraliśmy się do Zespołu Szkół Gastronomicznych na warsztaty kulinarne. Długo zastanawialiśmy się, co będziemy gotować ze wskazanych składników. Okazało się, że były to naleśniki z sosem toffi, malinami i truskawkami oraz pyszna bruschetta (danie z kuchni włoskiej).

 •         Wycieczka do Centrum Nauki Keplera była jedną z ciekawszych, na jakich byliśmy. W jednym budynku mogliśmy doświadczyć wielu przygód z fizyką. Eksperymentowaliśmy z żyroskopem, sprawdzaliśmy przyspieszenie i prędkość piłeczek, mogliśmy również „wydrukować” swoją sylwetkę w 3D ( żadne wady się nie ukryły), sprawdzaliśmy swój refleks, tworzyliśmy iluzję optyczną wykonaliśmy jeszcze wiele innych doświadczeń.

 • Szanowni Państwo!
  Informujemy, że listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych w postępowaniu rekrutacyjnym 
  zostały wywieszone  w holu szkoły.
  Rodzice kandydatów zakwalifikowanych są zobowiązani do potwierdzenia woli uczęszczania  do SP 15 
  w terminie do 5 kwietnia 2019 roku do godziny 13.00. 
  Brak potwierdzenia we wskazanym terminie jest równoznaczny z rezygnacją miejsca w naszej szkole.
 •          W dniu 19.03.2019 r. uczniowie klasy VII b: Hanna Maksymowicz, Karolina Sebzda, Nina Trojan, Olaf Mandaluk, Igor Ciężki i Kamil Kulisz reprezentowali naszą szkołę w zawodach strzeleckich w ramach Miejskiej Spartakiady Młodzieży organizowanej przez Ligę Obrony Kraju.

 •          W niedzielę 17.03. uczniowie klas III a, IV e, V d przedstawili w parafii NP NMP scenki ukazujące człowieka, który wchodzi na drogę przemienienia w czasie Wielkiego Postu. Zachęcili uczestników Mszy św. do zmiany życia, która  wymaga trudu, samozaparcia, modlitwy i mocy z sakramentów.

 •         Podsumowanie Kiermaszu Kobiet w opinii nauczycieli,rodziców i uczniów:

  Z przyjemnością oglądałam przedmioty wystawione na „ Kiermaszu dla Kobiet” wykonane przez naszych utalentowanych uczniów, rodziców i nauczycieli.

  Ręczna robota, niezwykła precyzja, smak i wyczucie piękna - to zawsze wzbudza mój zachwyt!

 •        „Nauka jest jak niezmierne morze…
          im więcej jej pijesz , tym bardziej jesteś spragniony”
          Stefan Żeromski

 •          W środę, 6 marca klasa 4b uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Sztuki. Było to drugie już spotkanie z cyklu „Filmowa lekcja”. Uczniowie mieli okazję poznać historię filmu animowanego oraz dowiedzieli się w jaki sposób powstają animacje.

 •        5 marca odbyły się powiatowe prezentacje Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE. Tym razem rywalizowali uczniowie klas IV – VI. Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Kugler, Michalina Stala i Małgorzata Koch.

 •          W ubiegłą sobotę reprezentacja „Piętnastki” rozpoczęła kolejny sezon wędrówek z PTTK. Tym razem wyruszyliśmy do Wielkopolskiego Parku Narodowego.

 •           Dzięki udziałowi w konkursie „Projekt z klasą" nasza szkoła znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana tytułem „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła".

 •         6 marca 2019 r. odbyły się kolejne  prezentacje powiatowe do Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, który jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE. Tym razem w szranki stanęli uczniowie klas VII-VIII.  Naszą szkołę reprezentował Maks Bednarz oraz Mateusz Hawryluk. Chłopcy za swoje interpretacje utworów lirycznych zdobyli wyróżnienie.

 •           Już znamy wyniki etapu powiatowego Ogólnopolskiego Konkursu Wielkiej Ligi Czytelników. Nasi uczniowie okazali się najlepsi w naszym powiecie. Drużyna w składzie: Ewa Bujanowska, Marcelina Michałowicz i Aleksandra Staroń zdobyła 142.  Zaś drużyna w składzie: Hanna Ksokowska, Wojciech Przybyszewski i Natan Stępień uzyskała 132 punkty.

 •            4 marca 2019 r. odbyły się prezentacje powiatowe do Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, który jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE. Operatorem programu jest Regionalne Centrum Animacji Kultury. Organizacji  imprezy podjęło się  Miejskie Centrum Kultury w Gorzowie Wlkp.

 •        We wtorek, 26 lutego klasy: 1b i 2a w ramach realizacji zadań związanych z projektem Erasmus+ spotkały się na boisku szkolnym, by przeżyć wspólną lekcję języka angielskiego.

 • Drodzy Rodzice Kandydatów ubiegających się o przyjęcie do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 15 w Gorzowie Wielkopolskim
  na rok szkolny 2019/2020
  W zakładce  Rekrutacja przekazujemy Państwu niezbędne w procesie naboru informacje oraz dokumenty.
   
 •         27 lutego uczniowie kl. 7b mieli okazję uczestniczyć w imprezie podsumowującej realizację projektu Zawodowcy w Gorzowie, a jednocześnie inaugurującej kolejną edycją projektu Zawodowcy w Gorzowie 2.0. Celem projektu jest podniesienie atrakcyjności i efektywności kształcenia zawodowego, które jest kierunkiem rozwoju naszego miasta.

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
4
Artykułów:
208
Odsłon artykułów:
615240

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim