Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

Filtr
 • Do piątku, 9 czerwca 2017 r. należy zwrócić wszystkie wypożyczone z biblioteki szkolnej książki

 • 5 czerwca 2017 r. (poniedziałek) mija termin dostarczania recenzji wychowawcom (w kl. I – III) oraz nauczycielom polonistom (kl. IV –VI) na Szkolny Konkurs Czytelniczy  Lubimy czytać  o puchar Dyrektora SP 15  za II półrocze.

 • Zdjęcie30 maja 2017 roku Malwina Duk (6b) oraz Stanisław Szulc (kl. 6a) reprezentowali naszą szkołę w XVIII Miejskim Konkursie Intelektualnym pod hasłem SUPERGŁOWA, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 5. Konkurs składał się z dwóch etapów. Uczniowie w pierwszej części musieli rozwiązać test, który obejmował pytania z następujących dziedzin wiedzy: j. polski, historia, sztuka, przyroda oraz sport. Na wynik tego etapu –

 • ZdjęcieDzisiaj odbył się XXIII Międzyszkolny Konkurs Matematyczny uczniów klas 3 Miasta Gorzowa Wlkp. Naszą szkołę reprezentowała Hania Płuciennik z klasy 3c i Piotr Byczkowski z 3d.
  Tytuł laureata i najlepszego matematyka w mieście zdobyła Hania Płuciennik, która nie miała sobie równych w rozwiązywaniu kilkunastu zadań konkursowych. 

  W klasyfikacji generalnej szkół nasza Piętnastka zdobyła I miejsce.

 • ZdjęcieRównież klasa Ib przygotowała płynąco z serca najpiękniejsze życzenia dla swoich rodziców.

 • ZdjęcieKlasa IIc przygotowała własnoręcznie życzenia dla swoich najbliższych. Co prawda niektóre literki  nie są jeszcze piękne, ale każda z nich była pisana z wielkim zaangażowaniem, co z pewnością docenią Ci, dla których życzenia powstały.

 • Zdjęcie26 maja chętni uczniowie klasy I b uczestniczyli w niezwykłej „przerwie” zorganizowanej przez pedagoga szkolnego: B.Kępińską.

  W czasie jej trwania uczeń klasy VI c Stasiu Miradziński dzielił się swoją wiedzą z zakresu astronomii.

  Opowiadał on swoim młodszym kolegom o planetach oraz zjawiskach, które zachodzą w kosmosie.

 • ZdjęcieKlasa IIIa stworzyła życzenia dla tych, którzy:

  • opiekują się,
  • pomagają,
  • wspierają,
  • dbają,
  • kochają

   

 • ZdjęciePrzepiękną pracę dla swoich Rodziców oraz Opiekunów stworzyli uczniowie klasy IIIf.

  To dla Was, Kochani,Wasze pociechy były tak twórcze i kreatywne.

  Ich zachwycająca praca jest świadectwem, jak wiele znaczycie dla każdego z nich.

 • ZdjęcieKlasa Ia zawsze pamięta o tych, którzy zawsze są przy nich i dlatego stworzyła piękne prace plastyczne i cudowne życzenia.

 • ZdjęcieW świetlicy szkolnej została przeprowadzona kolejna lekcja przez „zorowego świetlika”. Tym razem była to  Weronika Mucharzewska z klasy Vd. Tematem wybranym przez uczennicę był śpiew. Weronika opowiedziała, co należy zrobić, aby zostać profesjonalnym śpiewakiem. Uczniowie dowiedzieli się, że śpiewanie na wysokim poziomie wymaga wielu regularnych ćwiczeń i dobrego nauczyciela, który obiektywnie ocenia  głos oraz wskazuje błędy techniczne oraz brzmieniowe śpiewaka.

 • ZdjęcieOgłoszono wyniki ogólnopolskiego konkursu na stworzenie gry planszowej organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 38 w Lublinie. Honorowy patronat nad nim pełniła  Lubelska Kurator Oświaty, pani Teresa Misiuk. W konkursie wzięły udział Hanna Beraś i Julia Szychowska- uczennice klasy 2b. Zadanie polegało na przygotowaniu gry planszowej w oparciu o książkę na poziomie klas I- III SP. W skład gier wchodziły: opis fabuły, plansza, instrukcja, pionki i inne elementy. Prace dziewczynek wzbudziły ogromny podziw wśród rówieśników i dorosłych, ale co najważniejsze- zwróciły uwagę komisji konkursowej.

 • Zdjęcie30 maja w Szkole Podstawowej nr 1 odbyła się już IX edycja konkursu „Flet prosty jest prosty”,  podczas którego uczniowie szkół podstawowych  „mierzyli się „ z tym instrumentem. Naszą szkołę reprezentowali: Apolonia Benowska, Julia Stawińska, Olaf Mendeluk, Krystian Kaiser  i Patryk Zapadka. Zanim młodzi fleciści rozpoczęli konkursowe zmagania, wraz z muzykami Gorzowskiej  Orkiestry Dętej pod batutą  p. Anny Wiśniewskiej, odegrali  hymn naszego miasta. Występy oceniało profesjonalne jury, które przyznało pięć  wyróżnień i trzy nagrody. Miło nam donieść, iż laureatem II nagrody został uczeń klasy 5 b Olaf Mendeluk.

 • Zdjęcie29.05.2017 r. przedstawicielki samorządu szkolnego wybrały się do Zielonej Góry, by wziąć udział w V Lubuskim Sejmiku Dziecięcym. Amelia Jarosz, Pola Kosicka – Olkowska, Hanna Wiśniewska i Karolina Dziadek miały wcielić się w role radnych i dziennikarzy. Przygotowały się do tego wyjazdu, dyskutując, jakie atrakcje naszej małej ojczyzny mogą być wizytówką województwa lubuskiego.

 • Zdjęcie29 maja  odbył się szkolny etap  konkursu  wiedzy o Ojczyźnie, Kościele, i regionie „Ojczyzno Ma”, którego organizatorem jest Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej pod  patronatem ks. biskupa ordynariusza Tadeusza Lityńskiego.

  Konkurs składa się z dwóch etapów (pierwszy z nich parafialno- szkolny, a drugi diecezjalno- wojewódzki). Celem zmagań konkursowych jest zachęcenie  uczniów do zgłębiania wiedzy religijno-patriotycznej. Pytania konkursowe dotyczyły historii Polski, religii oraz języka polskiego.  Szczególnie  skupiono się na kwestiach odnoszących się do historii i organizacji Kościoła w Polsce oraz naszym regionie.  

 • ZdjęcieZ powodów technicznych  nie ukazały się zdjęcia i relacje z III, IV i V dnia wycieczki, więc już po powrocie zrobiliśmy krótkie podsumowanie naszej wyprawy i załączamy kilka zdjęć.

  „…dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Odwiedziliśmy Muzeum piśmiennictwa, Arboretum, zwiedzaliśmy Olsztyn, oglądaliśmy film w Planetarium, odwiedziliśmy skansen, Grunwald i zamek w Malborku. To był świetnie spędzony czas”.

  Michał Mikołajczak

 • Zdjęcie

  Uczniowie z klasy 3 a i 3 d  biorący udział w Projekcie Akademii Małego Naukowca realizowanego przez Ośrodek Edukacyjny „Czym skorupka za młodu”, systematycznie rozbudzają zainteresowania poznawcze naukami ścisłymi z wykorzystaniem nauczania opartego na osobistym doświadczaniu, testowaniu i eksperymentowaniu. Dotychczasowo  uczestniczyliśmy w czterech spotkaniach edukacyjnych, na których w praktyce mogliśmy się przekonać, jak działają zasady fizyki czy matematyki. Każda z grup miała spotkania w jednej pracowni: fizycznej lub matematycznej. Na przyszłe zajęcia przewidziana jest zamiana.

 • ZdjęcieDla tych, którzy są najważniejsi, najkochańsi i najlepsi, życzenia od uczniów klasy VI d

 • ZdjęcieDla tych, którzy zawsze wspierają, pomagają i oczywiście zawsze kochają. Życzenia przesyłają uczniowie klasy V b.

 • ZdjęcieUczniowie klasy Vc pamiętali o swoich Rodzicach. To właśnie dla Was drodzy Rodzice wspólnie

  stworzyli życzenia, które z pewnością długo zostaną w waszej pamięci.

 • ZdjęcieKochani Rodzice, Opiekunowie!

  Tak jak co roku, w naszej szkole uroczyście obchodzimy Tydzień Rodziny.

  Na korytarzach powstają piękne gazetki dla Was i o Was.

  Na zajęciach dzieci tworzą piękne prace, które chcą Wam podarować.

 • ZdjęcieW czwartek, 25 maja reprezentantki Piętnastki udały się do Szkoły Podstawowej nr 5 na turniej wiadomości związanych z bezpieczeństwem na drodze. Dziewczynki pilnie się przygotowywały do konkursu – w domu, w szkole, a przede wszystkim poza budynkami –  jako uczestniczki ruchu pieszego, czasem jako pasażerki. Oto relacje po turnieju:

 •  ZdjęcieDnia 24 maja w naszej szkole odbył się XXII Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III szkół podstawowych miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

  Uczniowie rozwiązywali test składający się z różnorodnych zadań. Były między innymi zagadki, krzyżówka, przysłowia, wykreślanka.

  W klasyfikacji indywidualnej I miejsce zajęła Zofia Rabiega z SP 20,

 •  

  ZdjęcieDnia 18 maja odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Turniej Czytelniczy „W krainie baśni Andersena” dla uczniów klas III szkół podstawowych. Staraliśmy się przekonać dzieci, że książka to otwarte drzwi do krainy wyobraźni i przygody, a czytanie nie musi być wcale nudne.

 • ZdjęcieMimo że nie chodzimy do szkoły, to opiekunowie fundują nam sporą dawkę wiedzy. Dzisiejszy dzień był dniem głównie przyrodniczym.

  Rano ruszamy do Ogrodu Botanicznego  Kudypach. Spacerujemy leśnymi ścieżkami, podziwiamy różne okazy flory, nie tylko rodzimej, ale także egzotycznej.
  Po spacerze, zajęcia wf-u, czyli zabawa na placu rekreacyjnym.

 • ZdjęcieW końcu nadszedł ten wyczekiwany od września dzień; wyruszamy na wycieczkę.

  O 5.15 stawiamy się na zbiórce przed szkołą; krótkie pożegnanie z rodzicami i ruszamy.

  Po 5 godzinach jazdy docieramy do Grębocina, gdzie w 2004 roku w pokrzyżackim kościółku z XIII w. utworzono  prywatne Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa.

 • W tym roku szkolnym projekt Global Scholars noszący tytuł „CYFROWE MIASTA ŁĄCZCIE SIĘ”  zajmował się nowoczesną technologią TIK i jej wpływem na nasze życie. Tradycyjnie naszym zadaniem było przygotowanie akcji dla społeczności szkolnej. W tym roku postanowiliśmy zająć się problemem cyberprzemocy.  

 • Zdjęcie24 maja wzięliśmy udział w symulacjach obrad ONZ zorganizowanych przez Gimnazjum nr 9 w Gorzowie Wlkp. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie gorzowskich gimnazjów, którzy reprezentowali poszczególne państwa. W tym roku uczniowie debatowali nad problemami aborcji oraz genetycznie modyfikowanej żywności. Zastanawiali się także nad wpływem  historii danego kraju na sposób realizowania polityki. Obejrzeliśmy ceremonię otwarcia obrad,  w trakcie której został odegrany hymn Polski oraz Narodów Zjednoczonych. Podziwialiśmy również krótki pokaz artystyczny, w którym swoje talenty zaprezentowali także absolwenci SP15. Wysłuchaliśmy przemówień wszystkich delegatów, którzy przedstawili swój punkt widzenia na omawiane tematy.

 • Zdjęcie24.05.2017 r. Odbyła się GORZOWSKA SPARTAKIADA MŁODZIEŻY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W LEKKIEJ ATLETYCE. Nikodem Wenc zdobył złoty medal w skoku wzwyż, pokonując wysokość 135 cm. Sztafeta chłopców zajęła trzecie miejsce wśród wszystkich szkół  podstawowych. Brązowe medale otrzymali: Nikodem Wenc, Maciej Florczak, Mateusz Brzeżowski oraz  Marcel Mazur.

 • ZdjęcieKonkursie „Żyję zdrowo” rozegrał się również pomiędzy klasami piątymi, klasy walczyły o uzyskanie najlepszego wyniku.

  Zwyciężczynią konkursu dla klas IV „Mistrz orientacji w terenie” została – Celina Gwizdowska z klasy 4b

  Zwyciężczynią konkursu „Żyję zdrowo”  została – Hanna Pielak z klasy 5a

 • Obiady czerwiec
  51,60 zł
  Płatne do 31.05.2017
  (dni bez obiadu 02.06.,05.06, 15.06., 16.06. )

 • ZdjęcieOdpowiedzialność za informacje dostarczane drogą mailową, telefoniczną.

  19.05.2017r. w naszej szkole odbyło się spotkanie dla  klas IV – VI prowadzone przez pedagoga szkolnego, dotyczące cyberprzemocy, a co za tym idzie, odpowiedzialności za informacje, które przekazuje się drogą mailową, telefoniczną.

  Zwrócono uwagę na zasady bezpieczeństwa, które powinien znać każdy uczeń, gdy korzysta np. z internetu. Chodziło między innymi o zamieszczanie zdjęć i informacji o sobie, właściwe kontakty z innymi, szacunek do innych w internecie, kontrolowanie czasu, który spędza się w sieci.

 • W dniu 16 marca 2017 r. chętni  uczniowie kl. 2 – 6 naszej szkoły przystąpili do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR.

  Wynik bardzo dobry w kategorii Maluch  otrzymał:

 • ZdjęcieKolejny dzień we francuskiej szkole upłynął nam na sporządzaniu raportu końcowego, w którym razem z naszymi projektowymi partnerami zestawiliśmy wszystkie wykonane zadania, a było ich dużo.  Wspólnie doszliśmy do wniosku, że podjęte przez nas inicjatywy nie poszły na marne.  Szkoły z Francji, Szwecji i Włoch wprowadziły ocenianie kształtujące do swojej praktyki.  Nasi zagraniczni koledzy zaczęli podawać swoim uczniom cele lekcji i kryteria sukcesu, stosując również w trakcie zajęć informację zwrotną.  Po ciężkiej pracy zasłużyłyśmy w końcu na chwilę wytchnienia.  

 • 10 maja klasa 3a była na całodniowej wycieczce w Poznaniu. Program mieliśmy bardzo napięty. Zaczęliśmy od warsztatów w Rogalowym Muzeum Poznania, później w samo południe podziwialiśmy na ratuszowej wieży poznańskie koziołki. Główną atrakcją dnia było zwiedzanie Nowego ZOO - największego ogrodu zoologicznego w Polsce i na koniec przejście z przewodnikiem trasą piłkarza Stadionu Lecha Poznań – Areny EURO 2012. Wycieczka była bardzo udana.

  uczniowie  z kl. IIIa

  O to nasze niektóre relacje.

 • ZdjęcieW piątek, 12 maja odwiedził naszą szkołę nietypowy gość- pan Grzegorz Kuklewski (Lazarus). Uczniowie klas 2b i 5d otworzyli buzie ze zdumienia, kiedy do gabinetu wszedł dziwnie ubrany mężczyzna z bronią. Jak się okazało- całość to elementy używane w rekonstrukcjach historycznych. Na własne oczy uczniowie mogli obejrzeć: maskałat Ameba- czyli ubiór maskujący AMEBA wykorzystywany m.in. przez zwiadowców, pistolet maszynowy PPS (a nawet przeładować go), repliki granatów F1. A wszystko to pozbawione zbrojenia, więc bezpieczne do oglądania.

 • Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji ,,Czysty Aniołek", którego patronem została Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Pani Elżbieta Rafalska oraz Rzecznik Praw Dziecka, Pan Marek Michalak.

  Celem akcji jest wyposażenie w artykuły czystości oraz artykuły higieniczne najbardziej potrzebujące dzieci i ich rodziny.

  Dlatego też zbieramy w dniach 18.05 – 02.06.2017r. artykuły takie jak: 

 • W naszej szkole odbyły się kwalifikacje uczniów kl. V i VI do Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie.

  Uczniowie mogli wykazać się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa, którą zdobywali między innymi na apelach promujących wzorowe zachowanie, zajęciach dydaktycznych i pozalekcyjnych.

 • ZdjęcieW ramach ogólnopolskiej kampanii „Lekki Tornister” ogłoszony został konkurs pt. „Mały ekspert ds. Lekkiego Tornistra” organizowany przez Fundację Rosa oraz Fundację Sensora.  Konkurs jest realizowany na terenie całej Polski, skierowany jest do uczniów klas 0-III szkół podstawowych (publicznych i niepublicznych).

 • ZdjęciePo śniadaniu pojechałyśmy pociągiem do naszej partnerskiej szkoły w Soultz. Był to bardzo pracowity dzień, podczas którego podsumowywaliśmy wszelkie działania naszego projektu. Analizowaliśmy również ankiety ewaluacyjne naszych uczniów. Okazało się, że dzięki projektowi rozwinęli oni swoje umiejętności językowe oraz  lepiej posługują się TIK.  Poszerzyli  także swoją  wiedzę na temat historii i kultury państw partnerskich. Większość uczniów nadal chce uczestniczyć w projekcie, a  najbardziej zależy im na spotkaniach z uczniami z innych państw.

 • ZdjęcieW poniedziałek  24.04.2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny klas III. Każdą z klas reprezentowały dwie osoby, które wcześniej zostały wyłonione w eliminacjach klasowych.

 • ZdjęcieW dniach ostatnich dniach w naszej szkole odbyły się dwa konkursy przyrodnicze. 15 maja 2017 r. uczniowie klas piątych rywalizowali ze sobą w konkursie „Żyję zdrowo”. Jego celem było promowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie nawyków higienicznych oraz postaw żywieniowych. Pytania dotyczyły zagadnień realizowanych na lekcjach przyrody, a także na zajęciach programu edukacyjnego „TRZYMAJ FORMĘ”.

 • Zdjęcie16.05.2017 r. grupa uczniów z klas piątych udała się do Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego w  Stanowicach, by w ramach projektu 8.2.2. Kształtowanie kompetencji kluczowych na potrzeby rynku pracy na obszarze MOF Gorzowa Wielkopolskiego nauczyć się  konstruowania i programowania robotów Lego Mindstorms.

 • Zdjęcie15 maja wczesnym rankiem wyruszyłyśmy w podróż, aby odwiedzić naszych partnerów z Ecole Primaire Katia et Maurice Krafft w miejscowości Soultz na północnym wschodzie Francji.  Celem wizyty jest podsumowanie działań w bieżącym roku szkolnymw ramach projektu „Jestem pedagogiem innowacyjnym, nauczam globalnie”. W szkole zostałyśmy powitane przez uczniów, którzy zaprezentowali piosenki, tradycyjne alzackie stroje i tańce. W trakcie roboczego panelu, razem z naszymi partnerami z Francji, Szwecji i Włoch, podsumowaliśmy wszystkie spotkania, w których wzięli udział uczniowie i wymieniliśmy się spostrzeżeniami na temat wykonanych zadań i rezultatów.  

  Karolina Jankowiak, Anna Szmytkiewicz

  nauczyciele języka angielskiego

 • W piątek, tj.  11 kwietnia 2017 roku,  czteroosobowa reprezentacja SP15 wzięła udział w konkursie BRD organizowanym w Szkole Podstawowej nr 13 w Gorzowie Wielkopolskim. Szkołę reprezentowali Marta Płuciennik, Apolonia Benowska, Wojciech Nuckowski i Dominik Pozarzycki. Uczestnicy konkursu mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy teoretycznej dotyczącej przepisów ruchu drogowego,  a także mogli wykazać się  umiejętnością sprawnego poruszania się po specjalnie przygotowanym torze przeszkód. W ogólnej klasyfikacji zajęliśmy piąte miejsce. W indywidualnej klasyfikacji Wojtek zajął pierwsze miejsce na torze przeszkód, a ja zająłem pierwsze miejsce w teście wiedzy.

  Dominik Pozarzycki, kl.V b

 • Zdjęcie12 maja, już 10 raz w Filii nr 8 WiMBP przy ul. Matejki, odbył się konkurs recytatorski , którego uczestnicy zmierzyli się z poezją Bronisławy Wajs „Papuszy”. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów . Wiersze Papuszy nie są wcale łatwe do interpretacji, jednak recytatorzy z 15 poradzili sobie doskonale, zajmując czołowe miejsca. Zwyciężczynią została Pola Kosicka – Olkowska, drugie miejsce zajął Emil Ciesielski, zaś dwa równorzędne trzecie miejsca „wyrecytowały” Julia Stawińska i Alicja Paradowska.

 • ZdjęcieKlasy IVb i IVd wzięły udział w wycieczcie do Berlina. Pierwszym punktem wycieczki był spacer po dzielnicy rządowej. Uczniowie zobaczyli Bramę Brandenburską (symbol miasta), Reichstag (siedziba niemieckiego Parlamentu) oraz pomnik upamiętniający ofiary muru berlińskiego. W Sea Life & Aqua Dom uczestnicy wycieczki obejrzeli wiele zwierząt wodnych i przejechali się szklaną windą, wokół której pływały piękne ryby.

 • ZdjęcieW środę, 10 maja odbyły się eliminacje do turnieju „Bądź bezpieczny na drodze”. Reprezentanci klas drugich w pojedynkę stanęli przed rozmaitymi zadaniami: zachowanie się na drodze, znajomość podstawowych pojęć, rozpoznawanie pionowych znaków drogowych i określenie, do której z grup należą, ocena zachowania dzieci na ilustracji a także uzasadnianie swoich odpowiedzi. Łącznie można było uzyskać 52 punkty za rozwiązanie zadań.

 • ZdjęcieŚwięto Patrona naszej Szkoły- Wojska Polskiego obchodzony był przez uczniów klas I- III nietypowo. W tym roku dzieci poszły przed pomnik „Chwała Saperom”, gdzie dowiedziały się, kim byli saperzy, czym się zajmowali. Przyjrzały się pomnikowi, złożyły kwiaty, zapaliły znicze. Minutą ciszy uczczono pamięć poległych. W klasach odbyły się zajęcia plastyczne, gdzie skupiono się na pracach o tematyce wojskowej, patriotycznej. Kolorowe dzieła uczniów zdobią korytarze naszej szkoły.

 • ZdjęciePiątego maja uczniowie klasy 2b odwiedzili Wojskową Komendę Uzupełnień. Dzieci zobaczyły liczne eksponaty, zdjęcia, mundury w Sali Tradycji. Zaśpiewały dla Gospodarzy dwie pieśni: „Dziś idę walczyć, Mamo” i „Przyjedź mamo na przysięgę”. Występ zwieńczono oklaskami i słodką niespodzianką. Wojskowy Komendant Uzupełnień, major Marcińczak przekazał także pamiątkowe książeczki z wizyty dla każdego dziecka.

 • ZdjęcieW poniedziałek, 8 maja odbył się konkurs „Mistrz Liczenia w Pamięci Klas II”. Reprezentanci siedmiu klas drugich mieli do wykonania 12 zadań. W sumie uczniowie mieli do zdobycia 130 punktów. Jak się okazało, nie wszystkie wyzwania były proste- niektóre wymagały dłuższego zastanowienia, inne rozbawiły uczestników. Czas mijał nieuchronnie. Po sprawdzeniu prac i podliczeniu wszystkich punktów wyłoniono zwycięzców tegorocznej edycji konkursu:

 • ZdjęcieCo roku 8 maja  obchodzimy w naszej szkole Święto Patrona Szkoły. Jest nim Wojsko Polskie, więc stało się już tradycją, że tego dnia uczniowie klas 4 – 6 uczestniczą w Festiwalu Piosenki  Wojskowej. Każda klasa zaprezentowała jedną ze znanych pieśni śpiewanych w różnych okresach historycznych przez nasze wojsko. Prześledziliśmy też krótko historię polskiej armii.

  Anna Kosmenda

 • ZdjęciaZapraszamy do obejrzenia wystawy „Historia w żywych obrazach”.  Jest ona podsumowaniem zadania, które polegało na wybraniu dowolnego obrazu o tematyce historycznej lub przedstawiającego postać historyczną. Kolejnym krokiem było stworzenie własnej interpretacji  dzieła. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością. Wybór obrazów był bardzo różnorodny, a niektóre interpretacje perfekcyjne.

 • ZdjęcieNa konkurs ( z klas IV – VI) wpłynęło 47 prac.

  Wszystkie były bardzo pomysłowe i dlatego komisja konkursowa miała trudne zadanie.

  Po długich dyskusjach jury wyróżniło:

 • ZdjęcieKlasy IVc i IVd wzięły udział w klasowej wycieczcie do Szczecina. Pierwszym punktem wyprawy była wizyta w Teatrze Lalek „Pleciuga”, w którym uczniowie obejrzeli piękną i mądrą opowieść o dobroci, uczciwości i przyjaźni.  Przedstawienie oparte było na motywach afrykańskich bajek. Następnym punktem wycieczki było obejrzenie wystawy interaktywnej Fundacji Eureka im. prof. Jerzego Stelmacha.

 • ZdjęcieW różny sposób można obchodzić kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Niektórzy uczestniczyli w piknikach, inni oglądali uroczystości państwowe w telewizji. Część uczniów naszej szkoły postanowiła aktywnie uczcić to wydarzenie. Anna Gierczak z kl. IV a i Maciej Florczak z kl. V d uczestniczyli w Biegu Konstytucji 3 Maja w Gorzowie Wlkp. na dystansie 3 km. Zaś Debora Szmytkiewicz z kl. III f i pan Artur Świerzko wzięli udział w II Biegu Konstytucji w Międzyrzeczu na dystansie 5 km. Należy podkreślić, że bardzo dużo rodziców naszych uczniów uczestniczyło w lokalnych biegach, przez co dali swoim dzieciom bardzo dobry przykład patriotyzmu.

  Artur Świerzko

 • ZdjęcieW dniu 27 kwietnia uczennice:  Marcelina Michałowicz z II a i Alicja Gwizdowska z II freprezentowały klasy drugie  naszej szkoły w konkursie ortograficznym organizowanym przez Katolicką Szkołę Podstawową św. Piusa X.

  Konkurencja była duża, bo na test  wiedzy z ortografii stawili się uczniowie z 9. gorzowskich szkół. 18. dzieci przez godzinę rozwiązywało trudne zadania, które zawierały wiele pułapek ortograficznych.

 • ZdjęcieW poniedziałek  24.04.2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny klas III. Każdą z klas reprezentowały dwie osoby, które wcześniej zostały wyłonione w eliminacjach klasowych.

  Uczestnicy indywidualnie wykonywali  zadania matematyczne o zróżnicowanym poziomie trudności. Po zaciętej rywalizacji udało się wyłonić zwycięzców. Miejsca na podium kolejno zajęli:

 • ZdjęcieW dniu 28 kwietnia (piątek) ogłoszono wyniki konkursu plastycznego „Wielkanoc w Księgarni”. Nagrodzone uczennice zwiedziły księgarnię i odebrały nagrody. Na podium znalazły się:

 • ZdjęcieW dniu 27 kwietnia uczniowie klas 2b i 2c wzięli udział w wycieczce do dwóch miejsc.

  Pierwsze z nich to Industrie Cartarie Tronchetti (ICT) w Kostrzynie Nad Odrą- zakład zajmujący się produkcją bibułki higienicznej i wyrobów codziennego użytku- chusteczek higienicznych, ręczników papierowych, papieru toaletowego, serwetek papierowych. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się z bliska codziennej pracy, urządzeniom na hali produkcyjnej i temu, jak z celulozy powstają rolki ręczników kuchennych. A wszystko to pod skrzydłami samych pracowników.

 • ZdjęcieTym razem w konkursie „Każdy potrafi zostać mistrzem orotografii”zmierzyli się uczniowie klas III.

  Turniej przebiegał w dwóch etapach. W I etapie uczniowie pisali indywidualnie testy ortograficzne, w których można było otrzymać 50 pkt.

  II etap miał formę turnieju międzyklasowego. Każdą klasę reprezentowało 2 uczniów, którzy  rywalizowali ze sobą odgadując zagadki ortograficzne, rebusy, krzyżówki i przysłowia.

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
196
Odsłon artykułów:
398798

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim