Polska

Polska

Gorzów Wlkp.

Gorzów Wlkp.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

1 procent

 

 

Szkoła Ucząca Się

 

Global Scholars

Erasmus+

Filtr
 • ZdjęcieZgodnie z polską tradycją dnia 24. 11. 2016 r. obchodziliśmy w naszej klasie wieczór wróżb i zabaw andrzejkowych połączony z dyskoteką.

 • ZdjęcieW miniony piątek Zuzanna Kądziołka z kl.3b prowadziła lekcję pokazową w małej świetlicy. Wybranym tematem przez uczennicę była Gimnastyka artystyczna.Dziewczynka opowiedziała, kto i kiedy zapoczątkował tę dyscyplinę sportową i na czym ona polega.

 • Mikołajki

  Drodzy Uczniowie!

  Wszyscy wiemy doskonale, że imieniny Mikołaja przypadają, jak co roku, 6 grudnia.

  Mikołajki to przesympatyczne święto, wprowadzające klimat nadchodzących Świąt.

 • 23.11.2016r. w naszej szkole odbył się apel promujący wzorowe zachowanie dla uczniów klas IV – VI. Głównym celem apelu było przekazanie wszystkim uczniom informacji dotyczących norm moralnych i prawnych regulujących właściwe relacje międzyludzkie z udziałem zaproszonego gościa p.Ireneusza Dregera, który był dyrektorem naszej szkoły.

                                                                                                             pedagog B.Kępińska

                                                                                                            psycholog K.Chrustowska

 • ZdjęcieUczniowie klasy IV A i IV D podczas zajęć pozalekcyjnych przygotowali przedstawienie, które wystawiono w czasie Mszy Świętej dla dzieci w dniu 20.11.2016r. w Kościele NP. NMP w Gorzowie Wlkp.
  Przedstawienie naszych dzieci zmusza do zastanowienia się, w jaki sposób patrzymy i pomagamy naszym bliźnim. Czy widzimy w człowieku potrzebującym pogardzanego biedaka? A może Chrystusa Króla, który dając nam wolną wolę, duszę, serce, prowadzi do miłosiernego traktowania siebie i ludzi.

 • Od 01.12.2016r. rusza coroczna akcja Dzieci – Dzieciom. W tym roku pomyśleliśmy także o seniorach, którym także możemy dać odrobinę radości. Dlatego też prosimy wszystkich Rodziców o czynny udział w tej akcji.

  Do szkoły można przynosić:

  * trwałe artykuły żywnościowe (np. kasza, ryż, makaron, konserwy, owoce w puszce, musztarda, majonez, itp.)

  * artykuły higieniczne (np. proszki do prania, płyny do mycia naczyń, szampony, mydła, itp.)

  * inne artykuły, które mogą sprawić przyjemność osobom potrzebującym oraz znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

   

                          Zachęcamy do udziały w akcji.

  Lider Zespołu Wychowawczego B.Kępińska

 • ZdjęcieW każdą trzecią niedzielę miesiąca uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej nr 15 prezentują treści Ewangelii w Kościele pw. NP NMP przy ul. Mieszka I . Dzieci odgrywają pantomimę, nad którą pracują na zajęciach pozalekcyjnych z siostrą Barbarą Zegar. W niedzielę, 20 XI 2016 o 15.00 można było zobaczyć uczynki miłosierdzia względem duszy i ciała. Dzieci zauważyły, że trzeba pomagać ludziom i być dla innych dobrym.

  Marzena Tomczyk

 • Obiady grudzień

  68,80 zł

  Płatne na konto firmy cateringowej do 29.11 2016 lub u kierownika świetlicy do 30.11.2016

 • ZdjęcieUczniowie naszej szkoły wiedzą, jak bardzo niekorzystnie na rozwój człowieka wpływają używki. Dlatego też podczas obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia przeprowadzili wiele akcji, które miały na celu uświadomienie negatywnych skutków palenia papierosów.

 • ZdjęcieWszyscy wiemy, że świetlica szkolna jest miejscem spędzania czasu wolnego uczniów. Oprócz odrabiania zadań domowych przez dzieci, również część czasu przeznacza się na przyjemności. Aby jak najciekawiej wykorzystać wolne chwile, uczniowie w świetlicy integrują się podczas gier i zabaw. Właśnie dlatego w ostatnich dniach stworzyli, a raczej „odzwierciedlili” grę planszową pt. ”Pędzące ślimaki”. Pionki, czyli ślimaki oraz kostki do gry zostały uformowane z masy modelującej. Gdy wyschły, trafiły pod pędzel farb akrylowych oraz lakieru. Karty, punkty i plansza zostały wykonane z wykorzystaniem brystolu i kredek. Zapraszamy do galerii zdjęć i porównania oryginału z kopią.

 •  Zdjęcie14 listopada 2016r. uczniowie kl. 1 a i 1 b wraz z wychowawcami udali się do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt "Azorki" przy ul. Fabrycznej 97. Dzieci przekazały: karmę, koce, poduszki i smycze dla zwierząt. Wszystko to uczniowie całej szkoły zbierali przez miesiąc październik w czasie akcji zorganizowanej pzez p. A.Barsabę i E. Łygo pod hasłem "Podaj łapę zwierzakowi". Wierzymy, że dzięki naszej pomocy, te bezdomne psiaki nie będą głodne, a w schronisku w chłodne dni będzie im cieplej.

   

  I. Hajdo, J. Łazowska

   

 •  14 listopada uczniowie klas IV i VI wybrali się do Filharmonii Gorzowskiej na występy z okazji Święta Niepodległości.

  Odpowiadaliśmy na pytania zadane przez panią prowadzącą i oglądaliśmy występy taneczne i muzyczne. Rozmawialiśmy o patriotyzmie i śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Wystąpiła też grupa Małych Gorzowiaków, która zaprezentowała polskie tańce ludowe takie jak: oberek, krakowiak i polonez.

 •  

   

  17 listopada 2016 r. (czwartek)

  Zebrania z rodzicami

 • ZdjeciePrzestrzeganie zasad savoir-vivre w szkole to nasz priorytet, dlatego też każdego niemal dnia dostarczane są uczniom informacje na ten temat.

  Dzisiaj powstała piękna gazetka , mówiąca o tych zagadnieniach. Przy jej przygotowaniu pomagali A. Dobek i M. Hawryluk, uczniowie kl V d.

  Pedagog

  B.Kępińska

 • ZdjecieJuż uczniowie kl. I i II wiedzą jak ubrać się stosownie do okoliczności. Piękne prace na ten temat wykonali uczniowie z klasy Ia:  A. Iwanowicz, H. Lubińska, K. Binek, A. Ścibor, uczeń z kl IIa A. Widziak

  Stworzone przez nich dzieła były nie tylko pomysłowe, kolorowe, ale także bardzo estetyczne.

   

  Pedagog

  B.Kępińska.

 • ZdjecieUczniowie  ze świetlicy mogli nie tylko utrwalić zasady przechodzenia przez jezdnię, ale także uczyć się przedsiębiorczości, korzystania z usług bankowych. Wraz z wychowawcą świetlicy -  p. M. Koszcz  podziwiali podczas spaceru uroki jesieni, ale też  poznawali tajniki funkcjonowania banków. Z własnej inicjatywy  zebrały jesienne wielokolorowe liście, które następnie przekazały p. pedagog, która była bardzo wzruszona takim gestem ze strony uczniów.

  Wychowawca świetlicy

  Monika Koszcz

 • 10 listopada 2016 roku odbyła się XI Edycja Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr”. 25 uczniów z klas I- III indywidualnie zmagało się z 24 zadaniami. Na ich wykonanie było 60 minut. Każdy mógł uzyskać maksymalnie 120 punktów. Wyniki Konkursu powinny zostać ogłoszone w przeciągu dwóch tygodni. Trzymamy kciuki za naszych uczniów!

   

  Koordynator Konkursu w SP 15, Marzena Tomczyk

 • Szanowni Państwo!
  W imieniu Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta uprzejmie informujemy, że w dniu 15 listopada 2016 roku o godz. 17:00 w Miejskim Centrum Kultury - Klub Jedynka, ul. Chrobrego 8 odbędzie się spotkanie z mieszkańcami miasta dotyczące konsultacji społecznych na temat: "JAKIE SĄ POTRZEBY I PREFEROWANE MODELE AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ DZIECI I MŁODZIEŻY W ZAKRESIE SPORTU  W NASZYM MIEŚCIE"

 •  

  10 listopada 2016 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Polska 11 listopada 1918 roku, czyli 98 lat temu, odzyskała możliwość stanowienia o swoich sprawach. Przygotowany przez uczniów klasy 5a i 5b montaż słowno-muzyczny obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze o tematyce patriotycznej. W sposób przystępny dla uczniów przedstawiono losy naszego kraju, zaczynając od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Wspomniano również o tym, iż Polska w roku 1939 ponownie utraciła niepodległość, a nasi przodkowie musieli walczyć o jej odzyskanie. Akademia to hołd złożony wszystkim tym, którzy walczyli o to, byśmy mogli żyć w wolnym kraju.

  Uczniowie klasy 5b

   

 • Zdjęcie 19 listopada w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się apel, na którym uczniowie klas IV-VI mieli okazję poznania naszych partnerów z projektu unijnego Erasmus+. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor, która serdecznie powitała naszych gości. Spotkanie prowadzone było przez uczniów w języku polskim i angielskim, a nad jego sprawnym przebiegiem czuwały nauczycielki języka angielskiego – p. K. Jankowiak oraz p. A. Szmytkiewicz. Uczniowie SP 15 przygotowali na ten dzień specjalny program artystyczny. Mogliśmy podziwiać wokalne umiejętności uczniowskiego zespołu muzycznego,  obejrzeć pokaz tańca ze wstążkami oraz wysłuchać harcerskich pieśni. Zwieńczeniem uczniowskich występów był układ taneczny przygotowany przez uczniów klasy 2f.

 • 8.11.2016 r. wraz z innymi kolegami i koleżankami z programu Erasmus+ uczestniczyliśmy w spotkaniu z nauczycielami  z Włoch, Szwecji i Francji. Moderatorem spotkania była p. K. Jankowiak, nasza nauczycielka j. angielskiego. Jednym z punktów programu było wystąpienie Pani Dyrektor, która serdecznie przywitała gości oraz powiedziała  im parę  słów o naszej szkole. My również przekazaliśmy naszym gościom garść informacji dotyczących życia szkoły  oraz pokazaliśmy film prezentujący naszą placówkę.  Podczas spotkania opowiadaliśmy także o tym, co wiemy o państwach naszych zagranicznych partnerów.

 • Odwiedziny Pana PolicjantaNaszą szkołę odwiedzili przedstawiciele policji.

  W klasach I – VI przeprowadzili pogadanki z uczniami na temat zachowania się w sytuacjach trudnych, umiejętności korzystania z numerów alarmowych, właściwego użytkowania z internetu oraz umiejętności rozwiązywania konfliktów drogą pokojową.

  Zespół Wychowawczy

 •  Uczniowie klasy III c wiedzą, że zdrowe odżywianie jest bardzo ważne. Dlatego też samodzielnie w grupach wykonali „kolorowe kanapki”. Do ich zrobienia użyli produktów wyłącznie zdrowych, takich jak ciemne i wieloziarniste pieczywo, warzywa oraz różnego rodzaju sery lub twarożki. Na koniec zajęć każda z grup częstowała swoimi wyrobami inne grupy,  dodatkowo reklamując hasłem zachęcającym do ich skosztowania. Oto jakie hasła ułożyli uczniowie:

 • Dziś zbawienie stało się udziałem tego domuTym razem podczas Mszy Św.  najaktywniejsi byli uczniowie klasy III, którzy przedstawili scenkę spotkania Jezusa z Zacheuszem pomiędzy  tłumem ludzi  oceniającym tylko po zewnętrznym zachowaniu. Bohater Zacheusz - to każdy z nas w codziennym życiu. Pozostawił on wszystkim uczestnikom niedzielnej Mszy Św. nadzieję  na przemianę swojego myślenia i działania przy pomocy zaproszenia Jezusa  do swojego życia.

 • Świetlik miesiącaW październiku miano „Wzorowego świetlika” otrzymała uczennica z klasy 4c Julia Butrym. Dziewczynka cały miesiąc angażowała się w działalność świetlicy. Swoją kulturą osobistą, serdecznością i zapałem do pracy w pełni zasłużyła na w/w tytuł. Należy dodać, że Julia już ubiegłego roku starała się wówczas o miano „Świetlika miesiąca” ,jednak nie zrezygnowała i ‘’walczyła” dalej. Tym samym dowiodła, że gdy bardzo się starasz, możesz to mieć. Zachęcamy pozostałych uczniów do podjęcia próby otrzymania  medalu, dyplomu i nagrody rzeczowej.

  Gratulujemy!

  Wychowawcy świetlicy: Patrycja Saniuk i Artur Świerzko

   

Szukaj na stronie

Przeszukaj portal

Statystyka

Użytkowników:
3
Artykułów:
193
Odsłon artykułów:
318118

 

Szkoła Podstawowa nr 15 im. Wojska Polskiego w Gorzowie Wielkopolskim