Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

Filtr
 • Niech nam  się darzy w Nowym 2017 Roku!

 • ZdjęcieZapraszam serdecznie Rodziców wraz z dziećmi do udziału w trzecim Gorzowskim Orszaku Trzech Króli. Orszak to powrót do staropolskich obyczajów rodzinnych  i tradycji  chrześcijańskich i wspólnego świętowania w gronie przyjaciół i rodziny.

 • ZdjęcieŚwiąteczny nastrój zapanował w naszej szkole. Uczniowie wraz z nauczycielami spotkali się w sali gimnastycznej, by wspólnie kolędować. Ksiądz Sebastian Muńko poprowadził spotkanie i przypomniał wszystkim, że święta Bożego Narodzenia to czas miłości, pojednania i wybaczania. Uczniowie wszystkich klas wspólnie z wychowawcami zaśpiewali kolędy przy akompaniamencie pana Janusza Trojańczyka. Nie zabrakło oczywiście występu zespołu „Teachers Bands”. I tym razem nauczyciele stanęli na wysokości zadania i profesjonalnie zaśpiewali uczniom kolędy. Niezwykły był także występ artystyczny zaprezentowany przez klasę 6b i 6c. Uczniów do tego przedstawienia przygotowała pani Mariola Klapczyńska. Na koniec Pani Dyrektor podziękowała za wspólnie spędzony czas, złożyła wszystkim świąteczne życzenia i podzieliła się opłatkiem.

 • ZdjęcieDużymi krokami zbliżamy się do Świąt Bożego Narodzenia i dlatego przez ostatnie dni w małej świetlicy uczniowie stroili salę, aby już poczuć nastrój świąt. Dzieci wykonały stroiki świąteczne z użyciem słoika oraz dodatków świątecznych. Nie zabrakło również reniferów ze styropianu oraz witraży w kształcie bombek na oknach. Chętni uszyli choinki i czapeczki Św. Mikołaja .Wszystkie ozdoby sprawiły, że atmosfera stała się świąteczna.

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

  Patrycja Saniuk

  Artur Świerzko

 • ZdjęcieWe wtorek na ostatniej lekcji gośćmi byli nasi rodzice. Przyglądali się naszej pracy, poznali metody Ocenia Kształtującego. Celem lekcji były zwyczaje i symbole bożonarodzeniowe. Pracowaliśmy w grupach i układaliśmy z rozsypanki wyrazowej. Na koniec zagraliśmy na fletach kolędę "Lulajże Jezuniu". Lekcja pokazowa była bardzo udana.

  Klasa 2e

 • Informujemy, że w czasie przerwy świątecznej uruchamiamy świetlicę dla dzieci rodziców pracujących zawodowo.

  Godziny otwarcia świetlicy:

  23 grudnia – 7.00 – 16.30

  27-28 grudnia – 8.00 – 16.30

  29-30 grudnia – 7.45 – 16.30

 • ZdjęciePodczas zajęć kreatywnych w świetlicy uczniowie zapisani na kółko plastyczne ozdabiali świąteczne lampiony techniką decoupagu. Dzieci z klas I-II  poznały tajniki tej techniki zdobniczej i całkiem sprawnie wydzierały chusteczki, posługiwały się różnymi narzędziami niezbędnymi do decoupagu. Uczestnicy na swoich słoikach zastosowali metodę serwetkową. Dekoracje dzieci zabrały do domu i mamy nadzieję, że zagoszczą na wigilijnych stołach.

  Prowadzące kółko plastyczne:

  Patrycja Saniuk

  Małgorzata Gwizdowska

 • ZdjęcieMiło nam poinformować, że w konkursie organizowanym przez Young Reporter wzięli udział uczniowie SP15. Zadaniem dzieci było uszycie i ozdobienie  rękawicy zimowej. Niektórzy uczniowie swoją pracę wykonali z rodzicami w domu, ale część z nich pracowała w szkole  pod kierunkiem wychowawców świetlicy. Powstało łącznie 20  rękawiczek. Spośród wszystkich uczestników z całej Polski nagrodzonych zostało 60 osób, w tym dwóch laureatów z Gorzowa Wlkp. Kupon pieniężny otrzymała Alicja Gwizdowska z kl. If. Serdecznie gratulujemy pomysłu i życzymy udanych zakupów!

  Wychowawcy świetlicy

 •  ZdjęcieNa drugim piętrze naszej szkoły znowu zagościły fotograficzne prace uczniów SP 15. Wykonano je na konkurs literacko-fotograficzny, a młodzi fotografowie tym razem skupili swoje talenty na tematyce związanej ze świętami.

  Uczniowie klasy 5b w poetycki sposób spróbowali opisaćGALERIĘ OKIENNĄ.

 • Informujemy o możliwości wzięcia udziału w konkursie matematycznym MATMIX, szczegóły poniżej:

 • ZdjęcieW naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów i rodziców. Uczestniczyli w nich także dziadkowie i rodzeństwa. Powstały piękne prace, które zachwycały nie tylko ich twórców, ale także innych, którzy podziwiali wykonane dzieła.

 • 16 grudnia 2016 r. odbył się finał  Szkolnego Konkursu Wiedzy Alfa i Omega, czyli JUNIOR ERUDYTA SP 15. Zakwalifikowało się do niego  23 uczniów klas II – III i w piątek wszyscy, w pełnej gotowości z długopisami w dłoniach stawili się, by rozwiązywać  trudne konkursowe zadania.  Niestety, dopiero poniedziałkowa dogrywka pozwoliła wyłonić zwycięzcę. Walka o zaszczytny tytuł rozegrała się między uczennicami, które uzyskały w II etapie po 22 punkty - Marceliną Michałowicz  z kl. II a i Julią Makarewicz z kl. III f. JUNIOREM Erudytą SP 15 została Julka Makarewicz!

  Oto czołowa ósemka turnieju:

 • ZdjęcieW grudniu pojechaliśmy na warsztaty "Karuzela" do Miejskiego Ośrodka Sztuki. Mieliśmy tam zajęcia pt.: "Pan i Pani Plama", które prowadził pan Józef Kodź- artysta, plastyk.

 • ZdjęcieW dniu 16 XII 2016 r. do klasy II b na 2 godziny lekcyjne zawitał ratownik z Harcerskiej Grupy Ratowniczej. Michalina Krasowska omówiła podstawy pierwszej pomocy. Dzieci przypomniały sobie postępowanie w przypadku, gdy osoba poszkodowana nie oddycha, numery alarmowe, sposób podawania danych w przypadku wzywania pomocy.

 • Zdjęcie16 grudnia w Parku Kopernika odbył się IV Bieg Gwiazdkowy, w którym uczestniczyli nasi uczniowie oraz ich rodzice. Szkołę reprezentowali: Alicja Świerzko ( kl. I a ), Kamil Czarnowski ( kl. II c ), Ada Świerzko ( kl. III c ), Mateusz Karski i Paweł Broniecki ( kl. III d ), Debora Szmytkiewicz ( kl. III f), Dominika Gierczak ( kl. IV a ), Anna Gierczak ( kl. IV b ) oraz Maciej Florczak ( kl. V d ).

 • Zdjęcie16 grudnia 2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Gorzowie Wielkopolskim dla klasy III. Celem konkursu było propagowanie wiedzy i uwrażliwienie dzieci na piękno naszej miejscowości. Do konkursu przystąpiło sześć 3 - osobowych zespołów, których członkowie wykazali się ogromną wiedzą. Uczniowie mieli do wykonania wiele zadań, miedzy innymi musieli odnaleźć herb Gorzowa i poprawnie go pokolorować, rozwiązać krzyżówkę, rozpoznać zabytki, ułożyć puzzle oraz odpowiedzieć na wiele wnikliwych pytań.

 • W czwartek , tj. 15 grudnia 2016 r., 18 uczniów klas IV – VI,  wyłonionych w październikowych eliminacjach Szkolnego Konkursu Wiedzy Alfa i Omega, czyli ERUDYTA SP 15, zmagało się z niełatwymi  finałowymi zadaniami  wymagającymi obszernej wiedzy ogólnej oraz  logicznego myślenia.  Za wszystkie poprawnie rozwiązane zadania można było uzyskać 39 punktów.
  Zaszczytny tytuł Erudyty SP 15 w roku szkolnym 2016/17 nosić będzie ubiegłoroczna zwyciężczyni – uczennica klasy VI bMalwina Duk, która zdobyła 32 punkty.

  II miejsce zajął  uczeń klasy VI a – Stanisław Szulc (30 pkt), III – Franciszek Nędza (29 pkt) z kl. V d,  IV –  Michał Tomaszewski z kl. IV c (25 pkt).

  Gratulujemy!!!

 • Zdjęcie5 grudnia 2016 roku zakończył się turniej piłki koszykowej dziewcząt o Mistrzostwo Gorzowa Wielkopolskiego. Nasza drużyna spisała się fantastycznie, zajmując II miejsce, a tym samym  awansując do rozgrywek rejonowych. Mamy nadzieję na awans do Mistrzostw Województwa Lubuskiego.

 • ZdjęcieUczniowie klas 4-6 wiedzą,  że czytanie książek jest bardzo ważne, rozwija wyobraźnię oraz uczy. Swoje zainteresowania czytelnicze pokazali też w nietypowy sposób, biorąc udział w konkursie na okładkę swojej ulubionej książki. Zadanie polegało na tym, aby zaproponować własny projekt  (wykonany techniką cyfrową) i jednocześnie pokazać innym, jakie książki są popularne, lubiane i warte przeczytania!

 • ZdjęcieTegoroczny Maraton Lekcji Otwartych był, jak zwykle, wyjątkowy. Nauczyciele prowadzili zajęcia formą pracy w grupach i rozwijali świadome uczenie się uczniów poprzez efektywną Informację Zwrotną uczeń - uczeń oraz samodzielne układanie przez uczniów nacobezu do lekcji/zadania.

  W tym roku bohaterami byli:

  Pani Ewelina Zychowicz i klasa 3d

  Pani Aleksandra Barsaba i klasa 2d

  Pani Joanna Łazowska i klasa  1a  

  Pan Marek Pawlicki (język polski) i klasa 5b

  Pani Joanna Przybyszewska (język polski) i klasa 6d

  Pani Anna Bobin i Rada Samorządu Uczniowskiego 

 • ZdjęcieW piątek,9 grudnia, uczniowie klasy 6d zorganizowali wraz z wychowawcą, Joanną Przybyszewską, popołudnie filmowe. Aby atmosfera była domowa, wszyscy uczestnicy siedzieli lub leżeli na materacach wypożyczonych z sali gimnastycznej. Na tablicy interaktywnej wyświetlane były filmy. W przerwie można było skosztować pyszną pizzę oraz różnych słodkości przygotowanych przez rodziców. Na pewno taką imprezę trzeba będzie powtórzyć!

 • Zdjęcie8 grudnia klasy 2a i 2e pojechały do Mironic, gdzie wzięły udział w warsztatach bożonarodzeniowych. Dzieci wspólnie piekły i ozdabiały pyszne pierniki, wykonały także ozdoby choinkowe. Następnie obie klasy poszły na spacer, podczas którego mogły karmić zwierzęta takie jak: króliki, kozy, konie. Wycieczka była bardzo udana.

 • Obiady Styczeń 2017
  90, 30 pln

  Kwotę należy wpłacać do 29.12.2016 na konto firmy catteringowej lub do 22.12.2016 u kierownika świetlicy szkolnej

 • ZdjęcieW szkole trwa akcja Dzieci – Dzieciom i Seniorom. Dziękujemy wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom.

  Już 6 wielkich paczek trafiło do naszych kochanych Seniorów, którzy nie szczędzili ciepłych słów oraz łez wzruszenia za pamięć o nich.

  Zorganizowaliśmy również wielką paczkę dla samotnej, niepełnosprawnej osoby, przy organizacji której największe zaangażowanie wykazała klasa VIc wraz ze swoim wychowawcą.

 • ZdjęcieZasady savoir – vivre są niezbędne w życiu każdego człowieka, o czym mogli przekonać się uczniowie klas V, którzy uczestniczyli w konkursie zorgranizowanym przez pedagoga i psychologa szkolnego.

 •  AlbumWe wtorek odwiedził nas Mikołaj. W wielkim worku przyniósł nam prezenty, a Śnieżynki poczęstowały nas cukierkami. W podziękowaniu zagraliśmy na fletach kolędę „Lulajże Jezuniu”.   To było wspaniałe spotkanie.

  Uczniowie klasy 2e

   

 • Niezwykły gość6 grudnia odwiedził naszą szkołę miły gość. Czerwone ubranie, siwy zarost, pokaźny worek i dźwięk dzwonków pozwoliły dzieciom rozpoznać od razu Świętego Mikołaja. Zaszedł on do każdej klasy, pytając – tradycyjnie - o zachowanie, prosząc o piosenki i rozdając słodkie upominki. Pamiętał też o grzecznych dorosłych. Pomagały mu urocze śnieżynki.

  Wielu uczniów podkreśliło wyjątkowy charakter tego dnia strojem - królowały czerwone czapeczki. A i nauczyciele patrzyli na dziatwę z przymrużeniem oka. 

 • 16 marca 2017 r. (czwartek) po raz dwudziesty szósty odbędzie się Międzynarodowy Konkurs „KANGUR MATEMATYCZNY”, który integruje pasjonatów matematyki z całego świata. Tego dnia uczniowie z wielu krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość wędrówki po świecie.

 • ZdjęcieW listopadzie „wzorowym świetlikiem” została Hanna Kos z kl.3f.Uczennica bardzo aktywnie uczestniczyła podczas zajęć w świetlicy. Ponadto brała udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Jej prace zdobią naszą salę oraz korytarze szkolne. Dziewczynka jest bardzo koleżeńska, kulturalna i chętna do pomocy innym. Z pewnością zasłużyła na w/w tytuł ,a dla swoich rówieśników może być tylko przykładem. Uczennica otrzymała medal, dyplom i nagrodę rzeczową, a już niedługo poprowadzi lekcję pokazową w świetlicy.

  Gratulujemy!

  Patrycja Saniuk

  Artur Świerzko

 • Szanowni Państwo,
  Drodzy Rodzice!

  Informujemy, że w przerwie świątecznej, tzn. w dniach: 23, 27-30 grudnia br., szkoła organizuje opiekę świetlicową dla uczniów rodziców pracujących zawodowo.
  Prosimy o złożenie do 15 grudnia u wychowawców klas przemyślanej deklaracji, w których dniach i jakich godzinach dzieci będą przebywały w świetlicy.

  Dziękujemy.

 • ZdjęcieW piątek 2 grudnia Julia Butrym uczennica kl. IV c prowadziła lekcję pokazową w małej świetlicy. Tematem zajęć była muzyka pop. Julia opowiedziała o swojej przygodzie z tańcem.  Przeprowadziła lekcję w ramach nagrody za otrzymanie tytułu Świetlika miesiąca za listopad br.

 • Serdecznie zachęcamy Państwa do udziału w świątecznym konkursie rodzinnym !

  Konkurs przeznaczony jest dla uczniów kl. I-VI,  którzy wspólnie ze swoimi rodzicami (mamą, tatą, opiekunem prawnym) lub innymi członkami rodziny (babcią, dziadkiem, ciocią, siostrą, itp.) wykonają anioła.

  Regulamin konkursu.

 • ZdjęcieOd października uczniowie klasy 3 d uczestniczą w zajęciach projektowych ”Kształtowanie kompetencji kluczowych na potrzeby rynku pracy na obszarze MOF Gorzowa Wlkp.”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego i realizowany w Regionalnym Programie Operacyjnym – Lubuskie 2020 – ZIT Gorzów Wielkopolski.

 •  Zdjęcie1 grudnia 2016 r. odbył się półfinał XVIIKonkursu Recytatorskiego o Laur księdza Jana Twardowskiego. Miejscem zmagań konkursowych była aula IV Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wlkp.  Największą wrażliwością na piękno poezji oraz wysoką kulturą żywego słowa wykazała sięPola Kosicka-Olkowska, zajmując pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych.

 • Zdjęcie30.11.2016 r. odbył się Szkolny Konkurs Krasomówczy. Uczniowie klas IV – VI prezentowali swoje talenty oratorskie, opowiadając historie dnia codziennego ilustrujące wybrane związki frazeologiczne. Jedni odważnie stawali na forum, inni z pewną nieśmiałością. Byli też tacy, którzy zdołali pokonać ogromną tremę. Zadanie było przecież niełatwe.

 • ZdjęcieNa ostatniej Mszy Św. uczniowie klasy III f przedstawili w kościele NP. NMP profesjonalną pantomimę  o „mocy  Medalika ”.  Celem ich  prezentacji było ukazanie matki, która w trosce o własne dziecko, całą ufność złożyła w modlitwie. Wolność wyboru i decyzje  dziecka (dobre lub złe) pokazały współczesne codzienne  życie ludzi młodych.

 •  ZdjęcieW czwartek (tj. 01.12.2016r.) na 4 i 6 godzinie lekcyjnej odbył się apel promujący wzorowe zachowanie dla klas młodszych.

  Apele prowadziła p.pedagog B.Kępińska oraz wychowawca świetlicy, p.M.Koszcz.

  Dzieci mogły poznać oraz utrwalić sobie podstawowe zasady dotyczące używania form grzecznościowych oraz savoir – vivre.

 • Zdjęcie30 listopada 2016 roku uczniowie klasy II b bawili się wspólnie w ramach andrzejek. Dzieci wymyśliły własne imiona i gesty, by powitać się w czarodziejskim gronie. Wiemy już, kto niebawem pozna nowego kolegę lub koleżankę, każde dziecko wylosowało własną wróżbę andrzejkową, a nawet walczyło o ostatnie krzesło po ustaniu grającej muzyki.

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
193
Odsłon artykułów:
318118

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim