Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

Filtr
 • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15 w Gorzowie Wlkp. podaje do publicznej wiadomości Szkolny Zestaw Podręczników i Materiałów Ćwiczeniowychobowiązujący w roku szkolnym 2017/2018

  Wszystkie podręczniki i materiały ćwiczeniowe uczniowie wszystkich klas I-VII otrzymają nieodpłatnie w szkole
  we wrześniu.

  Obowiązkowy zakup przez rodziców dotyczy wyłącznie materiałów do nauki religii.

  >>>ZAŁĄCZNIK<<<

 • ZdjęcieKoniec roku szkolnego to czas posumowań.

  Oto rejestr najważniejszych informacji o sukcesach naszych uczniów.

 • Zdjęcie21.06.2017 roku odbył się apel promujący wzorowe zachowanie. Gościem specjalnym był zaproszony przez pedagoga szkolnego, panią Beatę Kępińską, policjant sierżant Rafał Grabski. Dzieci poznały zasady bezpiecznego zachowania się w czasie wolnym od nauki. Utrwaliły także wiedzę dotyczącą savoir - vivre'u.

 •  Zdjęcie20 czerwca 2017 r. klasa 5b brała udział w festynie edukacyjno- rekreacyjnym ,,Z NAMI BEZPIECZNIEJ" odbywającym się na nadwarciańskich błoniach. Organizatorem imprezy był Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. Naszym zdaniemczas spędzony przy Warcie nie był stracony. Mogliśmy go miło i pożytecznie spędzić w towarzystwie lubuskich stróżów prawa i bezpieczeństwa. Odwiedziliśmy stoiskaSTRAŻY POŻARNEJ, POGOTOWIA RATUNKOWEGO, POLICJI, WOJSKA, STRAŻY GRANICZNEJorazSŁUŻBY OCHRONY KOLEI.

 • Zdjęcie20 czerwca 2017 r. dwie  sześcioosobowe drużyny z klasy 6a wzięły udział w grze miejskiej ,,Opowieści Starego Miasta" organizowanej przez Teatr im. Juliusza Osterwy. Jej celem było poznanie historii naszego miasta, ale w zupełnie nowatorski sposób. Uczniowie mieli do wykonania 10 zadań w różnych częściach Gorzowa.  Poruszając się zgodnie z otrzymaną instrukcją, uczestnicy spotykali na swojej drodze wiele autentycznych, ale także legendarnych postaci związanych z Gorzowem i Landsbergiem, a byli nimi rycerz Albrecht de Luge, Hermann Paucksch, Papusza oraz Zbigniew Herbert.

 • Zdjęcie14.06.2017r. odbył się w naszej szkole kolejny konkurs dotyczący znajomości zasad savoir – vivre. Tym razem swoją wiedzą oraz umiejętnościami z tego zakresu dzielili się uczniowie klas VI.

  Wszyscy brali czynny udział w poszczególnych konkurencjach, które opierały się nie tylko na wiedzy praktycznej, ale także teoretycznej.

 • Zdjęcie12 i 13 czerwca br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zawodach pływackich organizowanych przez Słowiankę.

  W poniedziałek wystartowały dziewczynki. Bardzo dzielnie walczyły i z wielkim zaangażowaniem kibicowały koleżankom. Wszystkie otrzymały drobne upominki za udział. Mamy również swoje laureatki:

  Dominikę Cedro z kl. 2b z miejscem szóstym i Marię Tomaszewską z k. 2a z miejscem ósmym. Brawo dziewczyny!

 • Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom ze Szkoły Podstawowej nr 15 przy ul Kotsisa 1 w Gorzowie Wielkopolskim, za przeprowadzoną zbiórkę na rzecz naszych zwierzaków, dziękujemy też klasie 3F, rodzicom oraz Opiekunowi Samorządu Szkolnego.

 • Dzisiaj w Zespole Szkół nr 20 odbyło się uroczyste podsumowanie Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”. Nie mogło i nas tam zabraknąć, gdyż nasz uczeń Jan Cierkoński z klasy IIIF uzyskał w nim wynik bardzo dobry w kategorii „Maluch”.

  Serdecznie gratulujemy!

 •  ZdjęcieGALA PODSUMOWUJĄCA KONKURSY Z JĘZYKA POLSKIEGO

  Popołudnie 12 czerwca było dla wielu naszych uczniów i ich rodziców uroczystym momentem. Spotkali się oni w sali gimnastycznej, by uczestniczyć w podsumowaniu rocznych działań prowadzonych w szkole i promujących język ojczysty. Wyróżnieni w różnych konkursach uczniowie otrzymali nagrody z rąk Pani Dyrektor Marii Traczyk.

 • ZdjęcieUczniowie klas 4c i 4 d uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW „GOŚ-KA”. Uczestnicy wyprawy przekonali się, że wiedza zdobywana na przyrodzie ma praktyczne zastosowanie do oczyszczania ścieków. Po wizycie w oczyszczalni każdy uczeń potrafił będzie nie tylko wymienić  źródła zanieczyszczenia wód, ale także podać sposoby dbania o ich czystość. Czwartoklasiści odwiedzili również  laboratorium, w którym obserwowali  rozdzielanie mieszanin w procesie sedymentacji.  

 •  09 czerwca klasy II b i II c wzięły udział w organizowanym od kilku lat przedsięwzięciu popularyzującym edukację dla bezpieczeństwa ruchu drogowego pod nazwą „ BEZPIECZNE WAKACJE” w WORD. Spotkanie miało charakter edukacyjno-rozrywkowy. Dzieci miały do przebycia trasę złożoną z kilkunastu zadań praktycznych i teoretycznych.

 • ZdjęcieWarto było przyjechać. Zobaczyć OK w praktyce. Ściągnąć pomysły. Dobra praktyka.

  Konferencja bardzo dobrze zorganizowana. OK-obserwacja – wiele z niej wyniosłem. Świetnie jest móc porozmawiać z innymi nauczycielami o doświadczeniach z OKO.

   

 • Zdjęcie6 czerwca odbyło się podsumowanie rocznej pracy uczestniczek koła „Przygoda z decoupagem”.Na samym początku obecni  na spotkaniu rodzice w „pigułce” poznali korzenie dekupażu. Następnie przyszedł czas na wystąpienia uczennic, które miały za zadanie opisać, w  jaki sposób  zostały wykonane przedmioty, których wcześniej nie widziały.

 • ZdjęcieWARSZTATY  TERENOWE  Z JĘZYKA POLSKIEGO

  6 czerwca 2017 r. uczniowie klas 5b i 6d wyruszyli w niezwykłą podróż, by odnaleźć smoki kryjące się wśród starych budowli Gorzowa Wielkopolskiego. Pomysłodawcami i organizatorami wyjścia byli nauczyciele języka polskiego – Joanna Przybyszewska      i Marek Pawlicki. Na początku wyprawy dzieci losowo  podzielone zostały na osiem drużyn. Każda otrzymała tajemniczą  teczkę, która skrywała mapę wędrówki oraz zadania do wykonania. Pierwsze smoki ukryły się na ulicy Mickiewicza, ale nie miały szans w starciu z uczniami SP15. Dostrzeżone stwory zostały sfotografowane,  

 • ZdjęcieW DNIU SPORTU i DNIU DZIECKA  uczestniczyły wszystkie klasy 1-6 wraz z wychowawcami, a tego dnia uczniów obowiązywał strój sportowy. Każda klasa reprezentowała wylosowany wcześniej przez siebie  kraj. Świętowanie rozpoczęto od rozłożenia stolików tematycznych, przygotowania boisk do piłki nożnej, stanowisk sędziowskich przy bieżni oraz skoczni do skoku w dal. Po rozgrzewce uczniowie przystąpili do prezentacji wcześniej przygotowanych w klasach strojów, flag i transparentów, które związane były z państwem  reprezentowanym przez nich  w Mistrzostwach Świata Piłki Nożnej i Lekkiej Atletyki w SP15.

 • ZdjęcieMiłe wieści ze stadionu lekkoatletycznego Warty. 25 maja uczniowie klasy III d stanęli na podium podczas zawodów zorganizowanych w ramach Czwartków Lekkoatletycznych Szkół Podstawowych. Mateusz Karski zajął I miejsce na 300 metrów w kategorii klas czwartych, Maja Szabat stanęła na drugim stopniu. Ogromne gratulacje!

 • Zdjęcie1 czerwca uczniowie naszej szkoły mieli okazję zaangażować się w pomoc dla gorzowskiego schroniska dla zwierząt. Tego dnia przeprowadziliśmy kiermasz zdrowych przekąsek. Na korytarzach pojawiły się stoiska z „pysznościami”. Dominował zapach owoców. Kiermasz przebiegał bardzo sprawnie, a efektem jest zebranie znaczącej kwoty: 670 zł 3 gr! Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy się włączyli do akcji.

 • Zdjęcie29 czerwca 2017 r.  klasy 5c i 5d pojechały na pełną atrakcji trzydniową wycieczkę. Gdzieś wśród Borów Tucholskich nad malowniczym Jeziorem Charzykowskim czekały na nich liczne atrakcje. Uczniowie tak je wspominają:

 • ZdjęcieCyberprzemoc i odpowiedzialność za słowo to kolejny temat apelu promującego wzorowe zachowanie, który odbył się w naszej szkole.

  Gościem specjalnym była zaproszona przez pedagoga szkolnego Pani Policjantka, sierżant Magdalena Klejst,

 • ZdjęcieKlasa IIId przygotowała dla swoich Rodziców i Opiekunów przepiękną niespodziankę – życzenia oraz portrety. Rodzicom z pewnością się ona spodoba.

 • ZdjęcieProsto z serca najszczersze życzenia składają również uczniowie klasy IV a.

 • ZdjęcieUczniowie klasy II d stworzyli przepiękne prace dla swoich Rodziców i Opiekunów. W ich wykonanie włożyli całe swoje serduszka.

 • ZdjęcieW naszej szkole jak co roku obchodzimy Światowy Dzień Bez Tytoniu. Dlatego też 31 maja nasi uczniowie mogli zapoznać się z materiałami edukacyjnymi dotyczącymi tego zagadnienia przekazanymi przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Gorzowie Wlkp.

 • Zdjęcie30.05.2017r. uczniowie klas pierwszych brali udział w konkursie przeznaczonym dla klas I "Jestem kulturalny – znam zasady savoir – vivre".

  Wszyscy uczniowie brali czynny udział w konkurencjach, których celem była znajomość zasad kultury osobistej oraz zasad savoir – vivre.

  Pierwszoklasiści wykazali się doskonałą znajomością zasad oraz umiejętnością ich zastosowania.

 • ZdjęcieUczniowie klasy IIg włożyli całe swoje serca aby stworzone przez nich życzenia były pełne ciepła, miłości i szczerości.

 • ZdjęciePiękną niespodziankę przygotowały dla swoich Rodziców uczniowie klasy IIa.

 •  ZdjęcieZ przyjemnością informuję, że uczniowie klasy 3F -Owen Nawrocki iFilip Olejniczak - reprezentowali naszą Szkołę w konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych ,,English is Fun” organizowanym przez Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Gorzowie Wielkopolskim. Chłopcy po zaciekłej dogrywce zajęli III miejsce. Gratuluję!

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
196
Odsłon artykułów:
398790

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim