Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

Filtr
 • 30 stycznia 2017 r. w Filharmonii  Gorzowskiej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Pamięci i Pojednania. Brali w niej udział byli mieszkańcy Landsberga, prezydent Gorzowa Wlkp., gorzowscy radni, władze miasta i gminy Herford oraz nauczyciele i uczniowie z dwóch gorzowskich szkół – SP 15 i II LO. Po powitaniu gości głos zabrali przedstawiciele partnerskich miast, tj.  Gorzowa Wlkp. i  Herfordu. Następnie z krótkim recitalem wystąpiła pani Beata Gramza. Uczennice II LO wyrecytowały  dwa wiersze Wisławy Szymborskiej. Zrobiły to oczywiście  w języku polskim i niemieckim. Uczniowie naszej szkoły  wykonali piosenkę pt. „Tausend Träume weit”. Kolejnym punktem programu była recytacja dwóch wierszy o Dzwonie Pokoju i złożenie gościom  życzeń. Na koniec przygotowanej przez nas części artystycznej wystąpiła Hanna Kliszczyk z piosenką z repertuaru Wojciecha Młynarskiego „Lubię wrony”. Uczniowie  za swoje występy zebrali gromkie brawa. Nad przygotowaniem młodych artystów czuwali p. A. Świerzko – nauczyciel języka niemieckiego oraz p. J. Trojańczyk, który  odpowiedzialny był za warstwę muzyczną przedsięwzięcia. Punktem kulminacyjnym spotkania  było rozdanie gościom upominków, które stanowiły obrazki oprawione w ramki oraz kartki z życzeniami. Podarunki wykonane zostały przez uczniów pod czujnym okiem nauczycieli świetlicy – pań M. Gwizdowskiej, P. Saniuk, M. Koszcz oraz   pani pedagog B. Kępińskiej.

 • SZKOLNY KONKURS ZA I PÓŁROCZE O PUCHAR PRZECHODNI DYREKTORA SP 15

  18 stycznia 2017 r. rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Czytelniczy za I półrocze o puchar przechodni Dyrektora SP 15. Zebrano w sumie 2964 recenzje i ilustracje.

  Zadaniem uczniów klas młodszych było systematyczne czytanie i redagowanie krótkich recenzji przeczytanych utworów – bądź w przypadku pierwszoklasistów – wykonanie ilustracji. Recenzja drugoklasisty powinna zawierać co najmniej 3 zdania, natomiast trzecioklasisty – 4.

 • Podsumowań to czas!

  26.01.2017 r. odbył się ostatni w tym semestrze Apel promujący wzorowe zachowanie dla klas IV – VI.

  Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia pana Andrzeja Węsierskiego, starszego kapitana Państwowej Straży Pożarnej, który mówił o tym, co robić, by uniknąć zagrożeń związanych z działaniem czadu i warunkami zimowej aury – kruchym lodem na akwenach wodnych.

  Następnie przeszliśmy do omówienia wyników klasyfikacji i przypomnienia uczniowskich sukcesów w licznych konkursach.

  Oto najważniejsze informacje.

 • ZdjęcieW listopadzie ub. r. gościliśmy naszych Partnerów w projekcie Erasmus+ „Jestem pedagogiem innowacyjnym, nauczam globalnie”: Szwedów, Włochów i Francuzów.

  Teraz przyszedł czas na rewizytę. Osiem dni  spędzają właśnie na włoskiej wyspie Procida Panie:  Maria Traczyk, dyrektor szkoły,  i Karolina Jankowiak, koordynator projektu.

 • Zdjęcie25.01.2017r. na zaproszenie pedagoga szkolnego szkołę odwiedzili policjanci.

  Na spotkaniu z uczniami szkoły przedstawiciele policji propagowali właściwe spędzanie czasu wolnego.

  Pan dzielnicowy zwrócił uwagę na bezpieczne zabawy w czasie wolnym od nauki i znajomość numerów alarmowych.

  Przestrzegał także przed nawiązywaniem relacji z nieznajomości.

  Uczniowie zadawali pytania dotyczące przedstawionych problemów i dzielili się swoją wiedzą na ten temat, odwołując się do własnych przykładów.

   

                                                                                                            Pedagog szkolny, B.Kępińska

 • ZdjęcieUczniowie klasy 4 a i 4 d przygotowali pantomimę dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 i społeczności  lokalnej środowiska parafii NP. NMP. Różnorodność  zachowań negatywnych i pozytywnych prezentowanych w scence było pytaniem skierowanym do każdego uczestnika Mszy św. – kogo i co wybieramy w życiu? Zaangażowanie i kreatywność aktorów nagrodzona brawami wzbudziła u dzieci chęć pracy i prezentacji kolejnych scenek.

 • Anioły, aniołeczkiNa konkurs ,,Anioły, aniołki, aniołeczki wpłyneło 69 prac, których autorami byli uczniowie i ich rodzice.

  Wszystkie prace były tak piękne, że jury trudno było wybrać te najpiękniejsze.

  Po długiej debacie jury podjęło decyzję i przyznało następujące nagrody:

 • Debora Szmytkiewicz -uczennica klasy 3f- w sobotę, tj.  21.01.2017 r., otrzymała  puchar za zdobycie III miejsca w „III Mistrzostwach Ziemi Gorzowskiej w Biegach Długodystansowych" w kategorii K12 (kobiet do lat 19). Klasyfikacja prowadzona była przez cały poprzedni rok i brała pod uwagę zajmowane miejsca oraz ilość udziałów w zawodach biegowych na dystansach od 3 do 10 km, które odbywały się na terenie dawnego województwa gorzowskiego. Serdecznie gratulujemy naszej uczennicy, która pokonała wiele biegaczek z naszego regionu. Życzymy też dalszych sukcesów sportowych!

 • W środę, 18 stycznia 2017 roku klasa II b gościła w swoich progach wyjątkowe osoby- Keiko Yurikusa- rodowitą Japonkę oraz tłumaczkę- Elżbietę Antkowiak. Z pomocą dorosłych uczniowie wykonali mozaiki techniką origami z serduszek z okazji świąt- Dnia Babci i Dnia Dziadka. Uczniowie Piętnastki doskonalili cierpliwość i zręczność. Efekty pracy dzieci można obejrzeć na zdjęciach, do których link zamieszczono poniżej.

 • 18.01.2017 r. w naszej szkole odbył się konkurs „W świecie baśni” dla klas czwartych. Uczniowie rysowali, odpowiadali na pytania, odgrywali scenki i odgadywali tytuł baśni po wysłuchaniu przeczytanego na głos fragmentu. W poszczególnych konkurencjach brali udział zarówno pojedynczy uczniowie, kilkuosobowe zespoły, jak i całe klasy, co wymagało zgrania i dobrej organizacji.

 • 26 stycznia 2017 r. (czwartek)

  Półroczne wywiadówki

 • W ramach projektuWF z Klasą uczniowie klas szóstych przygotowali prezentacje multimedialne o tematyce:Jak radzić sobie ze stresem? Sport najlepszym lekarstwem na stres. Najlepsze z nich zostaną zaprezentowane podczasSportowej Wywiadówki dla rodziców uczniów z klas szóstych. Planowany termin spotkania: marzec 2017 r.

  K. Pawliszak

  koordynator projektu

   

 • Wiemy już, co oznacza to powiedzenie – czego nauczymy się jako dzieci, wykorzystamy w przyszłości. A dzisiaj nauczyliśmy się wiele. Na parę godzin staliśmy się prawdziwymi odkrywcami w dziedzinie fizyki i matematyki. To dzięki arcyciekawym warsztatom zorganizowanym przez Ośrodek Edukacyjny „Czym skorupka za młodu” przy Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. Zajęcia odbywały się  w profesjonalnych pomieszczeniach i prowadzone były przez doskonałych specjalistów p. Agatę                       i p. Tomasza.

  Jedna grupa zajmowała się odrywaniem tajemnic, jakie kryje woda. Zbudowaliśmy nawet łódź podwodną i „biegaliśmy” po ruchomych piaskach. Druga grupa odkrywała tajemnice geometrii. Na czas zajęć staliśmy się konstruktorami brył geometrycznych, poznaliśmy ich cechy oraz skleiliśmy własne minibryły.

  Takie zajęcia to świetna możliwość uczenia się poprzez działanie i zabawę. W naszych główkach na pewno wiele zostanie!

  Mali, a może już Duzi Odkrywcy z klasy 3F

 • 16 stycznia 2017 uczniowie klasy 5d oraz 6d pod opieką wychowawczyń: Anny Kosmendy i Joanny Przybyszewskiej wybrali się na wycieczkę do Sądu Rejonowego w Gorzowie Wlkp.  

   Zwiedzanie zaczęliśmy od obejrzenia celi, potocznie nazywanych dołkami, w których niebezpieczni świadkowie lub oskarżeni czekają na swój proces. Następnie udaliśmy się do archiwum,  w którym przetrzymuje się wszystkie akta sądowe  i  inne ważne dokumenty. W małych pomieszczeniach stoją bardzo „ciekawe” regały, które za pociągnięciem dźwigni, przesuwają się. Dzięki  temu w pokojach zmieści się więcej półek.

 • W niedzielę 15stycznia uczniowie klas III c i III e przedłużyli radość Bożego Narodzenia i przygotowali montaż słowno- muzyczny w parafii NP  NMP . W roli aniołów, pasterzy , królów oddali pokłon Jezusowi, jako swój dar w przygotowaniu do I komunii św. Dla podkreślenia tradycji kolędowania włączyli się rodzice i dzieci zespołu „Małych Gorzowiaków” oraz Wspólnota Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo. Wspólnie spędzony  czas był świadectwem wiary, zaangażowania we wspólnocie  Kościoła, refleksją, odpoczynkiem, i zachętą do realizacji przesłania hasła roku duszpasterskiego „ Idźcie i głoście”.

 • Obiady - luty

  43 zł

   Płatne do 30.01.2017 na konto firmy cateringowej lub do 27.01.2017 u kierownika świetlicy.

 • 13 stycznia (w piątek) na korytarzu III piętra pojawiły się materace dla zaczytanych uczniów. Tego dnia mieli oni okazję wymienić się przyniesionymi z domu książkami, poczytać te, które znaleźli w szkole. Chętnych do rozstania się z zawartością swoich biblioteczek było - co prawda - niewielu, ale znaleźli się za to chętni, by wziąć udział w zainicjowanej przez samorząd akcji „Uwolnij książkę!”. Na początek „przygarnęli” te już uwolnione, ale liczymy, że następnym krokiem będzie ich dalsze udostępnianie.

 • We czwartek odbył się konkurs pt. „Mistrz pięknego czytania”. Spotkanie pięknie przygotowano, o autorze książki każdego z uczestników wyświetlono slajdy i opowiedziano ciekawostki. Stolik, przy którym czytali uczestnicy, był przykryty granatowym obrusem, stała tam czerwona lampka, leżał stosik książek oraz umieszczony był mikrofon. Panowała atmosfera jak w zacisznej czytelni, a nie konkursowa gorączka, co bardzo mi pomogło, bo stresuję się wystąpieniami publicznymi i czułam się tam jak u siebie w pokoju, a nie na finale ważnego konkursu.

 • W piątek 13.01.2017 r. odbył się klasowy konkurs recytatorski 1 a. Wśród wierszy znanych wieszczy, znalazły się również takie, które dzieci same napisały. Uczestników oceniała wychowawczyni Joanna Łazowska oraz uczeń Ksawery Binek. W zaciętej rywalizacji zwyciężył Mateusz Czyżniejewski, druga była Hania Lubińska a na trzecim miejscu uplasowała się Natalia Sobiecka oraz Alicja Świerzko. Wszystkim serdecznie gratuluję.

   

 • Czwartkowe popołudnie w SP 15 minęło bardzo przyjemnie. Ci, którzy przybyli na konkurs ,,MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA”, mieli okazję doświadczyć magii słowa czytanego. Niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przenieśli się w świat utworów literackich (tych dawnych i tych współczesnych). Konkurs pięknego czytania zorganizowany został w naszej szkole po raz pierwszy. Jego celem było pokazanie, że w XXI wieku czytanie jest wartością i sztuką. Sztuką, którą nie każdy posiadł, bo nie każdy potrafi czytać wyraźnie, głośno oraz z odpowiednią intonacją. Uczniowie klas 4-6 przekazali swoim słuchaczom swoje emocje i uwrażliwili ich na piękno literatury. Ewa Bem byłaby zachwycona śpiewem i interpretacją swoich piosenek w wykonaniu Hani Kliszczyk z klasy 5a. Dodatkowo konkurs uatrakcyjnił grą na flecie Olaf Mendaluk z klasy 5b. Z wielką uwagą przysłuchiwała się wszystkim występom Pani Dyrektor Maria Traczyk, jury w składzie: p. A. Pozarzycka (przewodnicząca Rady Rodziców), p. I. Hajdo, J. Pasierbowicz oraz licznie zgromadzeni rodzice. Konkurs zorganizowali z nadzieją jego kontynuacji nauczyciele języka polskiego: J. Przybyszewska oraz M. Pawlicki. Obsługą techniczną konkursu zajął się niezastąpiony p. J. Tojańczyk, natomiast wydarzenie to utrwalił na fotografiach pan Pielak, tata jednej z uczestniczek konkursu. Obu Panom serdecznie dziękujemy!

  Uczestnikami konkursu byli:

 • „Żeby polubić czytanie, warto zaprzyjaźnić się z książką od najmłodszych lat. W naszej szkole jedni uczniowie zachęcają innych do lektury. Wypełniają tzw. karty wrażeń czytelniczych, które zawierają  szczegółowe informacje o książce. Wystawa znajduje się na korytarzu szkolnym (3 piętro)  i cieszy się dużym zainteresowaniem. Zachęcam do lektury!”

  Alicja Wybrańska, klasa 5a

   

 • ZdjęciePrzed Bożym Narodzeniem delegacja naszej szkoły – Agata Dobek oraz Weronika Mucharzewska z klasy Vd pod opieką psychologa szkolnego, p. Katrzyny Chrustowskiej, wybrała się ze świątecznymi życzeniami do Przyjaciół SP nr 15.

  Uczennice w bardzo szczery i serdeczny sposób złożyły świąteczne życzenia oraz wręczyły stroiki wykonane przez pedagoga szkolnego, p.Beatę Kępińską wraz z uczniami naszej szkoły.

 • 2 stycznia uczniowie klas II a i II b jako noworoczny prezent dla swoich rodziców i dziadków – przedstawili jasełka. W swojej kreatywności połączyli współczesne życie w formie pantomimy z narodzinami Dzieciątka Jezus. Przesłanie nadziei : „ Światłość w ciemności świeci”, było okazją do refleksji dla zaproszonych gości, radością z prezentowanych talentów dzieci. Atmosfera ciepła i miłości stała się okazją do złożenia życzeń, wyrażania wzajemnej wdzięczności wychowawców i gości.

   

 • Zdjęcie

  6 stycznia 2017 r. w święto Trzech Króli stanowimy wyjątkową wspólnotę. W tym roku orszak był nadzwyczaj uroczysty, kolorowy, rozśpiewany oraz radosny. Do godziny 14.00 gromadziliśmy się licznie na Placu Katedralnym pod szyldem naszej szkoły. Byliśmy  orszakiem dworu Króla Kacpra, stąd  nasze odzienie było w kolorze czerwonym. Uczniowie wraz z rodzicami  otrzymali od organizatora koronę, śpiewnik i chorągiewkę z trzema Królami. Szacujemy,

 • Uczniowie klasy III c w kościele NP. NMP w przygotowanej scence na zajęciach pozalekcyjnych  wcielili się w ludzi szukających  Boga.  Adwentowy Prorok  Jan Chrzciciel nawoływał do nawrócenia, dawał im rady dobrego postępowania i gorliwego czuwania w przygotowaniu do tajemnicy narodzenia Jezusa . Radość kolegów pragnących oglądać scenki i pochwala rodziców dodają odwagi i zapału w czytaniu tekstów Pisma św. i kreatywnym tworzeniu  kolejnej.

 • Klasa II b  przygotowała przedstawienie o staruszce, która czekała na spotkanie z Panem Bogiem. W trakcie tego oczekiwania przychodzili do niej różni potrzebujący ludzie. Jednak ona ich wszystkich wygoniła i nikomu nie pomogła. Ta historia uczy nas, że w każdym człowieku trzeba widzieć przychodzącego  do nas Pana Boga, a wydarzenia dnia codziennego  są okazją do spotkania z Nim.                                                                             Aleksandra Staroń

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
193
Odsłon artykułów:
318118

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim