Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

Filtr
 •     Jak co roku, przeprowadzamy  w naszej szkole akcję Dzieci – Dzieciom i Seniorom, której głównym organizatorem jest Zespół Wychowawczy. Zachęcamy wszystkich uczniów do pomocy innym.

 •       22 listopada dwie klasy trzecie reprezentowały naszą szkołę w międzyszkolnych rozgrywkach sportowych propagujących wśród uczniów klas młodszych lekkoatletykę. Spotkanie odbyło się w hali sportowej mieszczącej się przy Szkole Podstawowej nr 20 i  wzięli w nim udział przedstawiciele sześciu gorzowskich podstawówek. 

 • Klasa III „e” uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez pedagoga szkolnego, w czasie których utrwalane zostały zasady kultury zachowania się    w stosunku do siebie. Dzieci wypowiadały się na temat rozwiązywania konfliktów drogą pokojową i radzenia sobie w sytuacjach trudnych.

 • Uczestnicy zajęć z pedagogiem szkolnym nie tylko pokonują swoje słabości, ale przede wszystkim wykazują się kreatywnością i pokazują swoje mocne strony. To z ich udziałem powstają między innymi piękne prace, które są eksponowane  w szkole!

 • 21 listopada 2017 r. Emil Ciesielski został laureatem Konkursu Recytatorskiego o Laur Haliny Poświatowskiej. Oznacza to, że będzie reprezentował Szkołę Podstawową nr 15 w finale konkursu, który odbędzie się 2 grudnia 2017 r. w Świebodzinie. Emilu, życzymy Ci powodzenia!!!

 •       14 listopada 2017 odbyły się rozgrywki w piłce koszykowej dziewcząt o Mistrzostwo Gorzowa. Naszymi przeciwniczkami w grupie były drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 20 i Szkoły Podstawowej nr 9.

       Okazało się, że „Piętnastka” była najlepsza. Dziewczęta wygrały dwa mecze, awansując do finału, który odbył się 22.11.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 13. Weszły do niego cztery drużyny.

 •      Apel promujący wzorowe zachowanie dla uczniów klas I – III odbył się w bardzo miłej atmosferze, ponieważ gośćmi specjalnymi byli rodzice, którzy wraz ze swoimi dziećmi zostali laureatami konkursu ,,Jesienne dekoracje duże  i małe”.

 • Czwartkowe popołudnie (23.11) upłynęło w Piętnastcebardzo przyjemnie. Tego dnia odbył się międzyszkolny konkurs o tytuł „Mistrza pięknego czytania”. Swoją obecnością zaszczycili nas: p. Grażyna Wojciechowska – wieloletnia radna miasta Gorzowa Wlkp. oraz p. Konrad Stala – instruktor teatralny, wieloletni aktor Teatru „Kreatury”. Goście Ci pełnili rolę jurorów. Dodatkowo w  komisji konkursowej zasiadła Pola Kosicka – Olkowska- uczennica kl.6b, która w roku ubiegłym otrzymała tytuł „Mistrza pięknego czytania”.

 •      21.11.2017 r. w klasie 1a odbyła się nietypowa lekcja. Uczniowie ze zdziwieniem przyjęli wiadomość, że o tym, co robią w czasie wolnym, porozmawiają w dwu językach – polskim i angielskim. Tę lekcję prowadziły bowiem dwie nauczycielki: ich wychowawczyni – Monika Brałko i nauczycielka języka angielskiego – Anna Bobin.

 •      17 listopada 2017 roku uczniowie klasy 1a i 1b odwiedzili gorzowskie schronisko dla bezdomnych zwierząt „Azorki”. Celem wycieczki było podarowanie czworonogom żywności i innych potrzebnych artykułów, zbieranych w szkole podczas zbiórki „Paka dla zwierzaka”. Dodatkowo zależało nam, aby uwrażliwić naszych uczniów  na cierpienie bezdomnych zwierząt.

 • 29 listopada w środę odbędzie się Apel Samorządności, podczas którego autorzy najpiękniejszych prac plastycznych pt. ”Czarny kot” zostaną nagrodzeni.

  Zapraszamy

 • 24 listopada w piątek wszyscy uczniowie ubierają się na kolor pomarańczowy. Gdy ktoś nie ma nic pomarańczowego przychodzi w mundurku.

 •   17.11.2017 r. w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy Światowy Dzień Czarnego Kota. W związku z tym uczniowie, którzy się upodobnili do kotów i przyszli na malowanie buziek do świetlicy, otrzymali nagrody w postaci nieodpytywania na lekcji oraz byli zwolnieni z pisania kartkówek. Dodatkowo dzieci uczęszczające do świetlicy brały udział w zajęciach edukacyjnych, plastycznych oraz zabawach związanych z kotami.

 • Obiady grudzień

   

  15 dni (odjęty dzień z 27.11.2017) x 4,48 zł

                             =67,20zł

  płatne do 29.11.2017 wyłącznie na konto firmy cateringowej

 •       W Piętnastce nieustannie przeciwdziałamy wszelkim uzależnieniom, w tym informujemy uczniów o skutkach palenia papierosów, także tych elektronicznych. Dzieje się tak nie tylko w Światowym Dniu Rzucania Palenia, ale także w ciągu całego roku szkolnego.

 •      Jak co środę, także i dzisiaj podczas przerw promowaliśmy zdrowy styl życia. Zainteresowanie uczniów wzbudził nie tylko stworzony wspólnie z uczniami sklepik, ale także możliwość spędzenia czasu wolnego przy grze w „planszówki”.

 •      Z takim przesłaniem  dnia 12 .11.zwrócili się uczniowie klas 3 b, d, e, g do swoich kolegów i rodziców. Przygotowali dramę na podstawie Ewangelii  św. Mateusza ukazującej 5 panien mądrych i 5 nieroztropnych. Owe panny zostały zaproszone na ucztę, ale nieroztropne zapomniały o oliwie do świec. Gdy Pan Młody się spóźniał, wszystkie zasnęły. Obudzone i przygotowane weszły na ucztę do królestwa. Nieroztropne  poszły kupić oliwę i czas wejścia dla nich minął.

 •      W jesiennym czasie refleksji uczniowie klas 3b, 3a, 3d, 3e wykorzystali Ewangelię o 10 pannach do przygotowania scenki. Przedstawili ją w czasie Mszy św. w kościele NP. NMP dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, ich rodziców i społeczności lokalnej. Dzieci z zaangażowaniem wczuwały się w role panien mądrych, a także nierozsądnych, które oczekiwały na spotkanie z „Panem Młodym” w królestwie niebieskim. 

 •      W ubiegły piątek, w przeddzień narodowego Święta Niepodległości maluchy z Piętnastki uroczyście obchodziły zbliżające się święto. Klasy trzecie przygotowały apel, podczas którego przybliżone były najważniejsze fakty z kart historii naszego kraju, który przez 123 lata był w niewoli. Całość dopełniały piosenki o tematyce wojskowej i ta najważniejsza dla każdego Polaka - patrioty Rota.

 •      Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa. Jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek-Walta Disney’a.

       Organizacją bajkowego święta w naszej szkole zajęła się Pani Małgorzata Dziejma, bibliotekarka szkolnej biblioteki.

 •       W ubiegłym tygodniu miałam możliwość uczestniczenia w warsztatach z techniki decoupage’u w Pracowni Rękodzieła Artystycznego. Na spotkanie przyszło osiem osób i każdy z nich mógł wybrać drewniany  przedmiot. Ja ozdobiłam szafkę na klucze w jesienne drzewo. 

 • 10 listopada br. był dla uczniów oraz pracowników szkoły dniem szczególnym z dwóch powodów. Po pierwsze wszyscy uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości, po drugie uroczystą akademię obejrzeli z nami znakomici goście:

  Pan Władysław Dajczak – Wojewoda Lubuski oraz Pani Ewa Rawa – Lubuski Kurator Oświaty.

  Byliśmy dumni, że nasi goście przyjęli zaproszenie i uczestniczyli w lekcji historii przygotowanej przez klasę 6b, 7a i 7c.

 •      6 listopada drużyna z „Piętnastki” w składzie: Gaja Marcinkowskowska (7a), Natalia Bubieńczyk (7a) i Kacper Saniuk (6b) reprezentowała naszą szkołę podczas MIEJSKIEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO O ZŁOTE PIÓRO dla uczniów kl. IV-VII gorzowskich szkół podstawowych.

 •     Klasę IV e odwiedziła pani policjantka M. Kleis, która udzieliła porad i wskazówek dotyczących bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach. Dzieci wykazały się dużą wiedzą na ten temat. Podawały przykłady z życia. Wykazały się wielkim taktem i kulturą zachowania.

 •      Klasa stworzyła piękne prace dotyczące patriotyzmu. Zajęcia dotyczące kultywowania tradycji narodowych w klasie IV d przebiegały w bardzo miłej atmosferze. Dzieci dzieliły się wiedzą dotycząca Naszej historii. Stworzyły piękne prace plastyczne na ten temat.

 •   Poniedziałkowe popołudnie w SP 15 minęło na czytaniu przez uczniów książek. Ci, którzy przybyli na konkurs,,MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA” mieli do zaprezentowania przygotowany przez siebie fragment prozy. Udowodnili oni, że czytanie nie jest zanikającą umiejętnością, chociaż wymaga wiele wysiłku, by stało się sztuką. W konkursowych zmaganiach wzięło udział 27 uczestników, a konkurs zorganizowano w naszej szkole po raz drugi. Najpiękniej czytający uczniowie 23 listopada 2017 r. reprezentować będą naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie o tytuł ,,MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA”.

 •      Dużymi krokami zbliżamy się do nietypowego dnia w naszej szkole, a mianowicie dnia „Czarnego kota”.
      17 listopada (piątek) każdy uczeń, który przebierze się za czarnego kota (czarny ubiór lub z wizerunkiem kota) i zgłosi się do świetlicy na malowanie wąsów i noska na twarzy (przez nauczycielki świetlicy: p. Patrycję i p. Małgorzatę) otrzyma tego dnia nagrody w formie:

  -będzie zwolniony z odpytywania,
  -nie będzie pisał niezapowiedzianych kartkówek,
  -nie otrzyma nieprzygotowania.
        Jednocześnie ogłaszamy konkurs plastyczny związany z tym dniem. Uczeń wykonuje pracę plastyczną na sztywnej kartce A4 dowolną techniką. Prace  plastyczne pt. „Czarny kot” prosimy dostarczać do 15 listopada do opiekunek samorządu uczniowskiego (p. Patrycji i p. Małgorzaty). Najciekawsze koty zostaną wyróżnione i otrzymają nagrody rzeczowe związane z tym dniem a są to m.in.: piórniki-koty, kubki w koty, pamiętniki w koty, kalendarze w koty, breloki-koty itp. Zwycięzcy prac konkursowych zostaną ogłoszeni 17 listopada, a nagrody zostaną wręczone na najbliższym Apelu Promującym Wzorowe Zachowanie.
        Zachęcamy wszystkich do wspólnej zabawy

   

 •      Drodzy Uczniowie prosimy o przynoszenie do opiekunek samorządu ( p. Patrycji S. i Małgorzaty G.-wychowawcy świetlic) niepotrzebnych rzeczy do szkoły (np. puzzle, gry planszowe, zabawki, książki, gadżety itp.). Wszystkie przedmioty, które przyniesiecie zostaną wykorzystane w grudniowej loterii fantowej. Będziecie losować wg kategorii: młodsi i starsi, chłopcy, dziewczęta. Każdy z was zbiera punkty za udział w różnych akcjach samorządowych (a właśnie ta loteria jest jedną z nich!). Wasze punkty będą zliczane na koniec roku, uczniowie z najwyższą punktacją otrzymają atrakcyjne nagrody w czerwcu.

 •      W piątek, 27 października, uczniowie klasy III c pod opieką Pani Małgorzaty Leśniak i Pani Małgorzaty Dziejmy udali się do biblioteki szkolnej II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wielkopolskim. Klasa została zaproszona przez tamtejszą bibliotekarkę, Panią Joannę Lis  i uczniów klasy I do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym „Poznaj przygody Karolci”( ze znajomości lektury Marii Kruger „Karolcia”). Spotkanie składało się z dwóch części: konkursowej i zabawowej. W części konkursowej uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące znajomości lektury Marii Kruger.

 •      Uczniowie klas 3a,b,c,d, przygotowali pantomimę, w której pokazali, na czym polega bezgraniczna miłość Boga do człowieka oraz jakie skutki w codziennych relacjach wnosi skłonność do grzechu. Przedstawili ją w kościele NP. NMP w niedzielę 29.10, zachęcając uczniów Szkoły Podstawowej nr 1,  ich rodziców oraz uczniów naszej szkoły i rodziców do refleksji nad codziennym realizowaniem przykazania miłości i zdobywania drogi do świętości.

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
207
Odsłon artykułów:
386630

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim