Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

Filtr
 •            Z przyjemnością i dumą informujemy, że do etapu wojewódzkiego konkursu przedmiotowego zostali zakwalifikowani następujący uczniowie:

 •         Dnia 27.03.2018r. odbyła się Gorzowska Spartakiada klas III w grach i zabawach ruchowych w hali sportowej AWF przy ul. Słowiańskiej 1. W spartakiadzie wzięły udział  164 osoby, które zostały  podzielone na 4 drużyny: A, B, C, D.

 •         Zwieńczeniem rekolekcji była nauka szacunku wobec najbliższych – rodziców, bliskich, nauczycieli. Morał opowiadanych bajek i drama tekstów Pisma św. pomagały dzieciom angażować wolę i umysł, by dobrze przygotować się do Świąt Wielkanocnych.

 •         W tym szczególnym dniu rekolekcyjnym każdy z uczestników  mógł „zafundować” sobie osobiście spotkanie z Jezusem w sakramencie pokuty i doświadczyć obfitości Bożego Miłosierdzia. Przygotowaniem była droga krzyżowa. Rozważania poszczególnych stacji  i cisza modlitwy  dały szansę, by bez lęku stanąć w prawdzie przed Bogiem.

 •         Już po raz piąty w Parku Kopernika odbył się Bieg Wielkanocny dla dzieci i dorosłych. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Nadolski ( kl. 3 g ), Bartosz Grzybowski ( kl. 3 d ), Aleksandra Szymańska ( kl. 4 b ), Mateusz Karski ( kl. 4 c ) oraz Kamil Czarnowski ( kl. 3 c ).

 •          „Dotknij miłosierdzia” – to przesłanie rekolekcji dla uczniów całej szkoły. Ojciec PAWEŁ – Kapucyn, posługując się metodą medytacji ,zaprosił uczniów do modlitwy . Pokazał różne jej sposoby oraz czynione intencje.

 •          W środę, 21.03.2018 r. odbyły się I Halowe Mistrzostwa Gorzowa Wlkp. w skoku wzwyż. Szkoła Podstawowa nr 15 wzięła w nich udział i wystawiła mocny skład, który liczył łącznie 23 osoby.

 •       Druga szkolna Noc Sów odbywała się 23.03. 2018 r. Uczniowie zapoznali się z podstawowymi gatunkami sów występującymi na terenie Polski. Obejrzeli film pana Artura Tabora „Sowy Polski", na którego podstawie w grupach zagrali w grę „Postaw na milion".

 •        Uczniowie klas 1-3 spędzili I Dzień Wiosny koncertowo!  Ubrani na kolorowo, wyruszyli do hali PWSZ.

 •         Od 12 do 16 marca trwał „Kiermasz Rozmaitości”, podczas którego wszyscy uczniowie z naszej szkoły mogli zakupić wszelakie „różności”, m.in.: ciekawe książki, puzzle, zabawki, gry planszowe, skarbonki, piórniki, elementy dekoracyjne, artykuły szkolne, biżuterię, gadżety i wiele, wiele innych. Akcja zorganizowana przez Samorząd Uczniowski cieszyła się ogromnym powodzeniem. Nad przebiegiem czuwali przedstawiciele Rady SU oraz opiekun SU p. Patrycja Saniuk.

 •       Kolejny dzień w przedszkolu za nami! Znaleźliśmy dzisiaj zarówno czas na pracę jak i zabawę, bo przez zabawę przecież najlepiej jest się uczyć. Malowanie szczegółów muralu okazało się bardzo pracochłonne, musieliśmy być precyzyjni, aby dokładnie odtworzyć przygotowane przez naszych partnerów budynki mieszkalne.

 •         Dzisiaj mieliśmy możliwość dowiedzieć się z czego słynie francuskie miasteczko Colmar. Mała Wenecja Francji (La Petit Venise) urzekła nas swoim urokiem. W promieniach słońca wykonywaliśmy kolejne zadania projektowe.

 • Nie wiem, co to poezja,

  nie wiem, po co i na co,

  wiem, że czasami ludzie

  czytają wiersze i płaczą,

  a potem sami piszą,

                                        mozolnie i nieudolnie,

                                       by od dławiącej ciszy

                                       łkające serce uwolnić.

                                      W. Broniewski,Robotnik z Radomia

 •        W ubiegły wtorek dwoje uczniów: Emil Ciesielski (6c) i Agata Ślaska (5a) reprezentowali naszą szkołę podczas powiatowych prezentacji Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego.

 • Gorąco zachęcam uczniów gorzowskich szkół i przedszkoli, nauczycieli

  do udziału w akcji „Godzina dla Ziemi WWF”

  GODZINA DLA ZIEMI  2018

  Sobota, 24 marca, godz. 20:30

 •         Dzisiaj spędziliśmy cały dzień na powietrzu. Wspólnie z przedszkolakami wyruszyliśmy w podróż do przeszłości! W muzeum na wolnym powietrzu czekało na nas wiele atrakcji: wypiek francuskich ciasteczek, lepienie z gliny i poznawanie typowych domów mieszkalnych od środka.

 •         Zgodnie z obietnicą, mimo ogromnego zmęczenia, przekazujemy Wam relację z kolejnego dnia naszej wizyty we Francji.

 •         Od listopada uczniowie klasy  VI b kształtowali  swoje  kompetencje  społeczne  w ramach programu "Kompetencje na szóstkę", którego pomysłodawcą jest Fundacja Uniwersytet Dzieci (popularyzująca naukę i upowszechniająca autorskie metody nauczania).  W ramach zajęć z  wychowawcą uczniowie realizowali cykl lekcji opartych na bazie Metody Pytań i Doświadczeń.

 • I POPOŁUDNIE LITERACKIE

  Z OKAZJI

  ŚWIATOWEGO DNIA POEZJI

   

  21 MARCA 2018 roku

  Organizacja: J. Przybyszewska

  M. Pawlicki

 •       Rozpoczynamy kolejne spotkanie w ramach realizowanego projektu Erasmus+ “Jestem pedagogiem innowacyjnym, nauczam globalnie”. Tym razem wylądowaliśmy we Francji, w dobrze znanych nam miejscowościach Soultz i Colmar.

 •       Zakończył się drugi etap konkursu „Przyroda w obiektywie – cztery pory roku”, którego motywem była „Zima”. Dostarczone prace były tak piękne, że jury nie mogło się zdecydować na wyłonienie tylko trzech najlepszych. Komisja zadecydowała, że przyzna 10 wyróżnień.

 •        Jak co roku organizujemy w naszej szkole z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych akcję Dzieci Dzieciom i Seniorom, której celem jest przygotowanie paczek dla najbardziej potrzebujących rodzin uczniów naszej szkoły, a także seniorów, dla których stanowią one nie tylko wyraz pamięci o nich, ale także wielką pomoc.

 •      Scenki z 4.03 klasa 3b, 3c

 •      Dnia 7 marca  dzieci  z grupy 4. Miejskiego Przedszkola nr  1, na prośbę rodziców, zwiedziły  naszą szkołę. Swoją wizytę rozpoczęły od sekretariatu, czyli miejsca, w którym składa się różne ważne dokumenty, np. podanie o przyjęcie do szkoły. 

 •         W lutym klasa 1a miała okazję uczestniczyć w cyklu lekcji poświęconych tworzeniu modelu bloku mieszkalnego. To kolejne zadanie realizowane w ramach projektu Erasmus +.

 •      7 marca odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV – VII. Dwadzieścioro uczestników wytypowanych przez swoich polonistów prezentowało teksty literackie o różnorodnej tematyce i charakterze.

 •        8 i 9 marca 2018 roku w naszej szkole po raz drugi odbyła się kampania dotycząca segregacji odpadów prowadzona przez Związek Celowy Gmin MG-6. Przez dwa dni wybrane klasy (3b,3c, 3g, 4b, 4e, 5b, 6c, 6d, 7a, 7c) uczestniczyły w prelekcjach.

 • Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to ważna rocznica, a jednocześnie niepowtarzalna okazja, by podjąć działania służące budowaniu wspólnoty, kształtowaniu tożsamości narodowej i poczucia dumy z bycia Polakiem.

 •        15 marca (w czwartek) zostanie przeprowadzony w naszej szkole Konkurs Matematyczny KANGUR MATEMATYCZNY 2018. Jest on adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich (od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach). 

 •        9.03.2018 odbyło się w naszej szkole drugie spotkanie otwarte dotyczące praktyki OK obserwacji. W warsztatach wzięło udział ośmioro nauczycieli ze szkół w Witnicy, Gorzowie i Szczecinie. Warsztaty prowadziły liderki Laboratorium: Monika Prokopiuk oraz Milena Miłoszewska.

 •                                                      K O N K U R S

  „POLSKA TO MOJA OJCZYZNA”

  DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW

  Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA

  PRZEZ POLSKĘNIEPODLEGŁOŚCI

  pod honorowym patronatem Marszałka Województwa

                Lubuskiego Pani Elżbiety Anny Polak oraz                

  Kurator Oświaty  Pani Ewy Rawy.

 •        06 marca, w świetlicy szkolnej, odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla  uczniów klas 1-3.

  Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział  aż 44 uczniów.

 •         2 i 3 marca w Warszawie odbyły się warsztaty dla liderów Klubu SUS. W szkoleniu wzięły udział:  Monika Prokopiuk, Milena Miłoszewska oraz Anna Kosmenda.

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
196
Odsłon artykułów:
398801

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim