Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

Filtr
 •        27 lutego odbył się apel przygotowany przez kl.4f, podczas którego, została zaprezentowana Bajka o tolerancji.
  Uczniowie przebrani byli za zwierzęta, akcja rozgrywała się w lesie. Przedstawienie ukazało problem nietolerancji wobec kolegów-naśmiewania się, przezywania, poniżania.

 •             W czwartek, tj.21.02.19 r., klasa 2a zaprosiła swoje babcie i dziadków do szkoły na Dzień Babci i Dziadka. Goście nie zawiedli i sala wypełniła się po brzegi. Występ artystyczny przepełniony był radością, śpiewem, tańcem i muzyką.

 •         20 lutego odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III.
  Każdy z dziewiętnastu uczestników recytował dowolnie wybrany wiersz. Celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zamiłowania do poezji, szerzenia kultury słowa poetyckiego, zachęcanie do występów przed publicznością oraz wspieranie uzdolnień recytatorskich.

 •       20 lutego odbył się apel przeprowadzony przez klasę 6c oraz 6d dotyczący tolerancji. Uczniowie przedstawili podstawowe problemy dotyczące nietolerancji wobec drugiego człowieka. Na zakończenie uczniowie z klasy 6d wykonali piosenkę Stanisława Sojki „Tolerancja”.

 •        14.02.2019r. uczniowie klasy 5c wzięli udział w nietypowej lekcji języka polskiego. Nadrzędnym celem było zachęcenie ich do przeczytania Czarnych Stóp. Niezwykłość zajęć wynikała z obecności harcerzy, którzy na samym początku przybliżyli im nieco historię harcerstwa.

 •         19 lutego odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV – VIII. Dwadzieścioro uczestników wytypowanych przez swoich polonistów prezentowało teksty literackie o różnorodnej tematyce i charakterze. Oceniała ich komisja w składzie:

 •          13 lutego 2019 r. odbył się apel dotyczący cyberprzemocy i bezpieczeństwa w sieci, którego odbiorcami byli uczniowie klas IV – VI. Miał on charakter warsztatowy i stawiał na aktywność oraz kreatywność uczniów. Z każdej klasy wybrano reprezentantów do pracy w jednej z pięciu grup. Każda z nich miała za zadanie zapoznać się z konkretną zasadą bezpieczeństwa i narysować plakat ją opisujący.

 •          17.02.2019 r. uczniowie klasy 4e oraz 3b przedstawili scenkę ewangeliczną podczas niedzielnego nabożeństwa w kościele NP. NMP, pokazując zgromadzonym tam wiernym, że najlepszym nauczycielem jest sam Jezus.

 •        Lubiane przez dzieci i młodzież walentynki to świetna okazja do świętowania przy dobrej lekturze. Dlatego też zaprosiłam uczniów naszej szkoły na randkę z książką. W tym dniu biblioteka zamieniła się w przytulny pokoik, w którym cicho rozbrzmiewała nastrojowa muzyka.

 •          W dniu otwartym do naszej szkoły przyszli rodzice z dziećmi – kandydatami ubiegającymi się o przyjęcie do klas pierwszych w roku szkolnym 2019/2020. Spotkanie prowadziły p. Beata Kępińska- pedagog szkolny i p. Monika Prokopiuk- wicedyrektor szkoły.

 •           Koło przyrodnicze wykonało projekt „Ile cukru w produktach spożywczych”. Najpierw ważyliśmy, potem łączyliśmy w całość i tak oto powstała makieta prezentująca ile jest cukru w produktach spożywczych.

 •            Pod takim hasłem odbyły się zajęcia w klasie VII c, zorganizowane przez pedagoga szkolnego B. Kępińską i wychowawcę klasy K. Łazowskiego. Uczniowie dostali od swoich rówieśników informację o swoich dobrych stronach, które mogą wykorzystać w relacjach z innymi. Ustalone zostało hasło: "każdy może być dobrym człowiekiem".

 •         8.02.2019 r. zorganizowano w naszej szkole spotkanie przedstawiciela policji st. sierż. F. Szyfera z uczniami kl. VII dotyczące cyberprzemocy. Organizatorem spotkania była pedagog szkolna.

 •   
      10 lutego  podczas niedzielnego nabożeństwa w kościele NP NMP  uczniowie klasy 4e, 5d oraz 3a przedstawili scenkę  dla społeczności lokalnej, rodziców i swoich kolegów. Przyjmując role ewangelicznych rybaków, zmagali się z pracą na morzu, zniechęceniem i  posłuszeństwem Jezusowi.

 •          8 i 9 lutego uczniowie klas V-VI uczestniczyli w pierwszych zajęciach projektu "Myślenie przez działanie - Uniwersytet Młodych Odkrywców". Zajęcia odbywały się na Wydziale Biologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
  Na początku uczniowie napisali test kompetencji, w którym mogli wykazać się swoją kreatywnością. Następnie podzieleni na grupy udali się na zajęcia prowadzone przez pracowników Uniwersytetu. Pracowali metodą eksperymentu, samodzielnie wykonując zadania.

 •            1 lutego 2019 klasa 6c wraz z wychowawcą, przy współpracy z panią pedagog Beatą Kępińską, wzięła udział w spotkaniu z sędzią, kuratorem oraz przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Sądzie Rejonowym w Gorzowie Wlkp. Na początku panie policjantki rozmawiały z uczniami na temat małoletności, niepełnoletności, demoralizacji i czynów karalnych. Pani sędzia opowiedziała uczniom jak wygląda proces osoby małoletniej, jakie ma prawa i obowiązki oraz jakie środki wychowawcze może podjąć kurator, aby pomóc osobie zdemoralizowanej.

 •         7 lutego 2019 odbyło się szkolne spotkanie grupy nauczycieli należących do Laboratorium Praktyk Edukacyjnych, z trenerką CEO Małgorzatą Ostrowską. Podczas spotkania nauczyciele zobaczyli lekcję współprowadzoną przez Panią Ewę Cegielską i Panią Agnieszkę Kucharską-Tankielun, poprowadzoną metodą CLIL. Na podstawie tej lekcji odbył się warsztat dotyczący współprowadzenia lekcji, podczas którego nauczyciele wypracowali uniwersalne kryteria do poprowadzenia tego typu lekcji.

 •       Nie często ogląda się takie lekcje! Panie Ewa Cegielska (nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej) i Agnieszka Kucharska- Tankielun (nauczyciel języka angielskiego) przeprowadziły zajęcia CLIL (nauczanie przedmiotowo - językowe), wykorzystując in-class flip (pracę w stacjach).

 •        5 lutego odbyła się kolejna edycja Dnia Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. W tym roku nadrzędnymi celami obchodów DBI było zachęcenie wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online, zaangażowanie w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu oraz promocja tolerancji i tworzenie kultury zrozumienia.

 •       Po raz czwarty została zorganizowana edycja ogólnopolska Wielkiej Ligi Czytelników. Jest to projekt czytelniczy o zasięgu ogólnopolskim skierowany do uczniów klas 1-8 szkół podstawowych  w dwóch kategoriach: klasy 1-4 i 5-8. Jego celem jest wyłonienie najlepszych czytelników wśród uczniów szkół podstawowych przy jednoczesnym promowaniu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz wzmacnianiu więzi rodzinnych  poprzez wspólne czytanie książek.

 •         30 stycznia 2019 roku (środa) o godzinie 11.00 w Czytelni Biblioteki Pedagogicznej WOM nastąpił finał  turnieju gier planszowych Zagraj w historię.  Projekt  był realizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną pod honorowym patronatem Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie w ramach lubuskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 laureatów turniejów szkolnych ze szkół podstawowych z całego województwa zasiadło do rozgrywki gry Niepodległa.  Naszą szkołę reprezentował uczeń kl. 6a, Natan Stępień.

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
4
Artykułów:
208
Odsłon artykułów:
615275

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim