Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

Filtr
 •         20 grudnia 2018 r. odbył się szkolny etap VI Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego "InfoSukces". Zadanie etapu kwalifikacyjnego polegało na wykonaniu prezentacji lub gry, która wyjaśniłaby koncepcję tzw. „Internetu rzeczy” oraz pokazałaby jego zastosowanie.

 •        19 grudnia 2018 r. klasy 2a i 2b udały się do Teatru im. Juliusza Osterwy na widowisko zespołu ,,Buziaki". 
 •           18 grudnia 2018 r. odbyły się warsztaty świąteczne, na które klasa 2a zaprosiła podopiecznych z Domu Opieki Społecznej nr 1. Idea warsztatów zrodziła się z pragnienia podkreślenia ważnej roli, jaką w naszym życiu odgrywają osoby starsze.

 •        Uczniowie klasy 4d i 7b pomogli zapracowanemu w tym czasie Mikołajowi i przygotowali świąteczne paczki dla wychowanków Domu Dziecka w Skwierzynie. Do słodkich prezentów dołączone zostały ciepłe życzenia Dyrektora Szkoły – Pani Marii Traczyk.

 •         Po raz kolejny uczniowie zaangażowali się w wykonanie prac konkursowych przedstawiających motywy jesienne. Wyróżnione jesienne prace: Oskar Młodziński „Nadejście jesieni”, Krzysztof Kołoszyc „Jej wysokość Modrzew”, Celina Gwizdowska „ Płaczące kwiatki”.

 •         Uczniowie klas szóstych zaangażowali się w projekt przyrodniczy polegający na zasadzeniu ziaren fasolki, które po wykiełkowaniu zostały umieszczone we własnoręcznie przygotowanych labiryntach. Celem projektu była odpowiedź na pytanie: Czy fasolka pokona labirynt, aby rosnąć w kierunku światła?

 •       Chcąc uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, Biblioteka Pedagogiczna zaprosiła szkoły podstawowe z województwa lubuskiego do wzięcia udziału w projekcie „Zagraj w historię”. Celem projektu było promowanie i poznawanie ojczystej historii poprzez zabawę oraz zwiększenie roli biblioteki szkolnej jako atrakcyjnego miejsca nauki i zabawy.

 •       Uczniowie klasy 3 a, przeżywając czas adwentu, przygotowali scenkę dla swoich kolegów, rodziców i wiernych w parafii NP NMP.

 •        Debora Szmytkiewicz z klasy 5e zajęła 3. miejsce w kategorii kobiet do lat 29 w VI Gorzowskim Biegu Gwiazdkowym (dystans 5 km), który odbył się 15 grudnia w Parku im. Mikołaja Kopernika. Dziewczyna była 19. zawodniczką na mecie. 

 •         14 grudnia 2018 r. w klasach 1-3 odbył się apel promujący wzorowe zachowanie. Uczniowie klasy 2b mówili o tym, że korzystanie z komputera i Internetu wspaniale wspomaga naukę i może być świetną formą rozrywki. Zwrócili jednak swoim kolegom uwagę na to, że podczas korzystania z sieci należy zachować rozwagę i dużą ostrożność. 

 •          Dzisiejszy dzień rozpoczął się od niespodziewanej wizyty u… dentysty! Na szczęście powodem był projekt, w którym uczestniczy nasza gościnna szkoła, a nie ból zęba któregoś członka grupy Erasmusa. W projekcie uczestniczą chętni ojcowie uczniów, którzy stają się nauczycielami, prezentując tajniki swojego zawodu. Dowiedzieliśmy się, że każda zmiana w naszej jamie ustnej wpływa na postawę naszego ciała.

 •        Zajęcia plastyczne w IIIb

         12 grudnia 2018 r. klasę III b odwiedziła mama jednego z uczniów i przeprowadziła wspólnie z wychowawcą klasy kreatywne zajęcia plastyczne. Uczniowie wykonali obrazek zimowy w technice 3D z wykorzystaniem darów natury, tj. fistaszków.

 •       Rano ucieszył nas widok promieni słonecznych wpadających przez okna, bo czekał nas kolejny dzień na świeżym powietrzu. Tym razem towarzyszyliśmy przedszkolakom, które miały przeżyć lekcje języka francuskiego i matematyki z Christelle i Marielle.

 •       W imieniu wszystkich uczniów i pracowników naszej szkoły uczennice Ada Świerzko ( kl. V b ) i Agata Stopyra ( kl. II a ) przekazały życzenia i piękne prace, wykonane przez dzieci pod kierunkiem pani pedagog między innymi:

 •        8 grudnia 2018 roku szkolne koło PTTK wzięło udział w rajdzie mikołajkowym.  Trasa rajdu przebiegała przez miejscowości: Lipki Wielkie –Goszczanowo– przez Puszczę Notecką, co to powinna być raczej Borem i to Warciańskim.

 •      Tak jak się spodziewaliśmy, drugi dzień pobytu na Procidzie przyniósł wiele wrażeń.

 •        promy nie pływają! Przekonała się o tym grupa Erasmusa po przylocie do Neapolu, więc na piękną Procidę dotarliśmy dopiero w poniedziałek.

 •       9.12.2018 r.  uczniowie  klas  IV e  i  V d przedstawili pantomimę w czasie Mszy św. w parafii NP NMP w  ramach przygotowania do I Komunii św. Rodzice i dzieci obserwowali młodego człowieka, który  korzystając w swoim życiu z opieki Niepokalanej,  był pełen szczęścia i radości.

 •        6 grudnia 2018 r. uczniowie klas 1-3 wybrali się do Filharmonii Gorzowskiej na musical pt. „Dogonić Pippi”. Młodzi aktorzy, a byli wśród nich uczniowie naszej szkoły, włożyli w swój występ mnóstwo pracy i serca. Stroje i choreografia przykuwały uwagę ,,maluchów” przez cały spektakl.

 •       Spotykamy się przed szkołą tuż po godzinie ósmej. Na szczęście nie pada, a lekki mrozik wydaje się nawet przyjemny. Ustawiamy się w pary, co zawsze okazuje się dla nas karkołomnym zadaniem. Czas na odliczanie. To także zawsze stanowi problem, a to ze względu na naszą ruchliwość. Za trzecim razem zgodnie ustalamy, że jest nas dwadzieścioro czworo, więc możemy wyruszyć w kierunku Parku Róż.

 •        Już po raz drugi w Szkole Podstawowej nr 15 organizowany jest Międzyszkolny Konkurs o tytuł ,,Mistrza pięknego czytania”. Miłe jest to, że z roku na rok zaczyna się on cieszyć coraz większą popularnością (w tym roku uczestniczyło w nim 10 szkół – SP 2, SP 4, SP 5, SP 7, SP 11, SP 12, SP 13, SP 15, SP 21 oraz Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego).

 •       30 listopada oraz 1 grudnia Liderki Anna Kosmenda i Milena Miłoszewska wzięły udział w dwudniowej konferencji, która odbyła się w Warszawie. Organizatorem było Centrum Edukacji Obywatelskiej.

 •        Dzisiaj po raz pierwszy mogliśmy online zobaczyć wszystkich naszych partnerów, z którymi już 3 rok współpracujemy w ramach programu Erasmus+. Każdy partnerski kraj miał za zadanie  zaśpiewać dowolnie przygotowaną piosenkę i Jingle Bells w języku ojczystym, by potem wspólnie zaśpiewać  ją w języku angielskim z naszymi zagranicznymi partnerami.

 •         29 listopada 2018 r.  w ramach obchodów  setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie  klas 1-3 udali się do biblioteki miejskiej na spektakl pt. ,,Skąd nasz ród?". Teatr Artenes w znakomity sposób przedstawił kawałek historii Polski, robiąc to w języku zrozumiałym dla maluchów.

 •       30 listopada klasa 2a obchodziła andrzejki. Głównym punktem zabawy było oczywiście lanie wosku, które sprawiło dzieciom nie lada frajdę. Drugoklasiści mogli poznać imię swojej przyszłej sympatii, biorąc udział w zabawie, która  polegała na przebijaniu serca szpilką.

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
196
Odsłon artykułów:
398803

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim