Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

Filtr
 •  ZdjęcieW szkole odbył się quiz ekologiczny z okazji Światowego Dnia Ziemi. W konkursie udział wzięli uczniowie klas IV-VI. Celem quizu było poszerzenie wiedzy ekologicznej, kształtowanie właściwych postaw wobec środowiska oraz pogłębienie wiadomości z zakresu ochrony środowiska i ekologii.

  Pierwsze miejsca w quizie ekologicznym na poziomach poszczególnych klas zajęli:

 •  ZdjęcieUczniowie 6b kolejny raz udali się do księgarni na ul. Matejki, aby uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych.

  Oto jak piszą o swoich wrażeniach z tej nietypowej lekcji.

  W księgarni przedstawialiśmy ciekawe scenki, posługując się różnymi stylami wypowiedzi, np. publicystycznym, naukowym. Próbowaliśmy także porozumiewać się przy pomocy gestów.

  Julia Stawińska

 • ZdjęcieDnia 23.04 uczniowie klasy 3 b przygotowali pantomimę  „Niewierny Tomasz”  na podstawie Ewangelii dla podkreślenia oktawy Wielkanocy. Dialog prowadzony z kapłanem pokazał, że uczniowie chętnie  go podejmują,  dzielą się posiadaną wiedzą. Przesłanie zawarte w Słowie Bożym: „Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli!”  stało się pytaniem, jaka jest moja wiara?

 • 27 kwietnia 2017 r. (czwartek)
  Zebrania/konsultacje z rodzicami

 • ZdjęcieW czwartek w SP13 odbyła się X Międzyszkolna Świetlicjada. Naszą szkołę reprezentowały uczennice:

  Alicja Świerzko kl.1A

  Alicja Gwizdowska kl.2F

  Hanna Kos kl.3F

 • ZdjęcieW środę w ramach kółka „Mały Artysta”  tym razem odbyły się zajęcia muzyczne. Gościliśmy w świetlicy keyboardzistę Jakuba Studenckiego z gimnazjum nr 4 w Gorzowie Wlkp. Młody muzyk zapoznał dzieci ze swoim instrumentem oraz zaprezentował utwory znanych klasyków:

 • ZdjęcieDzisiaj, tj.  21.04.2017 r., byliśmy na wycieczce w Stanowicach. Czekały tam na nas ciekawe zajęcia, podczas których mogliśmy poznać tajniki pracy w  laboratorium kosmetycznym. Robiliśmy kule do kąpieli,  kolorowe mydełka (sami wybieraliśmy kolor i zapach), naturalny błyszczyk do ust, olejek pielęgnacyjny do paznokci i lekki puder. Wszystkie wykonane przez nas kosmetyki mogliśmy zabrać do domu. Zajęcia z oczywistych względów spodobały się  dziewczynom, ale i chłopcy wspaniale wpisywali się w twórców kosmetyków . Mam nadzieję, że takich wyjazdów będzie więcej, ponieważ to wspaniały sposób na zdobywanie nowej wiedzy.

  Ola Pedo, kl. Vd

 • ZdjęcieHaft w przeszłości był praktyczną formą spędzania czasu. Odzież zdobiono w ten sposób już w starożytności. W ciągu wieków powstało wiele technik hafciarskich. Wszystkie polegają na wyszyciu ornamentu według określonego wzoru w taki sposób, by elementy ozdobne sprawiały wrażenie doczepionych do tkaniny, która stanowi dla nich tylko tło. Dzisiaj mamy mnóstwo innych rozrywek, dlatego po igłę i nitkę sięga niewielu młodych ludzi. Kiedy jednak spróbują swoich sił w tej dziedzinie, to dla niektórych może się to stać ciekawym hobby.

 • Obiady Maj 81,70 zł
  płatne do 28 04.2017
  dni bez żywienia to : 1,2,3,8 maja

 •  ZdjęcieTradycyjnie, w okresie przedświątecznym, odwiedzamy zaprzyjaźnione z naszą szkołą osoby, by złożyć im życzenia i podarować świąteczne stroiki.

  Delegacja naszej szkoły – uczennice klasy Vd – Agata Dobek oraz Weronika Mucharzewska pod opieką psychologa szkolnego złożyły piękne świąteczne życzenia oraz wręczyły stroiki wykonane przez pedagoga szkolnego wraz z uczniami naszej szkoły.

 •  ZdjęcieCoroczna akcja Dzieci – Dzieciom i Seniorom uświadamia jak ważną rzeczą jest pomoc potrzebującym, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

  Największym zaangażowaniem wykazali się uczniowie klas VIb oraz IIc.

  Ze zgromadzonych artykułów przygotowano 26 dużych paczek, które zostały przeznaczone dla najbardziej potrzebujących rodzin uczniów a także dla zaprzyjaźnionych ze szkoła seniorów.

 • ZdjęcieSzacunek do osób starszych stanowi ważny punkt w realizacji Programu Wychowawczego Szkoły. Dlatego też podejmujemy szereg działań dotyczących tego zagadnienia. Pamiętamy o ludziach starszych, naszych seniorach i wiemy jaką radość przynoszą im życzenia świąteczne, które im wysyłamy. Dlatego też uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pedagoga szkolnego p.B.Kępińskiej i przy współudziale wychowawcy świetlicy p.M.Koszcz wykonali piękne kartki świąteczne, które zostały wysłane do naszych kochanych seniorów.

  Lider Zespołu Wychowawczego B.Kępińska

 • ZdjęcieW klasach drugich odbył się konkurs ortograficzny pod hasłem „Każdy potrafi zostać mistrzem ortografii”.

  Przebiegał on w dwóch etapach. W pierwszym  uczniowie pisali indywidualnie testy ortograficzne, w których można było otrzymać 50 pkt.

  II etap miał formę turnieju międzyklasowego. Każdą klasę reprezentowało 2 uczniów, którzy  rywalizowali ze sobą, odgadując zagadki ortograficzne, odgłosy otaczającego świata, rozwiązując krzyżówki, rozpoznając rośliny i zwierzęta.

  Wyniki konkursu ortograficznego w klasyfikacji zespołowej:

 • ZdjęcieW konkursie literowania w języku angielskim  zwyciężyła Kaja Kosicka - Olkowska z klasy 5b. Gratulujemy!

  Nauczyciele języka angielskiego

   

 • ZdjęcieEdukacja w waszej szkole jest na najwyższym światowym poziomie…

  - tak powiedziała po obejrzeniu naszych lekcji Pani Dyrektor ze szkoły podstawowejw Sztokholmie.

  Ale po kolei.

 •  ZdjęcieW piątek, 7 kwietnia w naszej szkole odbyły się warsztaty twórcze Projekt 760, którego celem było stworzenie wydawnictwa płytowego z okazji obchodów 760 – lecia Gorzowa.

 • Zdjęcie9 kwietnia w Parku Kopernika odbył się IV Bieg Wielkanocny, w którym uczestniczyli nasi uczniowie oraz ich rodzice. Szkołę reprezentowali: Alicja Świerzko ( kl. I a ), Ada Świerzko ( kl. III c ), Mateusz Karski i Maja Szabat ( kl. III d ), Debora Szmytkiewicz ( kl. III f).

 • ZdjęcieSztokholm, 7.04.2017 r., piątek

  Dzisiejszy dzień był bardzo męczący. Wstaliśmy bardzo wcześnie, by ostatni raz udać się do szkoły. W metrze uśpiliśmy naszą czujność i wysiedliśmy jeden przystanek za daleko. Prawie spóźniliśmy się na autobus, jednak do szkoły udało nam się przyjechać chwilę po pierwszym dzwonku. Dzisiaj budowaliśmy makiety znanych miejsc w Gorzowie i Sztokholmie.

 • ZdjęcieNiekwestionowanym  zwycięzcą konkursu literowania w języku angielskim Spelling Bee (w kategorii KIDS) został uczeń klasy 3F - Kacper Kulesza.

 •  

  ZdjęcieUczniowie klas czwartych poznali warstwową budowę lasu. Pracując w grupach, zbudowali makiety lasu. Przedstawili na nich wszystkie piętra roślinności, nie zapominając także o grzybach i zwierzętach. Nauka w praktyce pozwala lepiej zapamiętać nowe, czasem skomplikowane informacje. Podczas konstruowania makiet uczniowie fantastycznie ze sobą współpracowali.

 •  ZdjęcieSztokholm, 6.04.2017 r., czwartek

  Wczesnym porankiem ospale przygotowywaliśmy się do tego, by wyruszyć do szkoły. Tam czekało na nas trudne, ale ciekawe zadanie. Musieliśmy wykonać plakaty przedstawiające najciekawsze miejsca Sztokholmu i Gorzowa Wlkp. Pani Karolina wyznaczyła grupy, w których mieliśmy pracować. Podczas tejże pracy komunikowaliśmy się w języku angielskim, co było dla nas cennym doświadczeniem. Po wykonaniu zadania udzielaliśmy sobie IZ.

 • ZdjęcieSztokholm, 5.04.207 r., środa

  Dzisiaj przeżyłam najlepszy ze wszystkich do tej pory dzień wymiany. Po pysznym śniadaniu udaliśmy się do skansenu. W wyprawie towarzyszyli nam szwedzcy uczniowie. Na miejsce dotarliśmy autobusem oraz tramwajem. Chociaż  mieszkam w Gorzowie, czyli ,,mieście tramwajów”, to tym środkiem transportu podróżowałam pierwszy raz. Skansen wyglądał jak wielka, bardzo starannie wykonana makieta. Zwiedzanie zaczęliśmy od rewelacyjnego placu zabaw (w Polsce nigdy takiego nie widziałam).

 • ZdjęcieSztokholm, 4.04.2017 r., wtorek

  Dzisiejszy dzień był niesamowity! Wstaliśmy o 7.30 i od razu poszliśmy na śniadanie. Dzisiaj ugoszczono nas  rogalikami i owocami. Potem udaliśmy się do szkoły, gdzie zostaliśmy ciepło przywitani przez jedną z nauczycielek. Następnie poszliśmy na lekcję, na której poznawaliśmy charakterystyczne dla Sztokholmu miejsca. Kiedy przyszła kolej na nasze wystąpienie, zaprezentowaliśmy najbardziej znane miejsca w Gorzowie, tj. kościół katedralny, Dzwon Pokoju oraz Spichlerz. W trakcie przerwy  udaliśmy się na obiad.

 • Jest mi niezmiernie miło poinformować o sukcesie uczniów naszej szkoły w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Pokochaj poezję” organizowanym przez Zespół Szkół nr 20 w Gorzowie.

  III miejsce zajęła  Małgorzata Koch  z klasy IIf, recytując wiersz Juliana Tuwima „Spóźniony słowik”. Jakub Pozarzycki z klasy IIIf  otrzymał wyróżnienie za recytację wiersza Jerzego Ludwika Kerna „Rodzice”.

 • ZdjęcieZ takim przeslaniem uczniowie klasy 4a i 4d przygotowali scenkę dla dzieci ze Szkoły nr 1, ich rodziców i uczestników niedzielnej Mszy św. W swoich postawach pokazali, jakie wartości  i grzechy dominują w sercach ludzkich.   Wskazali też cel radosnego i szczęśliwego życia – pozwolić Jezusowi działać i wypełniać swoją łaską i  miłością  serca ludzkie.

 • ZdjęcieSztokholm, 3.04.2017r., poniedziałek

  Pierwszy dzień w szwedzkiej szkole już za nami! Gdy dotarliśmy do szkoły,  przywitał nas ,,komitet powitalny”, który oczekiwał na nas na dworze, chociaż temperatura wynosiła tylko  5 °C. Następnie zaproszono nas do szkoły i zapoznano z ,,rozkładem jazdy” na dzisiejszy dzień. Zaczęliśmy od gier i zabaw integracyjnych, by potem udać się na lekcje. Marcie, Poli i Olafowi najbardziej spodobała się lekcja języka angielskiego, ponieważ była prowadzona w języku, który rozumieją.

 • ZdjęciePod takim hasłem w naszej szkole odbył się konkurs dla klas IV dotyczący savoir-vivre. Było wiele zadań praktycznych dotyczących zachowania się w różnych sytuacjach. Dzieci między innymi wykazywały się umiejętnością nakrywania do stołu, korzystania ze sztućców, witania się itp. Uczniowie głośno dopingowali swoich przedstawicieli, którzy odpowiadali na pytania konkursowe dotyczące zasad i norm. Była bardzo miła atmosfera. Konkurs organizowały i prowadziły B. Kępińska – pedagog szkolny i M. Koszcz- wychowawca świetlicy.

 • ZdjęcieDnia 2.02 podczas Mszy św. uczniowie klasy 3 e przygotowali scenkę, w której bohaterka miała puste serce. Pragnęła go wypełnić , szukając różnych postaw w sercach ludzi, którzy proponowali jej różne  zachowania .Wszystkie proponowane serca były zbyt małe i pełne grzechów (luz, lenistwo, kradzież, kłamstwo…),  by wypełnić jej  serce i dać jej całkowite szczęście. 

 • ZdjęcieMem. Cóż to takiego?  Nasi uczniowie doskonale to wiedzą!

  To krótka informacja zawierająca w sobie tekst i obraz, która następnie rozpowszechniana jest w Internecie. Memy, tworzone  przez naszych uczniów,  mają  zwracać uwagę na problem niskiego poziomu czytelnictwa wśród młodzieży. Uczniowie, tworząc memy, wykazali się dużą kreatywnością i poczuciem humoru.

 • ZdjęcieGorzów Wlkp., 2.04.2017r., niedziela

  Dzisiejszy dzień zaczął się bardzo wczesnym rankiem. Obudziłam się o 2.30! Musiałam szybko wstawać, a niezbyt miałam na to ochotę. Z łóżka poderwała mnie myśl, że właśnie dziś rozpoczyna się moja wielka przygoda. Potem zjadłam śniadanie i zaczęłam się szykować do drogi. Byłam strasznie podekscytowana. Wiedziałam, że niedługo spełni się moje marzenie. Następnie udałam się pod szkołę, by oczekiwać na innych uczestników wyjazdu. W końcu…wyruszyliśmy.

   

  Berlin, 2.04.2017 r., niedziela

 • Zdjęcie1 kwietnia 2017 r. w Witnicy spotkali się harcerze i zuchy z gorzowskiego hufca ZHP, aby  pośpiewać podczas Hufcowego Festiwalu Piosenki „ Tarka”. Jechaliśmy z mieszanymi uczuciami, bo niezbyt pasowała nam jedna z kategorii. Piosenka harcerska- super, o wiośnie- może być, ale playback  to nie nasze klimaty. Nie mogliśmy się zdecydować kogo naśladować i… postanowiliśmy naśladować samych siebie, śpiewając piosenkę „ Il cafe della Pepina”.

 • Arkusz konkursowy okazał się dla naszych uczniów trudny. Na wyróżnienie zasługują uczniowie klasy 6a, bo to tylko oni będą walczyli w II etapie o tytuł MŁODEGO POLONISTY! Do II etapu zapraszamy:

  Fabiana Kobierowskiego, Natalię Bubieńczyk, Gaję Marcinkowską i Stanisława Szulca.

 • Zdjęcie30 marca 2017 r. uczniowie klas II-V  uczestniczyli w wycieczce do Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu. Wyjazd zorganizowany został  w ramach projektu 8.2.2 Kształtowanie kompetencji kluczowych na potrzeby rynku pracy na obszarze MOF Gorzowa Wielkopolskiego. Uczniowie przeżyli wielką frajdę, poznając prawa, które rządzą otaczającą ich rzeczywistością. Czy mleko można pokolorować? W którą stronę płynie prąd?

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
196
Odsłon artykułów:
398807

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim