Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

Filtr
 • Zdjęcie29 marca 2017 r.  odbyła się pierwsza w naszej szkole Noc Sów. Pomysłodawcą i koordynatorem ogólnopolskim  tego przedsięwzięcia było stowarzyszenie Ptaki Polskie. Dzięki Przewodniczkom Nocy Sów, p. Milenie Miłoszewskieji p. Marzenie Tomczyk, klasy 2b i 4c odkrywały świat sów, tj.  poszerzały wiedzę na temat poszczególnych gatunków i ich biologii, a także poznawały metody badań i ochrony tych rzadkich ptaków.

 • Zdjęcie23 marca o godzinie 16.00 w dużej sali gimnastycznej rozpoczęły się zajęcia sportowe dla uczestników Erasmus +. W rytm muzyki do piosenek: „Oczy zielone, „Waka waka”, „Better when I`m dancing” czy „Ja uwielbiam ją”,  pani Joanna Łazowska wraz ze swoją grupą taneczną rozgrzała mięśnie wszystkich uczniów i nauczycieli. Po tanecznej rozgrzewce, uczniowie przeszli do sportowej rywalizacji w formie wyścigów rzędów.

 • ZdjęcieWtorek (28 III) był dla niektórych uczniów pracowity. Ci, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie o tytuł „MŁODEGO POLONISTY”  zmagali się z różnymi niełatwymi zadaniami. Najlepsi, którzy uzyskają powyżej 85% wezmą udział w II etapie i będą mieli za zadanie napisać pracę literacką.

  Oto lista dzisiejszych uczestników:

 • Zdjęcie28 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Gorzowie Wlkp. odbył się już trzeci turniej minisiatkówki. Rozgrywany jest on w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży. W sali sportowej SP1 rywalizowali chłopcy w trójkach siatkarskich z 8 szkół. Wspaniała, często zacięta gra, toczyła się jednocześnie na czterech boiskach. Turniej przebiegał więc sprawnie i w atmosferze "fair-play". Najlepszą drużyną okazała się trójka siatkarska z SP5, drugie miejsce zajęła SP15, trzecie SP20, czwarte SP17, piąte SP9 i SP 6, a siódme SP 1 i SP 10. Srebrnymi medalistami zostali: Franciszek Doś, Paweł Wypych, Maciej Florczak, Damian Wiażewicz, Mateusz Gamalczyk, Igor Bodzon oraz Bartosz Jaślanek. Trenerem zawodników jest p. Krzysztof Łazowski.

   

 •  ZdjęcieTydzień wspólnej pracy upłynął nam naprawdę szybko. Rozpoczynając pracę, w piątek, wiedzieliśmy, że nieubłaganie zbliża się czas rozstania. Zgodnie z planem wizyty, podzieleni na dwie grupy, stworzyliśmy dwa historyczne budynki z Polski i Włoch. Gorzowską Katedrę i włoskie wybrzeże rybackie Corricella można nadal podziwiać w gabinecie 33. Ostatniego dnia wspólnych działań (24 III) odwiedzili nas wyjątkowi goście: Pani Ewa Rawa – Lubuski Kurator Oświaty oraz Pani Janina Grzecznowska – Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego. Pani Kurator była bardzo zainteresowana tym, jak przebiegała wizyta naszych gości, dlaczego zamiast zeszytów i książek na ławkach stoją budynki z kartonu i jaka forma pracy obowiązywała podczas tworzenia tych miejsc. Oprócz tego Pani Kurator zadawała różne pytania uczniom i nauczycielom, by dokładnej poznać ich sposoby pracy. Dzieci z Włoch chwaliły formę pracy w grupach oraz informację zwrotną, którą często udzielano na zajęciach. Włoscy nauczyciele mówili o tym, że dzięki wizycie w „Piętnastce” dużo już wiedzą o Ocenianiu Kształtującym. Z kolei dla naszych uczniów bardzo ważnym elementem była możliwość porozumiewania się w języku angielskim i niezwykle bogaty program wizyty. Dodali też, że tak mogłyby przebiegać wszystkie dni nauki w szkole.

 •  ZdjęcieW szkole podejmuje się szereg działań dotyczących bezpiecznego korzystania z internetu.

  27.03.2017r. klasa VIa przygotowała wraz z pedagogiem szkolnym informacje dla wszystkich uczniów szkoły dotyczące zasad bezpiecznego korzystania z internetu. Wykonane przez uczniów prace z pewnością przyczynią się do lepszego zrozumienia problemu oraz wzrostu świadomości negatywnych następstw niewłaściwego korzystania z internetu oraz grania w gry dostępne w sieci, które nie uczą, ale zaburzają rozwój młodych ludzi.

 • Zdjęcie

  Dzisiaj pracowaliśmy w międzynarodowych grupach, których zadaniem było stworzenie lapbooka. Wykonane przez nas prace dotyczyły włoskich i polskich zabytków. Zadanie nie było łatwe, ale udało nam się doprowadzić je do końca. Następnie wymieniliśmy się naszymi lapbookami, by móc dokonać informacji zwrotnej. Dzięki temu nasze plakaty ,,tonęły” w pochwałach. Spotkanie bardzo mi się podobało! Aż żal pomyśleć, że już w piątek nasi włoscy koledzy wyjeżdżają.

  Lena Śmigórska, VI a

   

 • Zdjęcie

  Środa upłynęła członkom projektu Erasmus+ bardzo miło. Razem z naszymi przyjaciółmi z Włoch wybraliśmy się do ośrodka „Azyl” w Mironicach. Na początku piekliśmy chlebki, potem wybraliśmy się na spacer. Cudownie było oddychać świeżym powietrzem! Ale to nie koniec atrakcji. Jechaliśmy też  bryczką i piekliśmy kiełbaski przy ognisku. Bawiliśmy się na dworze, a w lesie graliśmy w podchody. Emocji było co niemiara! Dziewczyny z Włoch nauczyły mnie wielu nowych słów w ich ojczystym języku. Dodatkowo mogłam też „poćwiczyć” swoją znajomość angielskiego. Szkoda, że czas tak szybko minął…

  Gaja Marcinkowska, kl.6a

   

 • ZdjęcieW ramach różnych działań realizowanych zgodnie z projektem Erasmus+ odbyły się warsztaty plastyczne, które zorganizowały: p. Beata Kępińska i Monika Koszcz. Dzieci nie tylko dekorowały ciasteczka, malowały jajka z masy solnej, ale także wyrażały swoje emocje, rysując dla swoich kolegów piękne obrazki na rękawiczkach lateksowych.

 • Zdjęcie21 marca 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 przyszli do szkoły „kolorowo” ubrani. Klasy trzecie miały za zadanie przynieść materiały do wykonania wybranej pracy na temat wiosny. Wszyscy uczniowie sumiennie pracowali w grupach i realizowali powierzone im zadania, takie jak: wykonanie marzanny, plakatu, mapy myśli, wiosennych kwiatów, pisanie wiersza, tworzenie krzyżówki, zagadek, rebusów.

 • ZdjęcieW tym miesiącu tytuł „wzorowego świetlika” otrzymała Weronika Mucharzewska z kl.5d.Starsza koleżanka swoją postawą zawsze zachęca młodsze świetliki do prawidłowego zachowania w szkole. Uczennica niejednokrotnie służyła pomocą innym uczniom podczas różnorodnych zajęć świetlicowych, cechuje ją wysoka kultura osobista oraz skromność.

 • ZdjęciePierwsza uroczysta kolacja z udziałem gości z Włoch za nami … Pani Dyrektor, nauczyciele oraz rodzice stanęli na wysokości zadania i przygotowali polskie potrawy. Bigos, gołąbki, pierogi ruskie i różnego rodzaju sałatki smakowały naszym partnerom z projektu Erasmus+. Atmosfera była rodzinna, wszyscy swobodnie się czuli, a uczniowie dodatkowo mogli doskonalić swoje umiejętności językowe. Nasi goście byli zachwyceni ciepłym przyjęciem i już teraz powiedzieli, że będą płakali, opuszczając naszą szkołę.

 • ZdjęcieKolejny dzień wizyty gości z Włoch upłynął pod hasłem ,,Poznajmy nasze kraje”. Uczniowie wymienili się wiedzą na temat trzech ważnych miejsc z Polski i Włoch. Stanowi to tylko wstęp do pracy w międzynarodowych grupach, których zadaniem będzie stworzenia lapbooka. Podczas warsztatów uczniowie pracowali z wykorzystaniem elementów Oceniania Kształtującego, którymi zachwycili się uczniowie i nauczyciele z Włoch. Jutro czeka nas niezwykle ciekawy dzień w ośrodku ,,Azyl” w Mironicach.

  Karolina Jankowiak

 • W tym roku szkolnym chcielibyśmy zwrócić uwagę na wspólne podejmowanie działań przez rodziców i dzieci, a także estetykę szkoły. Dlatego też między innymi ogłaszamy konkurs pt. ,,Wielkanocne Jajko".

 • ZdjęcieW tym roku uczniowie SP15 świętowali 21 marca - zwyczajowo zwany Pierwszym Dniem Wiosny - biorąc udział w Szkolnym Pokazie Talentów. I od talentów się „zaroiło”!

  Mogliśmy podziwiać przeróżne pokazy: taneczne, wokalne, instrumentalne i zręcznościowe.

  Jury w składzie: pani Izabela Makarewicz, pani Katarzyna Chrustowska i pan Jan Pasierbowicz miało niezwykle trudne zadanie – wybrać wyróżniających się artystów. Dla każdego z wykonawców znaleźli dobre słowo. Szczególnie wyróżnili się:

 • Zdjęcie20 marca odbył się apel z okazji kolejnej wizyty partnerskiej w ramach programu Erasmus +. Do naszej szkoły przybyli nauczyciele i uczniowie z Włoch. Dyrektor szkoły serdecznie przywitała gości, a nasi uczniowie zaprezentowali swoje talenty. Uczniowie klasy 2f przygotowani przez panią Monikę Prokopiuk rozpoczęli dostojnym polonezem. Harcerze i zuchy śpiewały piosenki w obu językach. Czuwała nad nimi pani Mariola Klapczyńska, a wspierał grą na gitarze pan Jacek Mataczyna.

 • ZdjęciePostanowiliśmy naszym miłym gościom z Włoch pokazać choć kawałek miasta. Aby nie był to taki zwykły spacerek, przygotowaliśmy dla nich kilka zadań do wykonania. Podzieleni na 3 grupy ruszyliśmy sprzed szkoły. Wędrowaliśmy szlakiem pomników znanych gorzowian. „Odwiedziliśmy” więc Papuszę, Pawła Zacharka oraz Jana Korcza. Po drodze rzuciliśmy okiem na katedrę i mury obronne.

 • Zbliżają się Święta Wielkanocne, więc jak co roku organizujemy akcję, która jest już tradycją w naszej szkole i w której udział biorą wszyscy uczniowie poszczególnych klas i nauczyciele. Dlatego też Drodzy Rodzice niezbędna jest Wasza pomoc.

  Można przynosić:

 • Drodzy Rodzice,

  Coraz więcej czasu nasze dzieci spędzają przy komputerze, a w związku z tym czyha na nie coraz więcej niebezpieczeństw.

  Nawiązują kontakty z nieznajomymi, podają swoje dane osobowe, grają w gry niedostosowane do swojego wieku rozwojowego, niejednokrotnie propagujące przemoc, manipulujące młodymi ludźmi.

 • ZdjęcieTo już kolejna odsłona Galerii Okiennej w naszej szkole. Tym razem motywem przewodnim dla młodych fotografów była wiosna. Zadaniem uczniów było wykonanie zdjęcia, które odnosiłoby się do wybranego przez nich dzieła literackiego (prozy, wiersza).Uczniom w znakomity sposób udało się odnaleźć pierwsze oznaki wiosny i uzasadnić ich związek z danym utworem literackim. Chociaż za oknem nie zawsze czujemy jeszcze wiosnę, to na korytarzach SP 15 jest ona w pełnym rozkwicie.

  Joanna Przybyszewska

  Marek Pawlicki

 • Zdjęcie20 marca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I – III. Konkurs ten jest coroczną imprezą organizowaną w naszej szkole. Daje on okazję do występów przed publicznością wszystkim tym, którzy czują w sobie zacięcie aktorskie. Tak było i tym razem. W konkursie brało udział 30 uczniów z klas I, II i III. Nikogo nie „zjadła” trema, a poziom był bardzo wysoki. Jury w składzie:  p.Ewa Cegielska, p. Aleksandra Barsaba i p. Joanna Łazowska miały niełatwe zadanie. Po burzliwych obradach ogłoszono wyniki:

 • ZdjęcieDnia 19.03 uczniowie klas III świętowali odnowienie chrztu św. jako kolejny krok na drodze  do przyjęcia I Komunii św.  Niedzielna ewangelia została wykorzystana przez uczniów klasy III e do wcielenia się w rolę Jezusa  i Samarytanki oraz społeczności żydowskiej. Prowadzony dialog  przy studni podkreślił pragnienie - „daj mi pić”, ale również pytanie, jakie są nasze pragnienia?

 • Dnia 19 marca  uczniowie klasy II b podczas zajęć pozalekcyjnych przygotowali dla swoich rodziców i kolegów scenkę spotkania Jezusa z Samarytanką przy studni Jakuba. Wspaniale poradzili sobie z przekazem ewangelicznego tekstu spotkania i dialogu. Zasłuchani koledzy mogli odkryć dobroć, miłość, życzliwość Jezusa wobec Samarytanki oraz zapewnienie, że woda żywa daje życie wieczne.

 • ZdjęcieDbamy o to, aby nasza szkoła była zawsze przyjazna dzieciom. Dlatego też dekoracja, która powstała na parterze wzbudza bardzo pozytywne uczucia. Wszystkie wyeksponowane elementy były dziełem dzieci, które pod kierunkiem pedagoga szkolnego wykonywały poszczególne prace. Justyna Paciorek (kl. IV d) oraz Oskar Młodziński (kl. VI b) wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem.

  Lider Zespołu Wychowawczego

  B.Kępińska

   

 • ZdjęcieUczniowie tworzą piękne prace, które niejednokrotnie są przeznaczone na giełdy charytatywne, z których dochód przeznaczony jest na zaspokojenie potrzeb szkoły, w tym uczniów najbardziej potrzebujących.

  W tym roku zebraliśmy już 160zł

  Lider Zespołu Wychowawczego

  B.Kępińska

   

 • ZdjęcieChcąc przyjąć naszych gości w należyty sposób, przed ich przyjazdem dzieci pod kierunkiem pedagoga wykonały podarunki dla gości.

  Szczególnie wyróżnili się: Dawid Kordun (kl.Va), Wiktoria Kruk (kl. VId), Justyna Paciorek (kl. IVd) oraz Stanisław Miradziński (kl.VIc)

 •  Zdjęcie16.03.2017 r. o godz. 17.00 w SP15 odbyło się spotkanie nauczycieli wychowania fizycznego z rodzicami klas szóstych. Spotkanie rozpoczął występ dziewcząt z zespołu Piętnastka. Następnym punktem programu były prezentacje multimedialne, które przygotowane zostały przez uczniów, a dotyczyły tematu: ,, Jak radzić sobie ze stresem? Sport najlepszym lekarstwem na stres''. Na szczególne wyróżnienie zasługują filmy uczennic z klas 6 b, 6 c oraz 6 d.

 • Zdjęcie15 marca odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski dla uczniów klas IV – VI.

  Uczestnicy zaprezentowali teksty o przeróżnej tematyce i charakterze. Ze sceny popłynęły między innymi pełne głębi słowa naszej noblistki, Wisławy Szymborskiej oraz ks. Jana Twardowskiego, dowcipne teksty Ludwika Jerzego Kerna i Marii Terlikowskiej, „garść” rymów autorstwa Jana Brzechwy, Juliana Tuwima czy Wandy Chotomskiej – znanych dzieciom od wielu pokoleń. Usłyszeliśmy także fragment prozy – pełne smutnego uroku wersy Lucy Maud Montgomery.

  Była to uczta literacka, spotkanie z poezją i prozą, pięknem i melodią naszego ojczystego języka.

 • ZdjęcieO słowach wypowiedzianych kiedyś przez Jana Brzechwę nie zapominają nauczyciele: Joanna Przybyszewska i Marek Pawlicki, którzy w różny sposób zachęcają uczniów do czytania. Tym razem na III piętrze znajduje się gazetka dotycząca bajek, m.in. I. Krasickiego, J. Brzechwy, A. Mickiewicza. O tym, że naszym uczniom podobają się bajki, świadczą  wykonane przez nich komiksy, które zachwycają estetyką i  pomysłowością!

 • ZdjęcieDnia 12.04 uczniowie klasy 3 b w przedstawionej scence dla rodziców i kolegów pokazali miłość Jezusa zabierającego wszelkie ludzkie choroby życia. Wartości, którymi żyje człowiek w dzisiejszym świecie, są bardzo ulotne, jeżeli nie ma fundamentu wiary w Boga .

 •  

  ZdjęciePoczątkowo miała być to tylko prezentacja na godzinę wychowawczą w klasie 6d. Wychowawczyni –p. Joanna Przybyszewska przeprowadziła wśród uczniów ankietę badającą, czy potrafią się uczyć i do jakiego „typu” ucznia należą. Byli wzrokowcy, czuciowcy i słuchowcy. Każdy ”typ” inaczej przyswaja wiedzę. Zainteresowanie tym tematem było duże. Dlatego wychowawczyni wskazała dwie uczennice i poprosiła o zgłębienie tego tematu i przygotowanie prezentacji multimedialnej.

 •  8 III z okazji Dnia Kobiet wśród uczniów klas I-III odbył się konkurs na najsympatyczniejszą dziewczynkę z każdej klasy. Uczniowie oddawali swoje głosy, wybierając po 1 dziewczynce ze swojej klasy.

  Przy wyborze dzieci zwracały uwagę, czy koleżanka jest:kulturalna, zabawna, uczynna, uśmiechnięta, wrażliwa, prawdomówna, koleżeńska i miła.

  Po zliczeniu głosów najsympatyczniejszymi dziewczynkami w klasach I- III zostały:

 •  ZdjęcieKonkursy rodzinne cieszą się dużym powodzeniem wśród uczniów i ich rodziców. Z wręczeniem nagród w klasach IV-VI „Anioły, aniołki, aniołeczki” czekaliśmy umyślnie do 8 marca. Chcieliśmy bowiem zwrócić uwagę, że każda mama, babcia, która wspólnie z dzieckiem wykonała pracę, jest przecież „domowym aniołem”.

  Laureaci konkursu i ich rodzice byli bardzo zadowoleni z takiego wyróżnienia. Nagrody otrzymali:

 • Zdjęcie08.03.2017r. odbył się w naszej szkole apel promujący wzorowe zachowanie. Data apelu nie była przypadkowa, bowiem pokrywała się z datą Międzynarodowego Dnia Kobiet.

  Gościem specjalnym w tym dniu była p. Wiesława Lenkajtis, była wicedyrektor naszej szkoły, która od 15 lat przebywa na emeryturze. Był to pedagog , który cieszył się wielkim autorytetem i poważaniem zarówno wśród uczniów, jak i rodziców.

 •  

  ZdjęcieDziesiątego marca czworo uczniów naszej szkoły odwiedziło Księgarnię Tak- Czytam celem poznania wyników konkursu plastyczno- technicznego „Książka na Walentynki” skierowanego dla uczniów klas I- III Szkoły Podstawowej nr 15. Uczniowie mogli poznać działy tematyczne księgarni. Pracownicy chętnie odpowiadali na pytania dzieci.

  A oto wyniki:

 •  zDJĘCIE10.03.2017 r. uczniowie klasy 6b w ramach lekcji języka polskiego wybrali się do księgarni, która znajduje się przy ulicy Matejki. Pracująca tam pani opowiadała nam o rodzajach książek oraz sondowała nasze czytelnicze zainteresowania. Opowiedziała nam   również o początkach swojej przygody z książkami. Każdy z nas miał za zadanie wziąć z półki książkę, która go w jakiś sposób zainteresowała. Następnie mieliśmy dokładnie ją obejrzeć, sprawdzić fakturę papieru, gładkość okładki i zapach.

 •  

  Zdjęcie8 marca klasa 3 d zaprosiła „Wincentyńskie Dzieci” z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Miłosierdzia i Miejskiego Przedszkola nr 1 „Bajeczki Jedyneczki’ do naszej szkoły.

  Uczniowie zaprezentowali dla nich scenkę pt: „Najcenniejszy skarb” . Do tego przedstawienia, w ramach zajęć pozalekcyjnych, przygotowywała wychowawczyni- pani Ewelina Zychowicz oraz s. Barbara Zegar. Przedstawienie opowiadało o dziewczynce zwanej Czerwonym Kapturkiem, która idąc przez las, do babci, spotkała dwóch zbójców. Zastraszona wskazała drogę, gdzie mieszka babcia.

 •  

  ZdjęcieDzieci uczęszczające na zajęcia w ramach projektuRPLB 08.02.02-08-0001/16
  Kształtowanie kompetencji kluczowych na potrzeby rynku pracy na obszarze MOF Gorzowa Wlkp.z grup, które prowadzą panie: B. Kępińska, A. Suchecka, J. Łazowska i A. Bobin miały możliwość 8 mara 2017r. poszerzenia swoich wiadomości i umiejętności dotyczących między innymi pola magnetycznego, siły magnetycznej i grawitacji, a także kultury zachowania się
  w różnych sytuacjach.

 • Zdjęcie7 marca 2017 r. w SP1 w Gorzowie Wlkp. w ramachGorzowskiej Spartakiady Młodzieży odbył się już drugi w tym roku szkolnym turniej minisiatkówki. W rozgrywkach wzięło udział 70 chłopców z 8 szkół podstawowych, którzy rywalizowali ze sobą w czwórkach siatkarskich. Tytuł mistrza zdobyła SP 17, drugie miejsce zajęła SP 5, a trzecie SP 15. Naszą szkołę reprezentowali:

 • ZdjęcieW niedzielę 5 marca uczniowie klasy III e podczas Mszy św. przygotowującej do I komunii św. starali się podpowiedzieć swoim kolegom i rodzicom (w pantomimie), jak dobrze wykorzystać Wielki Post. W tworzonym scenariuszu, opartym na treści niedzielnej ewangelii, zwrócili uwagę na relacje międzyludzkie, przeżywane lęki niszczące człowieka i pozwalające utracić „Światełko”, które jest zawsze w tunelu życia. Cisza, ciekawość, przesłanie „ Ja jestem światłością świata” stały się refleksją i osobistą odpowiedzią na kolejne dni Wielkiego Postu.

   

 • ZdjęcieUczniowie klas IV a przez pantomimę przygotowaną na zajęciach pozalekcyjnych starali się zaprosić Uczniów i Rodziców Szkoły nr 1 oraz uczestników Mszy św. do owocnego przeżywania swojego życia. Pojawiające się trudności, wynikające z ludzkich słabości można przezwyciężyć przez codzienne kroczenie w świetle nauki, którą przez ponad 2000 lat daje Jezus – „ Ja jestem światłością świata” Zaprezentowane postawy w relacjach międzyludzkich, które są wynikiem kuszenia i grzechu, mogą doprowadzić do śmierci. Niezawodną nadzieją i przewodnikiem jest Jezus nasz Pan. Zechciej się go uchwycić …

   

 • ZdjęcieMarzec dla uczniów klas pierwszych rozpoczął się uroczyście, ponieważ zostali oni pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Zanim to jednak nastąpiło, pani bibliotekarka -Justyna Swaryczewska zapoznała dzieci z regulaminem biblioteki, zasadami zachowania się w niej oraz opowiedziała, jak jest zbudowana książka. Nasze pierwszaki cieszą się na myśl, że będą mogły w pełni korzystać z zasobów biblioteki.

  Joanna Łazowska , Iwona Hajdo

   

 • ZdjęcieW lutym na zajęciach komputerowych odbywały się lekcje nawiązujące do bezpieczeństwa internetowego. Podczas zajęć każda klasa V i VI oglądała film pt.Gdzie jest Mimi, w którym główna bohaterka filmu ucieka z domu. Co było powodem ucieczki?  Był to blog, na którym w negatywnym świetle przedstawiono innych uczniów szkoły, a który został podpisany jej ksywką. Dzięki historii Mimi uczniowie uświadomili sobie konsekwencje płynące z  nawoływania  do agresji oraz poznali sposoby obrony przed zagrożeniami ze strony Internetu.

 • Zdjęcie2 marca 2017 r. odbył się szkolny konkurs czytelniczy dla  klas pierwszych.        Trzyosobowe zespoły godnie reprezentowały swoje klasy. Uczestników 1a i 1b obowiązywała znajomość następujących baśni: Królowa Śniegu, Czerwony Kapturek, Nowe szaty cesarza, Kopciuszek, Brzydkie kaczątko. Po zaciętej rywalizacji z zadaniami konkursowymi obydwie drużyny zdobyły jednakową ilość punktów i tym samym zajęły ex aequo I miejsce.

  Serdecznie gratulujemy.

  Joanna Łazowska , Iwona Hajdo

 • ZdjęcieUczniowie uczestniczący w zajęciach w ramach Koła Przyrodników wykonywali ciekawe doświadczenia oparte na mleku. Na początku dowiedzieli się, że mleko jest źródłem białka i wapnia, który jest ważny dla kości, a produkty o wysokiej zawartości wapnia są najbardziej wskazane właśnie dla dzieci. Następne wykonali doświadczenie pt. „Czego boi się mleko”. ‘Uczniowie dodawali różne substancje i obserwowali, co się dzieje z mlekiem.

 • ZdjęcieAkcja promująca czytelnictwo nieustannie w naszej szkole trwa. Aby zachęcać do czytania, nauczyciele: Joanna Przybyszewska i Marek Pawlicki, przygotowują wystawy, gazetki, organizują konkursy  czytelnicze i promują język polski.

  Na III piętrze pojawiła się kolejna gazetka zachęcająca uczniów do sięgania po książki. Uczeń klasy 6d – Marcel Owczarek napisał o tej wystawie wiersz:

 • ZdjęcieUczniowie klasy III c przedstawili pantomimę „Walizka”. Jej celem było  zainspirowanie swoich kolegów i rodziców, czym jest ona wypełniona oraz jak wygląda codzienne życie człowieka w dzisiejszym świecie. Odpowiedź ewangeliczna – wiara i zaufanie Jezusowi  prowadzi do otwarcia się na łaskę i  zniszczenia wszelkiego grzechu. Końcowe pytanie: „A Ty co masz do oddania Jezusowi” stało się  chwilą refleksji dla uczestników Eucharystii.

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
196
Odsłon artykułów:
398813

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim