Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

Filtr
 •       Możecie nam wierzyć lub nie, ale w nocy lało. Wychodzimy jednak z założenia, że co nas nie zabije, to nas wzmocni.

 •        Wizyta w Krakowie za nami. Pan przewodnik mówił dużo i ciekawie. Zwiedziliśmy Rynek, Zamek na Wawelu, przespacerowaliśmy się Smoczą Jamą (nikt nie znalazł przejścia do Lewawu). Smok zionął na nas ogniem, ale wszyscy ocaleli. Plantami dotarliśmy z powrotem na Rynek, na którym było to, co tygryski lubią najbardziej, czyli czas wolny.

 •        Ciągle pada, ale… „choćby cały tydzień lało, my przejdziemy rajd do końca!” I tak też było.

         Dzień rozpoczęliśmy spotkaniem z panem policjantem, który przypomniał nam zasady bezpieczeństwa podczas wycieczek.

 •         Za oknem pada. Góry nieśmiało wyłaniają się zza warstwy gęstych chmur. My jednak nie rezygnujemy z wycieczki.

 •       Jesteśmy na miejscu! Cały dzień w podróży dał nam się we znaki, ale mieliśmy też okazję się trochę pobawić i zadbać o tężyznę fizyczną.

 •        W piątek 22 czerwca uczniowie pożegnali się ze szkołą i z nauczycielami. Na uroczystym apelu klas 1-3, wszyscy przybyli wysłuchali Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej panią Elżbietę Rafalską, Radnego Miasta Gorzowa Wielkopolskiego – pana Pawła Ludniewskiego, a także dyrektor panią Beatę Sławutę. 

 • 1. Najwyższa średnia: 4,98 - klasa 4e, wychowawczyni – p. Magdalena Brzozowska

   

  2. Prymusi

  Prymus szkoły i na poziomie danej klasy:

  (średnia 6,0 i wzorowe zachowanie)

 •       19 czerwca 2018 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty fotograficzne. Uczestniczyli w nich zwycięzcy konkursu „Przyroda w obiektywie" zorganizowanego przez nauczycielki przyrody, panie Dorotę Malinowską i Milenę Miłoszewską. Poprowadził je pan Krzysztof Szmytkiewicz, fotografik, nauczyciel fotografii artystycznej w Miejskim Centrum Kultury i członek zarządu Gorzowskiego Towarzystwa Fotograficznego.

 •      18.06.2018 r klasa 3 E wybrała się na wycieczkę do Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach. Zaczęliśmy od zwiedzania, prowadzący opowiedział nam o historii tego miejsca, jak również  przedstawił najcenniejsze zasoby przyrodnicze.

 •     18 czerwca 2018 w ramach lekcji przyrody uczniowie klas: 5c i 5d uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Nadleśnictwo Bogdaniec.

 •       18.06.2018 r. klasa 6d ruszyła do Wypożyczalni Głównej WiMBP w Gorzowie Wlkp., by przeżyć niesamowitą przygodę, podążając śladami Hobbita, Bilba Baginsa, czyli wziąć udział w grze mobilnej na motywach lektury „Hobbit, czyli tam i z powrotem” J. R. R. Tolkiena.

 •         W miniony czwartek (14.06.2018r.) w naszej szkole odbyła się uroczysta Gala Podsumowująca Pracę Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018.

       Opiekunki Samorządu Uczniowskiego: panie Patrycja Saniuk  i Małgorzata Gwizdowska rozpoczęły spotkanie od omówienia wszystkich działań, które zostały zaplanowane i zrealizowane w czasie roku szkolnego.

 •       12.06.2018 r. klasy: 4c i 5a wybrały nad morze. Podczas tej jednodniowej wycieczki uczniowie mieli okazję zwiedzić Fort Gerharda w Świnoujściu i przeżyć tam pruską musztrę (ze skutkiem mizernym dość) oraz pokonać 300 schodów, wspinając się na latarnię morską; odwiedzić żubry w Wolińskim Parku Narodowym i zrobić sobie zdjęcia z Donaldem Trumpem, Robertem Lewandowskim, Lady Gagą czy Shrekiem (bo każdy znalazł swojego ulubieńca w Gabinecie Figur Woskowych w Międzyzdrojach). Na koniec jeszcze szalona zabawa na plaży, drobne zakupy i… można było wracać do domu.

 •         Hubert Chilczuk z kl. 6b i Gaja Marcinkowska z kl. 7a – to stypendyści naukowi – laureaci konkursów przedmiotowych. Bracia: Nikodem, kl. 5b, i Tymoteusz, kl. 7a,  Zalewscy – to stypendyści artystyczni.

  Cała czwórka, w grupie 96 wybitnie uzdolnionych uczniów gorzowskich szkół, odebrała dzisiaj z rąk Prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego stypendia naukowe i artystyczne.

 •         Trzynastego czerwca uczniowie klas 4-7 wybrali się do Teatru imienia Juliusza Osterwy na spektakl ,,Ania z Zielonego Wzgórza”. Cisza panująca na widowni była dowodem na to, iż młodzi widzowie zainteresowani byli tym, co działo się na scenie.

 •    13.06.2018 r. odbył się apel promujący wzorowe zachowanie. Gościem specjalnym był pan policjant i  pani pedagog. Dzieci poznały zasady bezpiecznego zachowania się w czasie wolnym.

 •          11 czerwca przeprowadzono w naszej szkole ogólnopolską akcję czytelniczą „Jak nie czytam, jak czytam”. Przedsięwzięcie było skierowane do wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy mieli w tym dniu okazję posłuchać fragmentu powieści Astrid Lindgren „Dzieci z wyspy Saltkrakan”.

 •          W naszej szkole odbyły się zajęcia dla klas VI w ramach realizacji programu profilaktycznego ,,Debata”. Profesjonalni trenerzy, stosując aktywne metody pracy, przedstawili uczniom negatywne skutki sięgania po używki, w tym alkohol.

 •       9.06.2018 r. w Bogdańcu odbył się Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej, na którym nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły. „Piętnastkę” godnie reprezentowały: Karolina Korycka i Karolina Omelchenko - uczennice klasy 5d.

 •       4 czerwca 2018 r. o godzinie 1100w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa lubuskiego organizowanych w roku szkolnym 2017/2018 przez Lubuskiego Kuratora Oświaty.

  Podczas uroczystości laureatom wręczone zostały stosowne zaświadczenia oraz nagrody. Podziękowania otrzymali również nauczyciele przygotowujący uczniów, którzy uzyskali tytuł laureata.

 •         6 czerwca klasa III a pojechała na wycieczkę do Stanowic do Klubu Młodego Wynalazcy. W pięknym nowoczesnym laboratorium uczniowie z klasy III a pogłębili swoją wiedzę z dziedziny chemii i fizyki. Wzięli czynny udział w czterech doświadczeniach i obejrzeli pokaz niezwykłego zjawiska chemicznego.

 • 8 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie Kampanii „Segregacja na 5!”, którą zorganizował Związek Celowy Gmin MG6 przy współpracy Prezydenta Miasta Gorzowa i Wójtów ościennych Gmin. Podczas Gali został podsumowany konkurs „Moja czysta okolica” oraz „Segreguję na co dzień”. Finaliści otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

 •       6 czerwca 2018 Liga Ochrony Przyrody zaprosiła przedstawicieli naszej szkoły, Olafa Mendaluka, Dominika Pozarzyckiego i Agatę Dobekwraz z opiekunem Panią Mileną Miłoszewską, na konkurs dotyczący życia Włodzimierza Korsaka.

 •       5 czerwca 2018 roku klasy: 4a, 5b oraz 7a wraz z nauczycielkami: Panią Mileną Miłoszewską, Panią Dorotą Malinowską oraz Panią Karoliną Jankowiak, odwiedziły gorzowską oczyszczalnię ścieków w ramach Dni Otwartych Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

 •         4 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbył się Dzień Sportu. W tym dniu dzieci startowały w Mistrzostwach Szkoły w Lekkiej Atletyce (bieg na 60 m, skok wzwyż, skok w dal, sztafetowe biegi przełajowe) oraz w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w SP 15.

 •       Zakończył się drugi etap konkursu „Przyroda w obiektywie – cztery pory roku”, którego motywem była „Wiosna”. Prace dostarczone były tak piękne, że jury nie mogło się zdecydować na wyłonienie tylko trzech najlepszych. Jury zadecydowało, że przyzna 10 wyróżnień.

 •       W zakończonych niedawno Indywidualnych Mistrzostwach Gorzowa Wlkp. w Lekkoatletyce uczniowie SP 15 ponownie zajęli miejsca na podium. Tym razem rywalizowano na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Wyszyńskiego na dystansach – 60 m, 300 m, 600 m, 1000 m dla chłopców oraz sztafetach rozstawnych 4x100 m. W konkurencjach technicznych rywalizowano w skoku w dal, skoku wzwyż, pchnięciu kulą oraz rzucie piłeczką palantową.

 •         SP 15 wystawiła niezbyt liczny, ale jak się okazało bardzo mocny skład na Indywidualne Mistrzostwa Gorzowa Wlkp. W zawodach tych rywalizowały szkoły gimnazjalne oraz szkoły podstawowe, lecz tylko z klas 7.

 •        22 maja odbyły się zawody lekkoatletyczne w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży. Tym razem był to Czwórbój, czyli połączenie czterech konkurencji, za które dostaje się punkty. W skład Czwórboju wchodzą – bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg na 600 m dla dziewcząt, a 1000 m dla chłopców.

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
207
Odsłon artykułów:
386609

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim