Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

Filtr
 •       Dzisiaj w klasie IV a odbyły się zajęcia współprowadzone z pedagogiem szkolnym dotyczące tolerancji i szacunku do drugiego człowieka.

 •        Dnia 31.10.2018 klasa 4b wraz z wychowawcą i opiekunem wybrała się na warsztaty do Miejskiego Ośrodka Sztuki. Tam poznali historię kina oraz obejrzeli pierwszy film.

 •      Celem spotkania z uczniami było propagowanie przestrzegania ogólnie przyjętych norm i zasad. W klasie I a odbyły się zajęcia integracyjne prowadzone przy współudziale pedagoga szkolnego, na którym dzieci miały możliwość wypowiedzenia się na temat kultury osobistej oraz umiejętności zachowania się w różnych sytuacjach.

 •       Dwa miesiące upłynęły nam niezwykle szybko i pracowicie. Korzystaliśmy z ostatnich pogodnych dni podczas zajęć wychowania fizycznego.

 •         Duszpasterstwo Nauczycieli Rejonu Gorzowskiego zaprasza na Zaduszki Nauczycielskie za zmarłych nauczycieli i pracowników oświaty, które odbędą się w czwartek 8.11.2018r. o godz.18.00 w kaplicy parafii katedralnej w Gorzowie Wlkp..

 •          Jednym z głównych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2018/2019 jest rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. Zapis ten ujęty jest w punkcie 4, który ma następujące brzmienie:
  Rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci.

 •       Jabłka, gruszki, marchewki, buraki, dynie… Takie skarby wyhodowali uczniowie podczas zajęć świetlicowych.

 •      Uczniowie klasy 8 c w dniu 17 października br. uczestniczyli w warsztacie motywacyjnym pt. „Zostań  bohaterem własnego szczęścia”. Przedsięwzięcie to zostało zrealizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Gorzowie Wielkopolskim oraz Zespół Interwizji Poradnictwa Zawodowego w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

 •     24 października, klasy 4a, 4b, 4c i 4f wraz z wychowawcami udali się na pierwsze spotkanie w ramach Małej Akademii Jazzu.

 •       23 października 2018 r. dzieci uczęszczające do świetlicy kolejny raz udały się do szkolnej biblioteki.

 •        W dniu 24.10.2018 grupa pięciu uczniów z klasy 7b: Hania Maksymowicz, Emilia Bucholska, Olaf Mandaluk, Dominik Pozarzycki, Kamil Kulisz, pod opieką pani Małgorzaty Gwizdowskiej, po raz drugi wybrała się na strzelnicę sportową, gdzie odbywały się zawody z cyklu ligi strzeleckiej organizowanej przez LOK.

 •      Uczniowie klasy 4 d i 5d w formie scenki dla uczestników liturgii Mszy św. w parafii NP. NMP. zaprezentowali przesłanie Ewangelii „ Na czym polega wielkość w królestwie niebieskim?”.   

 •       Uczniowie klasy 3a przygotowali scenkę dla swoich kolegów, rodziców i uczestników liturgii Mszy św. w parafii NP. NMP.

 •       Raz w miesiącu członkowie szkolnego koła PTTK, wybrają się na rajd. 20 października 2018 rajd odbył się na terenie Łagowsko-Sulęcińskiego Parku Krajobrazowego. W rajdzie uczestniczyli: Olaf Mendaluk, Emilia Bucholska, Lex Finster, Dominiak Pozarzycki, Nina Trojan, Agata Dobek, Amelia Mucharzewska, Liliana Komoszyńska, Maja Rabenda, Dominika Gierczak, Anna Gierczak oraz gościnie Bartosz Strychanin.

 •       18 października odbył się gorzowski Festiwal Nauki z AWF. Klasa 6b, w ramach lekcji przyrody,  uczestniczyła w prelekcji, pt. Kolorowe ptaki Ziemi Lubuskiej. Uczniowie dowiedzieli się podstawowych informacji na temat ptaków szponiastych takich jak: bielik, orlik, rybołów, kania ruda, jastrząb oraz o mniejszych ptakach, takich jak podróżniczek, sójka, dziwonia, kruk.

 •       Im dłużej przebywamy na zewnątrz tym bardziej jesteśmy przekonane, że nauka przez doświadczenie daje uczniom możliwość dogłębnej analizy zagadnienia. Dzięki tego typu zajęciom możemy pobudzić wszystkie nasze zmysły, nauczyć się współpracy, a przede wszystkim uczyć się poprzez zabawę.

 •       Zakończył się świetlicowy turniej szachowy, w którym wzięło udział 45 graczy. Najlepszymi w królewskiej grze okazali się:

 •       Przyszedł czas na obserwacje szwedzkich nauczycieli w akcji! Zgodnie z zapowiedzią uczestniczyliśmy w pięciu lekcjach. Najważniejsze było to, że żadna z nich nie odbywała się w klasie. Byliśmy na szkolnym boisku, w pobliskim lesie oraz w sąsiedztwie szkoły. W zajęciach brali udział zarówno najmłodsi jak i troszkę starsi uczniowie.

 •       W dniach 15-16.10.2018r. odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym. Dziewczęta w składzie Jaśmina Bodzon, Różycka Paulina i Stawińska Julia zdobyły brązowy medal wśród roczników ( 2004-2005).  Bednarz Maksymilian i Doś Franciszek zajęli wysokie IV miejsce.

 •       12 października 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się uroczystość ślubowania  uczniów klas pierwszych. Ubrani uroczyście pierwszoklasiści niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy dzień w swoim życiu – pasowanie na ucznia. Dołożyli wszelkich starań, aby otrzymać „klucz do wiedzy  i mądrości”.

 •      12.10.2018 w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani dyrektor Maria Traczyk przywitała zebranych i w krótkim przemówieniu zaznaczyła ogromną rolę nauczycieli, życząc im wszystkiego najlepszego.

 •       Dzisiaj rozpoczęła się nasza przygoda z nową techniką nauczania - Outdoor learning (nauka przez doświadczenie). Na początku wzięliśmy udział w krótkiej rozgrzewce w terenie (Röris). Mogliśmy poczuć się jak typowy szwedzki uczeń.

 •          Z okazji Dnia Seniora 12 października 2018 r. klasa 2a udała się z programem artystycznym do Domu Opieki Społecznej w Gorzowie Wlkp. Podczas wizyty uczniowie śpiewali, tańczyli i recytowali wierszyki. Program artystyczny sprawił ogromną radość podopiecznym domu.

 •        Z  okazji DEN  nauczyciele w oryginalny sposób obchodzili swoje święto. Podczas uroczystej akademii przedstawiciele SU zaprezentowali wierszyki-zagadki o wybranych nauczycielach. Wszyscy obecni w sali świetnie się bawili, zgadując o kim mowa.

 •       9 października klasa 6c odwiedziła Skansen pszczelarstwa w Kostrzynie nad Odrą. Gospodarz tego miejsca opowiedział i pokazał różne rodzaje uli, które znajdowały się w pasiece.

 •      We wtorki i czwartki uczniowie świetlicowi odwiedzają bibliotekę i czytają swoje ulubione książki.

 •        W minioną środę przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zorganizowali Kiermasz Zdrowej Żywności. Uczniowie od rana  mogli kupić m.in. babeczki marchewkowe, mufinki ze śliwką, babeczki szpinakowe, jabłecznik, mufinki dyniowe, biszkopt śliwkowy, babeczki bananowe oraz soki warzywowo-owocowe.

 •       Wycieczka rozpoczęła się częścią dydaktyczną. Klasa uczestniczyła w prelekcji prowadzonej przez pracownika Parku Narodowego. Uczniowie wykazali się dobrą znajomością zagadnień dotyczących ochrony przyrody. Rozpoznawali charakterystyczne gatunki flory i fauny. Najbardziej aktywni zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

 •       Rzec by się chciało: Jak co roku o tej porze... wspieramy Hospicjum Św. Kamila. Od wielu lat „piętnastka” uczestniczy w kampanii charytatywnej „Pola Nadziei”. W akcję zaangażowali się uczniowie i pracownicy szkoły, którzy zakupili cebulki żonkili na rzecz Hospicjum.

 •            4 października 2018 klasy 6c i 6d w ramach lekcji przyrody mieli okazję zwiedzić gorzowską elektrociepłownię. Na miejscu czekali przewodnicy, którzy oprowadzili uczniów po całym kompleksie. Uczniowie zobaczyli w jaki sposób monitoruje się pracę elektrociepłowni, zwiedzili serwerownię w starej i nowej części bloku gazowo-parowego.

 •        STOP rocznym zwolnieniom z wf  - z takim hasłem przybył do naszej szkoły Piotr Hojka – Reprezentant Polski w wioślarstwie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie i w Londynie.

 •          Po raz kolejny nasi uczniowie wykazali się ogromnym zrozumieniem i chęcią pomocy drugiemu człowiekowi. Już drugi rok z rzędu „piętnastka” przyłączyła się do akcji charytatywnej „Szkoło Pomóż  i Ty”, i tym razem zebrała fundusze dla 15-letniego Łukasza Flis, podopiecznego Fundacji Na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych Pomóż i Ty.

 •           W poniedziałek chłopcy z klas I-II obchodzili swoje święto. Tego dnia mundurki zastąpili kolorowymi ubraniami, a w klasach czekały na nich różne niespodzianki. Przy okazji tego święta nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najbardziej kulturalnego chłopca w poszczególnych klasach.
 •            Sport odgrywa bardzo ważną rolę w rozwoju młodego człowieka. Lekcje wychowania fizycznego są najważniejszym krokiem do wielkiego sportu.

 •          W Maryjnym klimacie października uczniowie klasy 4 e i  5 d przygotowali scenkę tajemnic radosnych różańca  w kościele NP. NMP.

 •          Uczniowie klasy 3a i 3b rozpoczęli  swoje przygotowania do I komunii św. w parafii NP. NMP otrzymując od swoich Rodziców Różaniec.

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
208
Odsłon artykułów:
549929

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim