Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

Filtr
 •        Jak co roku rozpoczynamy rodzinny konkurs ,,Anioły, Aniołki, Aniołeczki”. Zachęcamy do udziału w konkursie wszystkich uczniów szkoły. Prace będą stanowiły przepiękną dekorację szkoły. Wręczenie nagród odbędzie się na jednym z Apeli Promujących Wzorowe Zachowanie.

 •         Wszystkie prace, które wpłynęły na konkurs były nie tylko inspirujące ale przede wszystkim udowodniły jak bardzo kreatywne są dzieci i ich rodzice. Trudno było więc wybrać zwycięzców. Po długiej dyskusji określono zwycięzców.

 • Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowie!

  Rusza coroczna akcja ,,Dzieci - Dzieciom i Seniorom”. Każdy może pomóc tym, którzy pomocy potrzebują. Można przynieść trwałe artykuły żywnościowe, środki higieny osobistej, przybory szkolne itp.

 •         25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu- Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i bardziej atrakcyjnych zabawek  moda na misie nie przemija. W naszej szkole również nie zapomnieliśmy o kochanym misiu.

 •         26.11.2018 r.  na przerwie międzylekcyjnej uczniom klas I-III towarzyszyły ich ulubione misie. Na korytarzu zrobiło się kolorowo i "misiowo".

 •      Na zajęciach techniczno- plastycznych uczniowie klasy I a wykonywali teatralne kukiełki. Podstawą ich wykonania były drewniane łyżki, którym za pomocą innych materiałów (bibuły, papieru, tkaniny) nadano kształt bajkowej postaci.

 •           21 listopada reprezentacja „Piętnastki” brała udział w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas VII – VIII organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 13.

  Nasza drużyna spisała się na medal!

 •        22.11.2018 r. klasa 2a chciała uatrakcyjnić swoim kolegom i koleżankom jedną z przerw międzylekcyjnych. W związku z tym zaprosili wszystkich do tanecznej zabawy. Uczniowie przedstawili układ choreograficzny dwóch tańców.

 •       W minionym tygodniu odbył się świetlicowy konkurs pn. "Krzyżówki Łamigłówki". Dzieci rozwiązywały szarady dotyczące zarówno wiedzy ogólnej, jak i konkretnych dziedzin, m. in.: przyrody, kosmosu, pór roku, środków lokomocji, wiadomości o Polsce. W turnieju wzięło udział 23 uczniów.

 •        19 listopada odbyło się spotkanie grupy laboratoryjnej z trenerką CEO p. Małgorzatą Ostrowską. Spotkanie dotyczyło pracy laboratorium w bieżącym  roku szkolnym.

 •          Uczniowie uczęszczający do świetlicy znów odwiedzili bibliotekę. Jedni udali się w świat baśni, drugich pochłonęły książki poświęcone zwierzętom… Byli też amatorzy komiksów i łamigłówek.

 •          Uczniowie naszej szkoły Agata i Martyna Szałas, Wojtek Kaszyński i Magdalena Szelczyńska wykonali prace na konkurs Dzieciaki do rakiet!

 •        W miniony piątek po raz drugi świętowaliśmy Dzień Czarnego Kota. Chętni uczniowie ubrali się na czarno, a niektóre osoby nawet wyglądały jak prawdziwe koty za sprawą kocich dodatków (uszy, ogony). Ponadto Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs plastyczno-techniczny.

 •          Już po raz kolejny uczniowie klas 6 mieli zaszczyt i przyjemność reprezentować nasza szkołę podczas VII Przeglądu Pieśni Patriotycznych im ks. prałata Witolda Andrzejewskiego.  Wydarzenie organizowane jest przez uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wielkopolskim. Koncert na dobre wrósł w tradycję szkoły, a tegoroczna edycja miała charakter szczególny, ponieważ odbywała się w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

 •         Uczniowie klas I-III nadal świętują obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego też wzięli udział w koncercie muzycznym Latającej Filharmonii. Wysłuchali utworów nierozerwalnie związanych z polską historią i walką o niepodległość.

 •        14 listopada w Szkole Podstawowej nr 13 odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „O złote pióro” dla klas IV-VI. 

  Naszą szkołę reprezentowali: Celina Gwizdowska (6b), Owen Nawrocki (5e) oraz Adam Lubiński (6a).

 •          W dniu 13.11.2018 reprezentacja naszej szkoły brała udział w Międzyszkolnej Grywalizacji "Patriotyzm nie jest nam obcy" w Szkole Podstawowej nr 10.

 •       6 listopada w Zespole Szkół Ekonomicznych w Gorzowie odbył się ostatni etap Wojewódzkiego tematycznego konkursu historycznego - "Wielcy Polacy – twórcy niepodległości”. Naszą szkołę na tym etapie reprezentowali uczniowie Gaja Marcinkowska i Michał Mikołajczak.

 •      Patriotyzm można okazywać na różne sposoby. Część naszych uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli wybrała różnego rodzaju biegi niepodległościowe. Największym sukcesem było zdobycie pierwszego miejsca przez Mateusza Karskiego (kl. Vc) w biegu dla dzieci w ramach Biegu Niepodległości w Parku Słowiańskim.

 •       W świętowanie NIEPODLEGŁOŚCI włączyli się uczniowie klasy 4 e, 4 d oraz 5d, przygotowując pantomimę dla społeczności lokalnej w parafii NP. NMP.  

 •        10 listopada 2018 roku szkolne koło PTTK wzięło udział w rajdzie z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Trasa rajdu przebiegała przez miejscowości: Pniewo – Międzyrzecki Rejon Umocniony – Kęszycę.

 •        Uczniowie klas I-III biorą udział w programie edukacyjnym Śniadanie daje moc, którego głównym celem jest zwiększenie świadomości dzieci na temat zdrowego odżywiania oraz roli śniadania w prawidłowej diecie.

 •        Jednym z punktów programu szkolnym obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę było przyłączenie się do ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”, w której wzięły udział wszystkie chętne przedszkola, szkoły i placówki oświatowe w kraju i za granicą.

 •       9 listopada 2018 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym apelu upamiętniającym setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

 •       9 listopada 2018 r. nie był dniem zwyczajnym. Od rana widać było uczniów w galowych strojach przemierzających korytarze Piętnastki. O godzinie 9.45 uczniowie zgromadzili się w sali gimnastycznej, gdzie rozpoczęła się uroczysta akademia.

 •         7 listopada w godzinach popołudniowych odbyły się w naszej szkole 100. urodziny Ojczyzny. W rolę Polski wcieliła się uczennica z  klasy 8c – Karolina Dziadek, która poprowadziła całą uroczystość.

 •       Zbliżająca się wielkimi krokami setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę jest okazją do kształtowania postaw patriotycznych wśród młodego pokolenia.

 •        Miesiąc październik odznaczył się ważnymi wydarzeniami szkolnymi dla uczniów klas pierwszych. Jednym z nich było pasowanie na  czytelnika szkolnej biblioteki. W dniach 30 i 31 października uczniowie klas 1a i 1b przyszli do biblioteki razem ze swoimi wychowawczyniami.

 •       W środę 7 listopada został zorganizowany konkurs na Ciasto Patriotyczne. Udział wzięło 27 osób. Jury miał duży kłopot w wybraniu tylko jednego ciasta. Każde było pięknie udekorowane barwami narodowymi i polskimi symbolami. Komisja podjęła decyzję o nagrodzeniu 3 ciast:

 •       Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa. Jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek-Walta Disney’a.

 •      26 października br. uczniowie klas VIII uczestniczyli w 10. edycji Sesji Humanistycznej organizowanej przez uczniów i nauczycieli języka polskiego II LO. W tym roku Sesja była poświęcona twórczości Zbigniewa Herberta-poety wyjątkowego i nieoczywistego.

 •       Podczas piątkowych zajęć plastycznych dzieci wzbogaciły wystrój świetlicy o lisy i koty. Do wyczarowania  przesympatycznych zwierzaków wystarczyły: papierowy talerzyk, pomarańczowa kredka, trochę białego i czarnego papieru, klej, nożyczki.

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
208
Odsłon artykułów:
549946

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim