Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

Filtr
 •      Informujemy, że na II piętrze na „Gazetce Samorządowej” umieszczamy i uaktualniamy wszystkie wydarzenia z życia SU.

       Obecnie można nie tylko dowiedzieć się, kto należy do RSU, ale także zobaczyć na zdjęciach swoich przedstawicieli. Uczniowie  będą mogli codziennie sprawdzać szczęśliwy numerek, który zawsze jest przywieszony na gazetce.

 •      Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej mieli okazję wziąć udział w III Ogólnopolskim Biennale Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pt. „Moje pasje i fascynacje”. Dzieci na zajęciach w świetlicy szkolnej wykonały różnymi technikami plastycznymi prace na wskazany temat i wzięły udział w konkursie. Wszystkie prace były piękne i  wykonane bardzo starannie, z dbałością o każdy element. Miłą wiadomością było dla nas, że uczennica klasy IIIe – Marta Kunickazdobyła nagrodę.

 •      24.10.2017 klasy 5c i 5d uczestniczyły w wycieczce szkolnej pod opieką Pani Mileny Miłoszewskiej i Pani Doroty Malinowskiej.

       Celem naszej wycieczki było odwiedzenie fabryki papieru „Foxy” oraz zwiedzanie Twierdzy Kostrzyn. W fabryce „Foxy” przewodnik opowiedział nam o poszczególnych etapach tworzenia papieru. Na początku celuloza przyjeżdża do fabryki (celuloza jest z drewna), potem robi się masę, prasuje się ją i zwija na tambor. Widzieliśmy ogromne rolki papieru. To niesamowite, że w godzinę można wyprodukować 8 ton papieru. Widzieliśmy tam wielkie tambory i maszyny pakujące je na palety. Zwiedziliśmy całą fabrykę. Bardzo miłe było to, że na koniec dostaliśmy prezenty.

 •      Jak co środę, w naszej szkole odbył się Dzień Zdrowego Stylu Życia.

       Pięknie promował ten dzień Stasiu Miradziński z kl. VII c, który propagował zalety właściwego odżywiania.

 •     W naszej szkole dbamy o bezpieczeństwo, dlatego też prowadzimy zajęcia profilaktyczne z udziałem specjalistów.

       Dzisiaj odbyło się spotkanie uczniów klasy IIIf, IIId, IIIg z panią policjantką.

 • 1. Apel z okazji Święta Niepodległości

  2. C.d. zajęć w Lidze Ochrony Kraju (wyjścia uczniów na strzelnicę sportową)

  3. 17 listopada- Dzień Czarnego Kota (uczniowie przebrani za kota nie będą tego dnia odpytywani,będą zwolnieni z pisania kartkówek). Tego dnia również na parterze szkoły będzie wystawa najładniejszych prac konkursowych pt. ”Czarny kot”. Przewidziano nagrody związane z tym dniem.

 • Przewodnicząca RSU: Gabriela Przybyła

  Zastępca: Celina Gwizdowska

  Sekretarz: Pola Kosicka-Olkowska

   

  Podział na sekcje w SU:

   

  1.Sekcja porządkowo-prasowa

  Lider – Pola Kosicka-Olkowska

  Członek sekcji – Gabriela Przybyła

   

  2.Sekcja dekoracyjna

  Lider Malwina Makarewicz

  Członek sekcji Agata Ślaska

  Członek sekcji Nina Załuska

   

  3.Sekcja sportowa

  Lider Oskar Stasiak

 •       Dnia 22.10 uczniowie klas IV  przedstawili pantomimę o świętości życia  na podstawie opowieści „Trzy drzewa” dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 i wiernych obecnych na Mszy św. 

 •   21 dni x 4,48 zł  

  94,08 zł

   

             Płatne wyłącznie           

  na konto

                        firmy cateringowej                       

  do dn. 30.10.2017r.

 •       W sobotę (22.10.2017) grupa uczniów z „Piętnastki” wzięła udział w drugim rajdzie organizowanym przez PTTK Ziemi Gorzowskiej. Na szlak ruszyli: Pola Kosicka-Olkowska, Kaja Kosicka-Olkowska, Nina Trojan, Emilia Bucholska, Bartosz Strychanin, Olaf Mendaluk, Kacper Saniuk, Celina Gwizowska, Karolina Sebzda, Hanna Maksymowicz oraz dwie opiekunki: Milena Miłoszewska i Anna Bobin.  Trasa tym razem liczyła 15 kilometrów i przebiegała przez teren Barlinecko-Gorzowskiego Parku Krajobrazowego.

 • Mam zaszczyt poinformować, że do Rady Samorządu Uczniowskiego w SP nr 15 dostało się 7 kandydatów:

  1. Oskar Stasiak 95 głosów
  2. Gabriela Przybyła 61 głosów
  3. Celina Gwizdowska 45 głosów
  4. Agata Ślaska 20 głosów
  5. Pola Kosicka-Olkowska 19 głosów
  6. Malwina Makarewicz 17 głosów
  7. Nina Załuska 17 głosów
 • 18 października 2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z logopedą skierowane do rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia logopedyczne.

 •       Konkurs Rodzinny cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wpłynęły 92 prace uczniów z klas I – VII.

        Wszystkie prace zostały wyeksponowane na parterze szkoły. Teraz stanowią piękny element dekoracyjny.

        Z ,,darów jesieni” dzieci - z osobami dla siebie bliskimi - stworzyły cuda. Można podziwiać też dzieła wykonane wspólnie przez kolegów, przyjaciół.

 •      Na wstępie musimy podkreślić (nawiązując do wczorajszej relacji), że przedszkolakom poszło zdecydowanie lepiej niż dorosłym podczas lekcji języka niemieckiego. Zabawy językowe sprawiły im wiele radości, dzięki czemu uczyli się, nawet o tym nie wiedząc!

 • Promocja zdrowego stylu życia w naszej szkole

       Dzisiaj, jak co środę, odbyła się promocja zdrowego stylu życia. Dzieci nie tylko przygotowywały galaretki z naturalnych owoców, ale także promowały korzyści płynące z jedzenia jabłek, gruszek i innych owoców.

 • Papier się rozwija, więc i my powinniśmy!

   

  Z taką dewizą uczniowie klasy 6C i 6D, pod czujnym okiem wychowawców, wyruszyli autokarem na wycieczkę do Kostrzyna nad Odrą, do fabryki ICT Poland.

 •      Drugi dzień wizyty we Francji zaskoczył nas jeszcze bardziej.

 • Zawsze dbamy o nasze bezpieczeństwo

       We wtorek (17.10.2017 r.) naszą szkołę odwiedziła Pani Policjantka, która spotkała się z uczniami klasy II.

 • Mamy szkolnego Mistrza Ortografii!

        W pierwszej połowie października uczniowie naszej szkoły zmagali się z zawiłościami pisowni polskiej w ramach Szkolnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii”.

 • „Od ziarenka do bochenka”

   

   

  12 października uczniowie klas IV b i V b wzięli udział w warsztatach „Od ziarenka do bochenka” w Ośrodku Azyl w Mironicach.

 •  

       W poniedziałek 16.10.2017r. uroczyście rozpoczęły się obchody Tygodnia Seniora w Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Gorzowie Wlkp.  Uczniowie naszej szkoły odwiedzili tego dnia Seniorów i zaprezentowali im przygotowany występ.

 • „Paka dla zwierzaka”

       „Paka dla zwierzaka” pod takim hasłem wspieramy w tym roku nasze gorzowskie schronisko. Dzięki Państwa hojności, codziennie napływają do nas rzeczy dla naszych pupili. Każda puszka, sucha karma czy makaron pomoże zwierzakom przetrwać nadchodzącą zimę.

 •                 Dzisiaj rozpoczęła się nasza przygoda z nową techniką nauczania CLIL.

 • Rada Samorządu Uczniowskiego wybrana!

       13 października br. zostały przeprowadzone całościowe wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole. Wybory poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie z klas IV-VII.

 • Dzień Edukacji Narodowej - klasy 4 - 7

       13.10.2017 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. 

 • Pasowanie pierwszoklasistów

     

       13 października 2017 r. uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 15.

 • Zawsze pamiętamy o bezpieczeństwie

             Pod takim hasłem pedagog szkolny p. Beata Kępińska zorganizowała spotkanie uczniów klas I z przedstawicielem Policji Starszym Sierżantem M. Kleist.

 • Dzień zdrowego stylu życia

          Tak jak w zeszłym tygodniu, tak i w tę środę odbył się w szkole „Dzień zdrowego stylu życia”.

 • Strzelanie czas zacząć!

           11.10.2017 grupa sześciu uczniów z klasy VI, po raz pierwszy wybrała się na strzelnicę sportową, znajdującą się w LOK-u. Zainaugurowali oni cykl zajęć nauki strzelania.

 • Nietypowa lekcja w MOS

          Dzisiaj uczniowie kl. VII a uczestniczyli w nietypowej lekcji. Odwiedzili Dział Kultury Filmowej w Miejskim Ośrodku Sztuki przy ul. Pomorskiej w Gorzowie.

 • Wizyta w Centrum Kształcenia Zawodowego

              Dzisiaj uczniowie klasy VIIA odwiedzili Centrum Kształcenia Zawodowego przy ul. Pomorskiej w Gorzowie Wlkp. Wyjście odbyło się w ramach przedmiotu: doradztwo zawodowe.

 • Dnia 8.10. uczniowie klasy 4 b stworzyli scenkę życia gospodarza w winnicy na podstawie Ewangelii Mateusza.

 • Prośba do uczniów obiadowych

  Prosimy wszystkich uczniów jedzących obiady, aby jutro we wtorek przyszli na posiłek o godz.11:25 , 13:20, (kl.4-7). Podczas długiej przerwy (12:20) będzie prezentacja kandydatów do Samorządu Uczniowskiego.

   

  Dziekujemy

  Kierownik Świetlicy

  Małgorzata Gwizdowska

 • Tego jeszcze nie było! Innowacyjna lekcja w klasie 7c

               4 października 2017 roku  odbyła się lekcja języka polskiego poprowadzona przez naszych ukochanych nauczycieli - Panią Joannę Przybyszewską i Pana Marka Pawlickiego. Uczniowie klasy 7C byli podzieleni na 4 grupy po 5 osób. Dodatkową grupę stanowili sprawozdawcy, którzy relacjonowali przebieg lekcji oraz przyglądali się pracy uczniów i nauczycieli.

 • LICYTACJA PIŁKI ZAKOŃCZONA

  Przez ostatnie 10 dni trwała na Librusie licytacja piłki siatkowej, na której swoje podpisy złożyli znani siatkarze, m.in. Świderski, Zaroślińska i Bartuzi.

 • Udał się nam dzisiaj dzień, w którym propagowaliśmy zdrowy styl życia.

  Pod kierunkiem wychowawcy świetlicy: Moniki Koszcz, dzieci wykonały piękne prace dotyczące propagowania zdrowego stylu życia, które umieszczono w widocznych miejscach szkoły.

 • W tajemnicach radosnych módl się za nami…..

  Uczniowie klasy III f, III g, III b, III e zaprosili swoich kolegów do modlitwy różańcowej  1 października podczas Mszy św. w kościele NP. NMP.

 • Propagujemy zdrowy styl życia

   

  W każdą środę w październiku otwieramy kram ze zdrową żywnością. Będzie można nabyć galaretki owocowe, owoce, zdrowe kanapki.

 • Dzień Chłopaka 29.09.2017

  Dzień Chłopaka to święto, o którym mało kto pamięta, lecz nie w naszej szkole.

 • Pierwszy wspólny Rajd z PTTK Ziemia Lubuska.

  30.09.2017 nasi uczniowie po raz pierwszy wzięli udział w 51. Jesiennym Rajdzie Lubuskim „DOBIEGNIEW 2017".

 • Obiady październik

   

  Koszt obiadów 98,56 zł                                    ( 22 dni żywieniowe)

  Pieniądze wpłacamy wyłącznie na konto firmy cateringowej do dn.29.09.2017               do godz.10.00

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
196
Odsłon artykułów:
398795

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim