Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

Filtr
 •        Zaczęło się od tego, że Alan Aleksander Milne podarował swojemu synowi pluszowego misia. Był rok 1921, Krzyś świętował pierwsze urodziny, a jego tata pewnie nie przypuszczał, że za sprawą zwykłej zabawki zyska wkrótce tak wielką sławę. Tymczasem już 5 lat później, w Londynie, drukiem ukazał się „Kubuś Puchatek”, którego bohater uważany jest dzisiaj za najsłynniejszego misia świata. Zaś w rocznicę urodzin Milne’a obchodzony jest Dzień Kubusia Puchatka.

 •           Wyprawa „prawie naukowa” 7a i 7b do Zielonej Góry.

           25 stycznia odbyła się wycieczka do Zielonej Góry. Uczestniczyły w niej dwie klasy – 7a i 7b.

 •      Pedagog i psycholog szkolny zorganizowały dla klas III konkurs ,,To ja, kulturalny Polak”.

      Celem konkursu było nie tylko utrwalenie zasad savoir – vivre’u, ale także kształtowanie u dzieci postaw patriotycznych.

 •       Dzisiaj, tj. 24.01.2018 r. w naszej szkole odbył się apel promujący wzorowe zachowanie przeznaczony dla uczniów klas VII.

       Wiodącym tematem apelu było przeciwdziałanie cyberprzemocy. Apel prowadził przedstawiciel policji – młodszy aspirant Marcin Wiśniewski i pedagog szkolny Beata Kępińska.

 • UWAGA!

  Plan zajęć na drugi semestr roku szkolnego 2017/2018 dostępny jest w zakładce Nasza szkoła/plan lekcji.

  Informujemy, że będzie on obowiązywał od 29 stycznia 2018 r.

 •      20 stycznia 2018 roku odbyło się podsumowanie IV Mistrzostw Ziemi Gorzowskiej w Biegach Długodystansowych. Jest to klasyfikacja 16 biegów na dystansach od 5 do 21km, które odbyły się w 2017 roku na terenie dawnego województwa gorzowskiego. Brało w nich udział blisko pół tysiąca biegaczy, którzy przez cały rok zmagali się z biegami na długich dystansach, niezależnie od warunków pogodowych.

 •  W tym tygodniu uczennice klasy Vd: K. Koryca, A. Miradzińska, A. Wilczyńska, J. Paciorek i uczeń klasy VIIc  S. Miradziński przygotowali sklepik ekologiczny, w którym uczniowie mogli nabyć między innymi ciasteczka bezglutenowe, galaretki z owocami, budyń z naturalną wanilią.

 • Obiady –LUTY 2018-01-19

  8 dni x 4,48 zł = 39,42 zł

                         Płatne do 30.01.2018 na konto                   

  firmy cateringowej.

 •       18.01.2018 r. w naszej szkole odbyła się kampania dotycząca segregacji odpadów prowadzona przez Związek Celowy Gmin MG-6. Przez cały dzień różne klasy (2a, 3f, 4a, 4d, 5a, 5c, 5d, 6a, 6b, 7b) uczestniczyły w prelekcjach.

 •      W środę, tj. 10 stycznia 2018 r., czworo uczniów naszej szkoły (Tobiasz Benowski 7a,  Miłosz Łucyszyn  7a, Gaja Marcinkowska 7a i Bartosz Podgórny  5c ) wzięło udział w rejonowym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. 

 •      Nasza szkoła ściśle współpracuje z policją. Dzisiaj odwiedzili nas Policjanci, na których zawsze możemy liczyć - pan Rafał Grabski i pan Marcin Wiśniewski.

 •      Chcielibyśmy, aby nasi uczniowie zawsze przestrzegali ogólnie przyjętych norm i zasad, dlatego podejmujemy różne działania, aby zniwelować przejawy niewłaściwych zachowań. 

 •       Konkurs ten cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas IV-VII.

  Należało wykonać okładkę swojej ulubionej książki techniką „kolażu”. Komisja konkursowa wyłoniła dziesięcioro najlepszych, którzy w czerwcu podczas uroczystej gali „Popołudnie z językiem polskim” otrzymają nagrody.

 •       Wczoraj i dzisiaj odbyły się ostatnie zajęcia w ramach projektu unijnego 8.2.2. Kształtowanie kompetencji kluczowych na potrzeby rynku pracy miasta Gorzowa Wlkp.Było to programowanie w języku Scratch.

 •       Pod takimi hasłami odbyły się w klasie 3c zajęcia dydaktyczne  prowadzone przez pedagoga szkolnego. Dzieci  mogły odnieść się do własnych doświadczeń dotyczących szacunku i tolerancji dla drugiego człowieka oraz  utrwalić normy i zasady kultury zachowania się.

 •       Pomimo wielu działań profilaktycznych prowadzonych z szkole, dotyczących właściwego korzystania z mediów społecznościowych, nadal zdarza się, że uczniowie nie wiedzą, jak właściwie z nich korzystać. Dlatego też w klasach VII przeprowadzono zajęcia na ten temat.

 •      12 stycznia reprezentacja uczniów z klasy 7a wzięła udział w II edycji Warsztatów Animacji Poklatkowej „Poruszyć obraz" zorganizowanych przez Pracownię Filmoteki Szkolnej ZSO nr 3.

 • PROJEKT EDUKACYJNY

       W związku z rozwojem technologii  informacyjnej zachwiała się dotychczasowa proporcja odbioru tekstów literackich, co oznacza, że  młodzi ludzie coraz częściej poznają literaturę przetworzoną na język obrazu. Ekspansja telewizji, Internetu, kanałów społecznościowych, popularność kanału YouTube powodują, że obraz stał się wszechobecnym medium kreującym wartości, zachowania młodzieży.

 •         W sobotę, 6 stycznia obchodziliśmy Święto Trzech Króli. W tym dniu stanowimy wyjątkową wspólnotę mieszkańców naszego miasta przez obecność głoszących wiarę w Boże Narodzenie.

 •        Myślenie wizualne i rysunek  mogą mieć zastosowanie między innymi w takich dziedzinach, jak: rozwiązywanie problemów, komunikacja, zdobywanie wiedzy, szkolenia. 

 •        Grudzień  ubiegłego roku był dla kasy 3 e  miesiącem pełnym wrażeń.      

 • 4.01.2018 r. klasa 6B udała się do Lubuskiego Muzeum im. Jana Dekerta w Gorzowie Wlkp., aby uczestniczyć w warsztatach pt. Proszę wstać, Sąd idzie!

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
208
Odsłon artykułów:
549975

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim