Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

Filtr
 •      Drodzy uczniowie zbliża się czas wolny  od zajęć szkolnych. Będziecie mieć więcej  czasu na zabawę. Zawsze pamiętajcie jednak o bezpieczeństwie.

  Przypomnijcie sobie zasady, o których mówiliśmy na apelach promujących wzorowe zachowanie, na poszczególnych zajęciach lekcyjnych.

 •      Jak co roku, w akcję charytatywną zaangażowali się uczniowie oraz rodzice.

  Z zebranych produktów przygotowaliśmy duże paczki dla najbardziej potrzebujących seniorów i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji.

 •      W szkole na zajęciach z pedagogiem szkolnym uczniowie z różnych klas stworzyli piękne upominki dla przyjaciół naszej szkoły.

  Dzieci wręczyły je tym, którzy zawsze pamiętają o nas.

  Wszyscy obdarowani byli bardzo zadowoleni, że uczniowie Piętnastkizawsze o nich pamiętają.

 •  22.12.2017 w naszej szkole, jak co roku, odbyło się spotkanie kolędowe - tym razem połączone z programem artystycznym przygotowanym przez klasę IVd i IVc. Pani Dyrektor Maria Traczyk powitała wszystkich zebranych, składając im najserdeczniejsze życzenia.

 • Trzecioklasiści o Bożym Narodzeniu!

  22 grudnia 2017 roku klasa III f przeniosła uczniów 2000 lat wstecz, do odległej Jerozolimy, przedstawiając opowieść biblijną o Bożym  Narodzeniu.

 •       Pod takim hasłem odbyły się zajęcia dydaktyczne z pedagogiem szkolnym w klasie V c, w czasie których uczniowie dzielili się wiedzą dotyczącą negatywnych skutków sięgania po używki, w tym palenia papierosów elektronicznych.

 • Uczniowie klasy 3 c przygotowali scenkę o sędziwym człowieku, który oczekiwał na Boga. Słysząc Jego głos, postanowił dobrze się przygotować.

 • 17.12 uczniowie klasy 4 d przygotowali scenkę, by zaprosić uczestników Mszy św. do dania odpowiedzi Bogu, który mówi: Dziś przyjdę do Ciebie…

 •       W sobotę 16 grudnia w Parku Kopernika odbył się V Gorzowski Bieg Gwiazdkowy. Tradycją tej biegowej imprezy jest też to, że biorą w niej udział zarówno dorośli, jak i dzieci. Atmosfera była iście świąteczna. Pieniądze zebrane podczas biegu zostały przekazane na cel charytatywny.

 • 11 grudnia gościł w naszej szkole Pan Andrzej Waleński, gorzowski nauczyciel  i autor bajek. Słynie on z niebywałych zdolności twórczych, zamieniając wszystko, co przeżywa i spotyka, w inteligentny rym. Przykładem tego jest wydany przez niego zbiór 15 bajek i baśni należących do klasyki literatury światowej zatytułowany „Znane bajki wierszem”. Napisane rymem, w oryginalny sposób, zachwycają i na nowo kreują baśniowy świat.

 •       Dzisiejszą relację piszemy do Was z lotniska, czekając na opóźniony już o 40 minut samolot. Wspominamy ostatni dzień wizyty i nie możemy uwierzyć, że to już koniec.

       Rozpoczęliśmy go lekcją angielskiego w pierwszej klasie, podczas której uczniowie zaprezentowali nam broszury promujące Sztokholm.

 • ...do zakończenia wizyty w Szwecji.

      To był bardzo pracowity dzień. Kolejne lekcje, długie dyskusje, planowanie dalszej pracy z CLILem. Wiemy już co nas czeka w najbliższym czasie, ale zdradzimy to po powrocie.

 • Zakończył się pierwszy etap konkursu PRZYRODA W OBIEKTYWIE – Cztery pory roku, którego motywem przewodnim była jesień.  Zdjęcia wykonane przez uczniów były tak piękne, że jury nie mogło zdecydować się na wyłonienie tylko trzech najlepszych prac.  Zdecydowano więc, że przyznanych zostanie  10 wyróżnień.

 • W pochodzie świętej Łucji

       Zgodnie z obietnicą zaczynamy naszą relację od obchodów Dnia Świętej Łucji. Tego dnia każda dziewczynka chciałaby być Łucją - ubrać się w białą szatę i założyć na głowę wianek ozdobiony świecami.

 • Do dnia 29.12.2017r.

  należy dokonać wpłaty

  na obiady
  za styczeń 2018r.

         98,56 zł        

  Prosimy o dokonanie

  przelewu płatności

     w odpowiednim

  czasie na konto firmy

  cateringowej

  (Zaułek nad Kłodawką

  21124064941111001075090301)

 •       Dzisiaj rozpoczęliśmy dzień wizytą w Ratuszu. Dowiedzieliśmy się, dlaczego Błękitna Sala (w której odbywają się przyjęcia na cześć laureatów Nagrody Nobla) nie jest wcale błękitna, jakie błędy popełnił architekt, projektując Złotą Salę i kto przyczynił się do tego, by schody wiodące do Błękitnej Sali można było pokonać w sposób bezpieczny i elegancki nawet w butach na wysokich obcasach.

 •       10 grudnia uczniowie klasy IV b przygotowali pantomimę „Oddanie” dla Rodziców i swoich kolegów z klas trzecich.

 •       10  grudnia uczniowie klasy 4 d i 4 e przygotowali scenkę dla dzieci i rodziców  ze Szkoły Podstawowej  nr 1, by podkreślić szczególny czas przygotowań do I komunii św. 

 •      10 grudnia w kościele pw. NP NMP  otrzymałam ten dar Maryi, by był moim dokumentem człowieka wierzącego jak dla taty – kierowcy prawo jazdy. Zaskoczyła mnie przygotowana przez dzieci scenka, w której chłopiec otrzymywał Medalik Maryi, rzucał nim, oddawał go ze względu na pokusę szatana.

 •       Piękne prace powstały przy udziale naszych uczniów dla przyjaciół szkoły. Podarunki te przekażemy im z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

 •       Wpływają prace na cykliczny konkurs rodzinny. Jak zwykle, prace zachwycają!  Należy zwrócić uwagę na pracę uczennicy klasy 5d A. Olek, która wykonała oryginalną, mikroskopijną pracę na ten  konkurs.

 •      Akcja Dzieci Dzieciom i Seniorom, która ma na celu między innymi pomoc tym, którzy znajdują się w trudnej sytuacji życiowej trwa.

 •       Na prośbę dzieci pedagog szkolna p. B. Kępińska  i wychowawca świetlicy p. M. Koszcz zorganizowały sklepik ze zdrową żywnością.

 •       9 grudnia odbył się ostatni w tym roku rajd z gorzowskim oddziałem PTTK.  Wzięli w nim udział uczniowie klas 5b, 6b i 6d. Najpierw pojechaliśmy do Santoczna, gdzie czekał na nas p. Roman Glapa - przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół Santoczna.

 • Pierwszy dzień za nami. Za oknami biało. Czy to Szwecja przywitała nas śniegiem, czy raczej my przywieźliśmy go ze sobą - nieistotne.

  Naszą wizytę w Beckombergaskolan rozpoczęliśmy od spotkania z uczniami na placu przed szkołą. Chłód nam nie dokuczał, bo poza powitaniami i prezentacją piosenek mieliśmy okazję przeżyć gimnastykę przy dźwiękach świątecznych melodii. Ćwiczyli wszyscy: uczniowie, nauczyciele, dyrektor i goście.

 •      Aby umilić przedświąteczny czas, 7 XII 2017 r. odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe dla dzieci i rodziców z klasy 1a. Rodzice, pomimo codziennych obowiązków, znaleźli czas, aby uczestniczyć w zajęciach i  wspólnie ze swoimi pociechami cieszyć się z nadchodzących świąt.

   Wszyscy z wielkim zaangażowaniem zdobili bombki, które  następnie zawisną na klasowej choince.

 • ZAJĘCIA PARATEATRALNE w SP 15

  Trwają zapisy na zajęcia parateatralne z p. Konradem Stalą, aktorem teatru Kreaturyoraz instruktorem teatralnym Miejskiego Centrum Kultury.

 •       Mikołajki to znakomity czas na stworzenie warsztatów pakowania prezentów. Cóż, Gwiazdka blisko i każdy by chciał znaleźć pod choinką pięknie zapakowany prezent.

 •     6 grudnia, w mikołajki pięcioro uczniów naszej szkoły: Emilka Bucholska, Hanna Maksymowicz, Kacper Saniuk, Dominik Pozarzycki i Kamil Kulisz pod opieką Małgorzaty Gwizdowskiej wzięło udział w międzyszkolnym konkursie w strzelaniu z broni pneumatycznej organizowanym przez Ligę Obrony Kraju. W zawodach, oprócz naszej „Piętnastki”, strzelało aż 60 zawodników z dziewięciu szkół.

 • 29 listopada 2017r. uczniowie z klas: IIIc i IIId udali się na lekcje warsztatowe przeprowadzone w gorzowskim Muzeum im. Jana Dekerta.  Na miejscu mieliśmy okazję uczestniczyć w andrzejkowych wróżbach i obrzędach. Wszyscy byliśmy podekscytowani tym, co nas czeka.

 • W sobotę 2 grudnia w odbyły się w naszym mieście zawody pływackie dla uczniów klas III i IV  pod hasłem" Mikołajki 2017" MKP Słowianka.

 •       W minioną środę podczas Apelu Samorządności odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Czarny kot”. Wręczenie nagród miało zupełnie inną formę niż dotychczas! Trzydziestu sześciu uczniów miało możliwość samodzielnego wyboru nagrody.

 •     29.11.2017 r. odbył się konkurs dla uczniów klas I i ich bliskich pod hasłem ,,Jestem sobie Polak mały".

      Celem konkursu było nie tylko kształtowanie u dzieci postaw patriotycznych, ale także utrwalenie znanych już zasad kultury osobistej oraz zasad savoir – vivre’u.

 • Uczniowie klas: 6b i 7c razem ze swoimi wychowawcami (Joanną Przybyszewską, i Markiem Pawlickim) dość nietypowo spędzili andrzejki. Zamiast wróżb były gry planszowe. Okazało się, że są one równie atrakcyjne jak gry komputerowe.

 •     Serdecznie zachęcamy Państwa do udziału w świątecznym konkursie rodzinnym!!

   

      Konkurs przeznaczony jest dla uczniów kl. I - VII,  którzy wspólnie ze swoimi rodzicami (mamą, tatą, opiekunem prawnym) lub innymi członkami rodziny (babcią, dziadkiem, ciocią, siostrą, itp.) wykonają anioła.

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
196
Odsłon artykułów:
398818

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim